Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ne bih se ja udubljivao u tekstove da muzika ne kida, al' otkad sam se udubio, oni su mi u neraskidivoj vezi, i rifovi se savršeno uklapaju u tekstove, tipa nem pojma SMRC onako štrokav zajedno sa Mass Grave Aesthetics ima isto tako najštrokavije tekstove (ne u nekom primitivnom smislu), onda na Kenose u III na kraju onaj Lama Sabachtani deo, Fas je najdisonantniji i najsjebaniji, rekao bih i najmanje prijemčiv za slušanje i najduže treba dok legne, zato što opisuje nesavršenosti čoveka i njegovu očajničku potrebu za adekvatnošću, celovitošću i perfekcijom, a konačno nemogućnosti da se ona u životu postigne, pa onda belaj brt bukvalno se čuje kognitivna disonanca na albumu.

Tekstovi su generalno i meni potpuno sekundarni al' značajno dižu ceo DsO doživljaj, mogo bih naserem još dvaput po ovoliko nego se kontrolišem, savršenstvo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja redovno čitam tekstove pesama kod kojih mi je muzika dobra, čak sam u foobar ubacio ekstenziju za lirike, pa me baš razočara kad neka pesma sa mdobrom muzikom ima slab tekst

za DSO foobar još ne nalazi tekstove sam, pa sam morao ručno da ih unesem u tagove :D

Edited by kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da stoje kontroverze oko njegovog antisemitizma i podrska Ljoticu, niko ne moze da sakrije ono sto je covek izgovorio i uradio.

Mislio sam u filosofskom i teoloskom smislu, ali dobro, svakako da svako ima pravo na svoje misljenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, HeLLsarma said:

Svakako da stoje kontroverze oko njegovog antisemitizma i podrska Ljoticu, niko ne moze da sakrije ono sto je covek izgovorio i uradio.

Mislio sam u filosofskom i teoloskom smislu, ali dobro, svakako da svako ima pravo na svoje misljenje.

 

Meni je vladika (bio) daleko interesantniji kao književnik nego kao filozof/teolog. Čitao sam neka njegova dela potpuno očišćen od ideološke konotacije. Ima nekih baš epic shit momenata, npr: "Onemelom od čuda teško je govoriti ogluvelim od larme." Ja volim takve ultimativne konstrukcije makar ne bile tačne. Mislim da je dobra stvar za mene to što sam ga čitao u dobu kada sam mogao da napravim otklon od celokupne njegove ličnosti i zaostavštine, koja je duboko retrogradna i anticivilizacijska. Da sam čitao kao mlađi, mogao bi možda da me zavede.

Slična je stvar i sa DsO. Zaista volim da se udubim u njihove tekstove i stvarno je impozantna posvećenost kojom pristupaju kreiranju čitave priče oko benda, ali ne treba to previše ozbiljno shvatati.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf ja baš prezirem te "ultimativne konstrukcije" u slučajevima kad nisu tačne, zato što pecaju telad na zvučnost, to mi se baš gadi xD

Rekao bih po drugom pasusu da se ipak ne udubljuješ drastično ako ti je slična fora kao za vladiku, tj. ako posmatraš tekstove iz "jesu oni taineki orthodox, al' nisu loši neki delovi tekstova". Ja tvrdim da su im tekstovi svi zajedno jedno zaokruženo filozofsko delo jednako vredno kao bilo šta što su citirali i odakle su vukli uticaje.

S tim što nigde ne piše da moraš da se udubljuješ i shvataš ozbiljno, ne mora svakom da legne, da turim disclaimer da ne bude taineki holier than thou DsO džomba sam ja :P

32 minutes ago, HeLLsarma said:

@Demon Seed Drago mi je da si skapirao :D

Nisam ljubitelj te filoSofije što ide po principu ''Srbi su najbolji, evo vam i spisak da znate ko su neprijatelji, nego da vam kažem još i poneku mudrost da utripujete da je i ovo prvo tačno'' :P

Bar da si rekao otac Tadej cenim da bismo te manje testerisali :D

Naravno, kad je srpska mudrost u pitanju, prvo Njegoš i Marko Miljanov, ostali neka se poređaju kako im je volja :blek:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neđe mi se izgubilo u pisanju rečenica gde kažem da je ova izreka od Nikolaja što je Haos citirao dobra, uopšteno sam pričao o izrekama koje zvuče ultimativno a mogu da budu manje ili više smislene. Al' forum mora čuvati princip i integritet mog posta od pre 40 minuta, nemo da merdžuje slučajno i da resetuje edit timer :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 minutes ago, HeLLsarma said:

Otac Tadej je rekao : Kakve su ti misli, takav ti je zivot. 

Znaci disonantan. :D

Tako je brt ja uživam u disonancama svih sorti i u životu, perverznjak sam jbg

Jedino LSD od svaku disonancu pravi konsonancu :blek:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Demon Seed said:

Uf ja baš prezirem te "ultimativne konstrukcije" u slučajevima kad nisu tačne, zato što pecaju telad na zvučnost, to mi se baš gadi xD

Rekao bih po drugom pasusu da se ipak ne udubljuješ drastično ako ti je slična fora kao za vladiku, tj. ako posmatraš tekstove iz "jesu oni taineki orthodox, al' nisu loši neki delovi tekstova". Ja tvrdim da su im tekstovi svi zajedno jedno zaokruženo filozofsko delo jednako vredno kao bilo šta što su citirali i odakle su vukli uticaje.

S tim što nigde ne piše da moraš da se udubljuješ i shvataš ozbiljno, ne mora svakom da legne, da turim disclaimer da ne bude taineki holier than thou DsO džomba sam ja :P

Nisam ljubitelj te filoSofije što ide po principu ''Srbi su najbolji, evo vam i spisak da znate ko su neprijatelji, nego da vam kažem još i poneku mudrost da utripujete da je i ovo prvo tačno'' :P

Bar da si rekao otac Tadej cenim da bismo te manje testerisali :D

Naravno, kad je srpska mudrost u pitanju, prvo Njegoš i Marko Miljanov, ostali neka se poređaju kako im je volja :blek:

Postoji velika razlika između patetike i estetike, iako je ona često veoma apstraktna i fluidna. Ne pecam se ja na "all style no substance" priču tako lako, ali jbga ne mogu pobeći od svoje prirode, a svi psiho testovi koje sam radio (a tu je bilo i baš kompleksnih i u skladu sa najvišim standardima psihoanalize) kažu da sam ja kao osoba dominantno esteta. 

Dakle, supstanca mora postojati. Ja cenim onoga ko je u predivan stil uvio govno, tim pre je umešniji. Nemam sad vremena da naširoko pišem o tome, ali jednom hoću, dao si mi dobar šlagvort. Međutim, na kraju dana je važno razumeti da li je nešto samo lepo, a beskorisno ili čak štetno, ili ima neku utilitarističku ili kakvu drugu ozbiljniju poentu. 

Da se vratim na DsO, kada te neka muzika natera da je shvatiš ozbiljno, to je velika stvar. Međutim, mogli bi oni da imaju isti ovakav tekstualni narativ, a da im je muzika kerov kurac, ne bi me u tom slučaju ni najmanje zanimali. 

Što se ostatka citiranog tiče, ja lično ne pravim razliku u mudrosti na "srpsku" i "nesrpsku". Mudrost je često vrlo jednostavna u svom pojavnom obliku, mada ja često preferiram malo kitnjastije.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja ni pokušao tebi da podmetnem da se primaš na citate za bednike, opušteno. Al' meni je džaba lepota bez substancije, svaka čast zanatliji koji lepo upakuje govno (mada je taj za mene više prevarant nego zanatlija ili umetnik), al' ja to govno neću da konzumiram, taj neki fazon... I smatram da ne mora da bude kitnjasto da bi bilo kvalitetno i efektno iz estetskog ugla, mada ni ne kažem da kitnjasto mora bude pathos. Vidiš barem kako kitim postove, doduše pretrpavam ga iz sprdnje uglavnom. Više me nervira kad skontam u svom postu naknadno da sam 5 puta napisao "neki" ili slično. Dok brt spamujem, for the lulz brt. 99% stvari u životu ne treba shvatati previše ozbiljno.

Baš sam inače "Less is more" hteo da navedem gore kao primer beznačajne izreke prijemčive jer je kratka i jer je oksimoron a kao šatro skonto si neku duboku mudrost ako klimaš glavom na nju, a ovamo ne znači apsolutno ništa dok joj ne daš kontekst, highly je situational. Takođe je retardirana krilatica "Ako nešto ne umeš da objasniš u jednoj/par rečenica, zapitaj se onda da li i sam to razumeš", jer sadrži pretpostavku da ceo svet i život funkcioniše prosto ko pasulj i da potpada pod domen tih krilatica, truizama i citata za bednike. :D

Da ne detaljišem više od toga, mož otvorimo posebno temu da analiziramo izreke :zuba:

Sa prvom i poslednjom rečenicom drugog pasusa se u potpunosti slažem, o supstanci uglavnom i pričam, a ako nešto može vokalima i tekstovima u DsO da se zameri, to je što oni vrše minornu estetsku ulogu, u smislu da tu nema poezije, cela poenta je... u poenti, i utilitarističkoj, a i ozbiljnijoj od toga, i na kraju i na početku svakoga dana. :D

 

 

 

Ovo iz trećeg pasusa rekosmo triput juče, slažem se, ne bih kopao da nije muzika ovakva... A ovo za srpsku mudros' je tongue in cheek brt blagi podjeb prema nacionalistima (naveo sam dva Srbina Crnogorca koja NeoCrnogorci svojataju a Srbi ih se tiho odriču u fazonu eto vam ih, imamo mi dovoljno mudraca našig Srbijanaca), jebe se i meni kog je porekla mudrost i da li afirmiše srpstvo.  :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Haos sam ja said:

 a svi psiho testovi koje sam radio (a tu je bilo i baš kompleksnih i u skladu sa najvišim standardima psihoanalize) kažu da sam ja kao osoba dominantno esteta. 

 

 

On 12/11/2017 at 9:36 PM, Haos sam ja said:

a3596041099_10.jpg

Ma važi:mhihi:

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad skontah za ove dve izreke koje sam kritikovao, da im je zajedničko što obe pokušavaju da kažu nešto o kvalitetu, koristeći kvantitativne odrednice. :facepalm::maca:

1 minute ago, HUMAN said:

 

Ma važi:mhihi:

 

Štae tu problem Humane, estetike koliko oš na slici :D

Sad da l' se to tebi ne sviđa a njemu se sviđa nema veze s tim koliko ima estetskih dimenzija i slojeva, kao što su ove horizontalne krivudave šarice, blago isprane/izbledele boje i ko zna koliko još zajebancija na temu stila crtanja itd.

 

A estetika ne obuhvata čak ni samo te ''tehničke'' stvari, nego i način na koji su upotrebljeni ti motivi, olindrala džukela ufatila šapu u zamku, muka je što se estetika preklapa sa ovom supstancijom i to dobrano. Kao što i ukras na gitari mož bude i ne-integralni dodatak rifu a može da bude i sam rif. :horns:

'teo sam da kažem sa ovom substancijom što je pominjemo, substancijom i esencijom generalno, nego dušmanski ovaj edit time, ja to više volim on the fly malo nego da spremam postove u wordu xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...