Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 1 month later...
1 hour ago, azal said:

dva metara detaljne slike uz album, imace na sta demon seed da drka minimum pola godine

Uopaaaeee

Kakva slika bre, ja ne gledam sliku, ja pustim Imitatio Dei na repeat 5put i izdrkam kao čovek.

Omg izlazi sad za Cecin rođendan!

Uf još na leto novi Bekfleš i miran sam ovu i sledeću godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je fenomenalan na prvo slušanje, ali neće se svideti svima. Verovatno najpristupačniji album do sad od njih, poslednja pesma čak može da se okarakteriše kao hit singl, nešto što bi uradili Behemoth ili Satyricon - čak ima i refren. Ali zato kako lome prethodne, posebno Sie sind gerichtet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

11 hours ago, Grobodan said:

Milanova tisina govori vise od 1000 reci.

Prvi utisak drastično slabiji od Furnaces, čak i nema značajne promene stila, najveća razlika u odnosu na prethodne je što je praznije muzički, melodični delovi zvuče kao da je neko iseckao na delove stare deonice i od toga napravio nove, melodije im takođe po prvi put zvuče malo sladunjavo, predugi su ovi tribal drums delovi, kao intro od 15 min. Blastovi kad počnu zvuči malo umorno i generički, bubanj je previše pitom i manje kreativno odsviran u odnosu na prošli, nekako mi smrducka da bubanj svira lik iz Mgle. Ceo album mi ima Mgla feel... Generalno album nema toliko energije koliko se očekuje od DsO.

Starosti, grozna li si :blek:

Dobar je album, na nivou nekog dobrog benda, tipa poslednji Ulcerate, ne na nivou božanske perfekcije kakvi su im svi radovi od 2003 do 2019. Slušaće se još, nadam se da će da legne, ali ovde deluje kao da prljava produkcija (a čistija je nego na Furnaces) ne krije fenomenalne deonice koje se čuju nakon više slušanja (kao na SMRC, Fas, i Furnaces), već da šumom popunjava prazninu (kao kod Darkspacea npr 😆).

Čuli smo i prvi DsO gitarski solo u King / Azagthoth stilu 😎

Poslednje dve su najbolje.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam srećan
mnogo praznih momenata, početak zvuči kao uvodi u novije Rotting Christ albume, opet su nabacili "veseo" zvuk kakav su imali na Paracletusu

meni su oni bili iznad celokupnog žanra, ne nužno po kvalitetu, nego su se jednostavno izdvajali mistikom, otuđenošču, odsustvom komunikacije sa medijima, hladnoćom zvuka i hirurškom preciznošču svih detalja...
takođe mi se ne sviđa ideja da više vokala bude na albumu, sad zvuče ko neki all-star bend
i rekao bih da je sve manje utegnuto nego pre, pomalo loose, što bi rekao srpski narod

poneki delovi povuku na Mglu, ali ne zvuči ceo album tako
pritom to ne zvuči po atmosferi kao Mgla, nisu ni blizu te veličanstvenosti, već isključivo svirački
rekao bih da M gostuje na jednoj pesmi

ukratko, zvuči kao da su se izmešali sa drugim bm bendovima, a dosad su stajali izolovano i iznad svih njih

Edited by kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...