Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Definitivno je njihov black album. Al definitivno nije load ili ne daj bože st anger.

Mislim da ovaj album gađa širi auditorijum od BM fanatika, pa nisu ni čudni upisi ljudi koji uglavnom slušaju BM. Čuj veseo zvuk? Ima dosta nekih "post" uticaja i pretpostavljam da je to ono što smeta onima koji više vole riljanje ili zujanje, mada nije da toga nije bilo i na ranijim izdanjima. Sa izuzetkom Synarchy koji je baš full blown divljaštvo, sva ostala izdanja od 2004 na ovamo imaju tu post crtu. Zna da podseti na Mglu ali je daleko bogatije zvukom, idejama i fintama od Mgle. Volim ja Mglu ali oni su prilično straightforward bend. 

Al činjenica da baš retko ovde zađu u totalnu zvučnu apokalipsu, svedenije je malo i u službi narativa, melodičnije, samim tim i manje slojeva za oljuštiti, tu se slažem sa Dimonom. Nema toliko avangardnih momenata niti disonance, često odu u neku melodičnu hladnoću. Ima nekih novih momenata svakako, solaže (ne baš sjajne, doduše), refren u poslednjoj, čak i Dissection škola tu i tamo.

Osećaju se godine, nije akcenat na energiji i divljanju ja bih rekao, pričaju neku malo zreliju priču, ima više repeticije, ali sve u svemu majstorski ko i uvek. 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja što više vrtim album, to više kapiram da najviše podseća na Drought. Super mi je što su uradili full-length u tom fazonu.

Takođe mi je zamislivo da u ovoj trećoj, tehnički manje zahtevnoj fazi konačno reše da naprave live nastup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da vam smeta što je ovo pod DsO imenom izdato i da ste imali prevelika očekivanja, da je isti ovaj album izbacio neko drugi dizao bi se u nebesa. Nije prići albumima iz trilogije ali jeste ovima posle njih. Što će reći - briše patos sa celokupnim BM podforumom u poslednjih par godina i svim preprosečnim sranjima koja se ovde hajpuju. 

Nek odleži malo.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze s tim, rekao bih da su svi koji nisu zadovoljni novim albumom ljudi kojima nije bitno koji logo stoji na omotu, već samo da je muzika dobra, nezavisno od toga da li je promenjen stil koji je ranije isti bend imao ili ne
da ne pominjem najočiglednije primere
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/25/2022 at 11:02 AM, kuruz said:

meni su oni bili iznad celokupnog žanra, ne nužno po kvalitetu, nego su se jednostavno izdvajali mistikom, otuđenošču, odsustvom komunikacije sa medijima, hladnoćom zvuka i hirurškom preciznošču svih detalja...

ukratko, zvuči kao da su se izmešali sa drugim bm bendovima, a dosad su stajali izolovano i iznad svih njih

 

13 minutes ago, kuruz said:

nije bitno koji logo stoji na omotu, već samo da je muzika dobra
 

ova dva posta mi ne idu zajedno :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina to za dizanje u nebesa, eto ja ne dižem ništa drugo u nebesa od bendova koji izdaju ovakve albume, nego pustim triput i zadenem za pojas... Kao Ulcerate, Ad Nauseam, Svartidauđi, itd... Čak su mi njihovi albumi i bolji od ovog, ovaj nisam još uspeo triput u celosti da odslušam.

19 minutes ago, kuruz said:

hteo sam da kažem da zvuče ko neki obični bendovi sa Black Metal Promotion kanala i da na ovom nema ničega od svega onoga što ih je pre krasilo, a da je i to što nema veze sa muzikom sad lošije nego pre

To, zvuči kao običan bend a ne DsO... Zvuči kao obična kola za pijac, a ne kao BMW... 🤠

Nije ovo neka tragedija meni, ništa neće da promeni najbolju seriju izdanja u muzici ikad, samo mi je malo žao jer sam mislio da neće da spuštaju kriterijum i da veliki deo njihove majstorije leži u tome što umeju lepo da procene koji rif da bace a šta da snime, ovo deluje kao da je DsO snimio jam session, nije ovo curated, bajo moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I opet zbog mišljenja kako Synarchy i Furnaces nisu na nivou trilogije - ako se neko vezuje za idiosinkratske karakteristike albuma, onda hoće da prevari da Synarchy nije perfektan, jer on nema ništa karakteristično u odnosu na ostale, ali je Synarchy savršen album, to bih da podsetim... Furnaces takođe na tom nivou, samo je on i stilski idiosinkratičan, za razliku od Synarchy.

Ko zna, i Abigor se posle kilavog Hollenzwanga vratio na satiranje, DsO bi trebalo da su mlađi od članova Abigora, tako da ima nade, smoriće i njih novi, zasvrbeće prsti da krvare od rifova opet 😆

3 minutes ago, Kumodraski Vo said:

Pa realno je istina da je ovo izbaico Misthyrming da bi ga vise hvalili..

Pa hvalili bi ga oni koji generalno vide Misthyrming i slicne kao ravne DsOu, to i napisah iznad. Ja sam pohvalio Misthyrming po zasluzi 🤠

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...