Jump to content

Deathspell Omega


KRANG

Najbolja DSO izdanja?  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, Haos sam ja said:

Ja mislim da vam smeta što je ovo pod DsO imenom izdato i da ste imali prevelika očekivanja, da je isti ovaj album izbacio neko drugi dizao bi se u nebesa. Nije prići albumima iz trilogije ali jeste ovima posle njih. Što će reći - briše patos sa celokupnim BM podforumom u poslednjih par godina i svim preprosečnim sranjima koja se ovde hajpuju. 

Nek odleži malo.

Meni baš obrnuto, da je neki drugi bend već posle prvih slušanja bi mi leteo iz liste, a ovako jer je Domega ima više prođe i dobiće šansu sa odležavanjem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrnu ga još koji put, nema ovde ništa za mene. Bukvalno ništa zbog čega slušam muziku. Black Metal treba da zvuči zlo i naopako, kao da ga sviraju najveći fanatici, a ovo zvuči kao da su ih puškom naterali da snime. Tu i tamo po neki deo je ok, ali kao celina je mnogo dosadno. Gomila rifova zvuči kao kad dohvatiš gitaru kad nemaš šta da radiš pa drndaš onako bezveze random note. Ali nisam toliko ni iznenađen. Iako volim skoro sve do sad, oni su što se mene tiče u kreativnom padu još od Fas. Malo su se trgli na prethodnom, a ovaj novi zvuči kao Drought, samo još mlitavije. A da ne pričam da ovde nema ničeg što nije već 100 puta odsvirano. Preslušaću još par puta i to je to, i onako ne stižem da slušam ni ono što mi se sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minutes ago, Miilos said:

Black Metal treba da zvuči zlo i naopako, kao da ga sviraju najveći fanatici

Iskreno, meni se DSO ne uklapa u ovaj opis poslednjih 15 godina, niti se na kraju krajeva mogu olako svrstati u black metal.

20 hours ago, Angelystor said:

Niti mi jedna pesma zavređuje svoju dužinu, pogotovo prva koja žešće davi.

Meni prva najbolja na albumu, a evo za ovih 10 puta koliko sam obrnuo album otkad je izasao, nijedan sekund mi nije bio dosadan.

Izgleda da smo svi pristupili ovom izdanju sa prilicno razlicitim ocekivanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

29 minutes ago, Miilos said:

... oni su što se mene tiče u kreativnom padu još od Fas...

21 minutes ago, oʞɾoƃ said:

Iskreno, meni se DSO ne uklapa u ovaj opis poslednjih 15 godina, niti se na kraju krajeva mogu olako svrstati u black metal.

Što je tačno 15 godina. U jednom minutu na Fas ima više muzike nego na celom novom albumu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, oʞɾoƃ said:

Iskreno, meni se DSO ne uklapa u ovaj opis poslednjih 15 godina, niti se na kraju krajeva mogu olako svrstati u black metal.

 

Ovo i ja htedoh reci.

Btw Tribulation i SotM poslednje faze apsolutni vrhunci njihovih karijera.

Ovaj DsO novi tek poceh da slusam ali i meni cudno ovo vokalno mesanje, tu se slazem s Radomirom.

 

12 hours ago, kuruz said:

nema veze s tim, rekao bih da su svi koji nisu zadovoljni novim albumom ljudi kojima nije bitno koji logo stoji na omotu, već samo da je muzika dobra, nezavisno od toga da li je promenjen stil koji je ranije isti bend imao ili ne
 

jaooooooooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, Haos sam ja said:

Nisam znao da postoji neka hijerarhija metal podžanrova po kojoj je BM na vrhu lanca. Zanimljivo gledište. Crni duh ne poznaje (pod)žanrove.

Brt to što si se ti prepoznao kao žrtva nekog mog eventualnog elitističkog proseravanja je zato što si plebejac, ne zato što se ja elitistički proseravam.

Niko nije rekao da je bm najbolji žanr niti da DsO mora da bude bm, konstatovano je da nije bm još od Fas, a ja sam se na to nadovezao da je prisutan crni duh iako nije bm, a sigurno sam 128 puta rekao da su mi jednako savršeni i ti DsO albumi koji nisu (čist) bm, što bi bilo nemoguće da mi je bm na vrhu lanca. A Crni Duh sam iz zajebancije napisao kao metaforu (to si rekao da voliš) za zajedničku crtu koja krasi DsO albume, tu neku brt svirepost koja izbija iz rifova, taj neki jauk vapaja bez odgovora upućenih u pravcu ambisa iz koga se ni odjek ne vraća brt, što može biti prisutno i kad nije ispoštovan Najbolji Žanr U Muzici, koji nije najbolji zbog toga što postoji neka gatekeeping hijerarhija koja ne dozvoljava bendovima koji ne sviraju bm da dostignu neki kvalitet, nego je meni lično omiljeni jer mi se najviše sviđa šta postižu raznorazni bm eksperimentatori. Čemu kontra logika...

Slažem se da Crni Duh ne poznaje žanrove.

Zanimljivo gledište, kaže on... Taj perfidni sarkazam je gori i elitističkiji nego ovaj moj klizeći, moram da kaem... Definitivno je da postoji neka hijerarhija...

 

Brt je isto stilska figura brt, hipokoristik.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anaforisan hipokoristik. Kako se vozdižem.

 

Ali sad razmišljam nešto, taj jauk vapaja nije kao u doom metalu ono sporo da upiješ tu prazninu dobro, nego je suština visokoenergičan izliv životne energije kojoj je taj vapaj antiteza i podtekst. Intenzivno smrtni, kao što kaže u Chaining the Katechon:

The task to be achieved, human vocation

Is to become intensely mortal

Not to shrink back

Before the voices coming from the gallows tree

A work making increasing sense

By its lack of sense

 

Ja ne znam bend kome se nešto toliko apstraktno čuje u rifovima, da je toliko zvučna komponenta odgovarajuća konceptu (koji je prilično zahtevan), i da je toliko muzički kvalitetna za sebe da ne služi samo kao pratnja konceptu nego koncept dođe kao dodatna zanimljivost.

I onda kad se oduzme ta energija iz formule, ostane dobar album ali bez te trademark DsO magije.

Izvinjavam se za double post ali nešto mi je falilo u vapajima prvobitnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ono kad je Teša okačio fotku kurca na jum.

7 hours ago, Haos sam ja said:

Nisam znao da postoji neka hijerarhija metal podžanrova po kojoj je BM na vrhu lanca. Zanimljivo gledište. Crni duh ne poznaje (pod)žanrove.

Najbolji je žanr onaj na kom se podforumu trenutačno nalaziš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Haos sam ja said:

Nisam znao da postoji neka hijerarhija metal podžanrova po kojoj je BM na vrhu lanca. Zanimljivo gledište. Crni duh ne poznaje (pod)žanrove.

BM je "metal podzanr" mozda na vikipediji

u stvarnosti, BM ist krieg

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Demon Seedpa mi se slažemo u vezi DsO i njihovih visina ili ponora ako više voliš. U pravu si, nisi insinuirao da je BM neki superioran pravac već da je post metal inferioran i lenj, sa čime se ne slažem (dodatno, proporcija kvaliteta u odnosu na mediokritetstvo mu je isto kao i kod black metala - podžanrovi posmatrani najekstenzivnije moguće) pa neka sam i plebejac zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moram da priznam, teška srca, da mi je album sve tanji svakim novim slušanjem. :( I dalje je to dosta dobro i kompetentno, kapiram šta su hteli (ili mislim da kapiram) ali izvedba nije baš superiorna. Za razliku od mnogih prethodnih radova koji su svakim novim slušanjem otkrivali nove stvari, ovaj gubi na vrednosti kad se sluša iznova. Ali ostajem pri stavu da je i takvo bolje od većine muzike ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Haos sam ja said:

Moram da priznam, teška srca, da mi je album sve tanji svakim novim slušanjem. :( I dalje je to dosta dobro i kompetentno, kapiram šta su hteli (ili mislim da kapiram) ali izvedba nije baš superiorna. Za razliku od mnogih prethodnih radova koji su svakim novim slušanjem otkrivali nove stvari, ovaj gubi na vrednosti kad se sluša iznova. Ali ostajem pri stavu da je i takvo bolje od većine muzike ove godin

Ako to kazes ti koji jos i prati nova izdanja onda mi se tek ne slusa nista novo..

Iz ove godine sam cuo pet albuma skupa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...