Jump to content

Satanic Warmaster


Grobodan

Recommended Posts

Finski one man bend lika koji se krije pod pseudonimom Satanic Tyrant Werwolf (aka Nazgul),koji je inace bivsi pevac Horne,dva albuma:Strength and Honour i Opferblut,nekoliko splitova sa bendovima kao Krieg,Clandestine Blaze,Gestapo 666.Ja sam slusao samo album Strenght and honour,koji je jebeno fenomenalan primitivni i sirovi Black metal,malo me mozda podseca na stari Graveland.Mislljenja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strenght and Honour, da je jebeno fenomenalan ko sto rece grave, i nije, ali toje opet samo moje misljenje...

OK je album skroz, u nekim pasazima stvarno ima malo Gravelanda, malo mi je vokal bzvz, ima nekako glupavu boju, ali sto se ostalog tice, sasvim korektno izdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Posle albuma Strenght & Honour izdali su ep naziva Black Katharsis,kojeg sam imao prilike da cujem pre par dana.Ima tri pesme i prava steta je sto kasnije nisu snimali pesme slicne ovim,jer na ovom izdanju mnogo lepo zvuce,mislim na kvalitet kao i na produkcijsku stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

nije nego, je pre toliko snimljen, ali nije odmah bio dostupan za javnost, tek sada je zvanicno izasao

 

mozda ga narucim na crvenoj vintlici limitiranoj na 500 kom

 

koliko sam izvalio produkcija na novom je mnoooogo bolja nego na S&H

a vise cu da komentarisem, kada ga nabavim i preslusam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Posto sam samo jedanput stigao da preslusam"Carelian Satanist Madness",dozvolici sebi da promenim misljenje,posto mi obicno treba 2 do 3 puta da slusam neku stvar pa da dam konacnu ocenu o tome.Satanic Warmaster mi je uvek do sada bio prosecan bend,prosecnih albuma, sa nekoliko zaista sjajnih pesama koji se mogu cuti na tim albumima.Zbog toga sam i oklevao dugo da cujem poslednje ostvarenje.Novi album zaista nije nista novo sto se ranije nije moglo cuti.Ali je po mom misljenju veoma dobar black metal album i verovatno najbolje od ovog benda.U pitanju je ordinarni black,sa tipicnom produkcijon,ne sirovom,ali ni previse sterilnom.Zvuk instrumenata je takodje uobicajen za danasnji trend na sceni.Sto se tice vokala,mislim da ima onaj live efekat,koji ja volim da cujem.Mozda nesto slicno kao na "Fuck Off Nowdays Black Metal" demou.

Ali same pesme,struktura ,rifovi su ono sto se meni mnogo dopalo na ovom albumu. Necu sad da budem pogresno shvacen i da ispadne da preterano velicam album,ali nekoliko pesama zaista zvuce briljiantno.Recimo:The Vampiric Tyrant,My dreams of 8,Eaten By rats,a i ostale ne zaostaju.Pesma True Blackness veoma podseca na Necrolust od Mayhem-a.

Nisam siguran ,ali ako se dobro secam i ovaj bend izdaje za Northern Heritage???

 

Znaci,ovo je klasika,nista spektakularno(a zar treba da bude!),ali veoma,veoma,veoma preporucljivo sa moje strane.

 

 

U jebote,ovo ispade k'o recenzija icon_biggrin.gif

 

Idem jos jednom da preslusam,pa da promenim misljenje icon_smile.gif

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mala ispravka koja se odnosi na moj komentar o poslednjem albumu a tice se produkcije.Tada sam slusao preko slusalica i zvuk mi je delovao cistiji nego posle na zvucnicima.

Produkcija je skroz underground,sa neizbeznim non-stop sustanjem u pozadini.Sto naravno ne umanjuje veliki kvalitet albuma.Posle petog ili sestog slusanja nasao sam da je album bez greske,bez slabe pesme,gotovo savrsen.Za sada najbolji koji je snimljen ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Novi album je zaista odlicno izdanje,ali ja zaista ne znam sta da kazem kad je Goxy rekao sve sto treba. icon_smile.gif U svakom slucaju,jedno od najboljih BM izdanja ove godine.

 

Nego,sto se tice pesme True Blackness...Goxy je pomenu da mu lici na Necrolust,to sam i ja primetio,a citao sam ista misljenja u svim recenzijama za ovaj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mala ispravka koja se odnosi na moj komentar o poslednjem albumu a tice se produkcije.Tada sam slusao preko slusalica i zvuk mi je delovao cistiji nego posle na zvucnicima.

Produkcija je skroz underground,sa neizbeznim non-stop sustanjem u pozadini.Sto naravno ne umanjuje veliki kvalitet albuma.Posle petog ili sestog slusanja nasao sam da je album bez greske,bez slabe pesme,gotovo savrsen.Za sada najbolji koji je snimljen ove godine.

Obozavam sustanje u pozadini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...