Jump to content

Red Sparowes


Buddha

Recommended Posts

tako je sa svakim zanrom. ja cu uvek imati 5 post rock albuma koja ce mi uvek biti do jaja, i nemam veliku zelju da jucem hiljadu bendove sto lice na to.

 

kao sa tim post doom hardcore-om, imam isto 5 vrh albuma, nemam neku zelju da pratim sta rosetta a minsk rade jer ne rade nista novo.

Kod svakog je to tako ali ako nemas zelju da pratis onda ne mozes ni da znas da li rade nesto novo ili ne. Bio sam na primer vise od decenije u hardcore vodama i godinama sam van te price bas zbog toga sto se sve presipalo iz supljeg u prazno ali uvek nadjem vremena da vidim da li ima nesto novo, nesto drugacije, ali vidim da je sve isto samo druga deca. Dobra stvar u svemu tome bar kada su postrock i postmetal u pitanju je sto treba jako malo da se sve digne na neki visi nivo. Dovoljno je da dva benda naprave mini revoluciju i eto nama osvezenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Jedan od bendova sa vrha. Jako fino oslikavaju post-apokalipticne pejsaze, mada mi nekad nedostaju malo zestine u pesmama, pogotovo kod delova u kojima pesma dostize maksimum agresivnosti.

 

Ne znam zasto ne bi vredelo pratiti Rosettu npr., ne pratis Rosettu i propustis A Determinism Of Morality, sto je samo tvoj gubitak.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo kako bilo, verujem da ce se ljudi sloziti da se ovakva muzika kod nas dosta slabo slusa. Nije mi najjasnije zasto, posto je americka muzika uglavnom sranje, uz par bisera tipa Agallocha, ne bih da ovo deluje kao generalizacija, pa nisam rekao da je sva americka muzika sranje, nemojte me pogresno shvatiti, ali u post zanrovima postoji toliko jebeno dobrih bendova, od kojih neki cak zrace inteligencijom i dobrim tekstovima. To dodje otprilike kao zracak svetlosti u tami trenutnog stanja kolektivne americke svesti, nada da ce jednom mozda vecina njihovog stanovnistva biti protiv svih sranja koje njihova zemlja radi uz podrsku vecine gradjana. Tako da napred post pivopije.gif

 

Sto se epohalnosti tice, mislim da su Isis ti koji su najvise doprineli razvitku post zanrova. Postujem ja Neurosis, Jesu i slicne, ali posle Panopticona su post rock i post metal bendovi poceli da se mnoze, onako eksponencijalno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eksponencijalno ili logaritamski X)

Shalim se X) slazhem se u vecini stvari koje si naveo,al to mnozenje mi deluje mnogo generalno jer dosta tih zvanja "post rock, post metal" bendova nisu svrstani u pravac koji zaista jesu.

Gotivno je shto od svakog takvog benda izvalim neshto novo, neku novu foru koju je doprineo da bend bude takav kakav zaista jeste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si, ovih dana sve što ne može da stane ni u jedan drugi žanr postane post xD Ili pak ako ljudi kombinuju doom, sludge, pa malo drone, pa lakše reći post nego sve to zajedno icon_biggrin.gif Najviše mi se sviđa ona 'definicija' sa pesmama u kojima zvuk evoluira kako pesma odmiče. Potežem opet Isis i navodim npr. In Fiction, čisto jer je upravo slušam, kao fin primer icon_rockdevil.gif

 

Što se Sparowes tiče, sviđaju mi se oni njihovi dugi nazivi pesama. Mada, i da ih nema, muzika zvuči svejedno nekako post-apokaliptično, pa ne bi bio neki problem zamišljati baš te stvari navedene u nazivima pesama.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...