Jump to content

Da li je Nightmish upropastio pevačice?


Dushan S

Recommended Posts

joooooooj! bre, urose..... kad bi ti mene shvatio jednom u zivotu... no.gif

znam ja vrlo dobro sta si ti hteo da kazes.... nisam ni odgovorila na tvoj post nego na prethodni....Planet_Hell-ov...

 

a koga ces ti da skidas, kad i kako.... nije na meni da komentarisem icon_razz.gif

Edited by Dragana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shkolovan glas ne znachi pevati kao Tarja. Uporedi verzije Phantom of the opera sa Tarjom i Sarom Brightman. Nema pojma.

hm... da li da budem fina i normalno odgovorim ili...

 

znam da skolovan glas ne znaci imati glas kao tarja... uostalom svaki glas je jedinstven.... a, tarja ima skolovan glas, voleo ti to ili ne...

 

pricam o tome da je ona najpristupacnija... u smislu da DEVOJKE KOJE SE ODLUCE ZA OPERSKO PEVANJE I SKOLUJU SVOJ GLAS A UZ TO VOLE I METAL NAJCESCE SKIDAJU (urose, shvati kako hoces icon_razz.gif ) TARJU ZATO STO JE NIGHTWISH NAJSIRE PRIHVACEN BEND SA ZENSKIM VOKALOM... sad ti to nazovi komercijalom ili kako hoces, ali ako neko voli nightwish, voli kako zvuci, i voli i moze to da peva, zasto da ne... vidis da je i to prihvaceno.... ima vise od jednog nihtwish tribute-a.... ali, TO STO NEKO PEVA NA TAJ NACIN NE ZNACI DA NE MOZE DA PEVA I NORMALAN ROCK NPR...

 

da... a, da tarja nema pojma toliko koliko tvrdis, ne bi zavrsila akademiju... nije najbolja, ali nije losa.... uostalom, uvek postoji neko bolji.... pivopije.gif

 

aj' me sad ponovo pogresno shvati, molim te icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nikako da postignem da u roku od jednog dana zavrsim sve obaveze jednog dana...

 

Dragana, posto (ocigledno!) imas visak slobodnog vremena, mozes svratiti do mene da mi operes sudje (za pocetak!)... icon_wink.gificon_smile.giforangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko smo to mi... ph34r.gif koji tus... ph34r.gif kakvo skidanje... ph34r.gif

 

udarilo prolece... user posted image

user posted image

 

a i prozivanje tarje je aktuelno.... jaaaadna.... izbace je iz benda i odjednom je kriva za nepostojanje pevacica u tamo nekom beogradu u tamo nekoj srbiji no.gif

 

meni je zabranjeno ( icon_wink.gif ) da odgovaram na ovu temu, ali nisam mogla da odolim... icon_redface.gif

 

hm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko smo to mi...  ph34r.gif    koji tus...  ph34r.gif    kakvo skidanje...  ph34r.gif

 

udarilo prolece... user posted image

user posted image

 

a i prozivanje tarje je aktuelno.... jaaaadna.... izbace je iz benda i odjednom je kriva za nepostojanje pevacica u tamo nekom beogradu u tamo nekoj srbiji  no.gif

 

meni je zabranjeno (  icon_wink.gif  ) da odgovaram na ovu temu, ali nisam mogla da odolim...  icon_redface.gif

 

hm....

262 replies since 30. 1. 2005, 01:16

Edited by Mustaine

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zhenski vokali u metal muzici? Da, shto da ne, svakako.

Zhenski vokali u metal muzici koje "skidaju" Tarju? Shto manje, molim.

Skunk Anansie? Zakon. Neuporedivo tezhe za pevanje od NightMisha.

Podrzavam!

Ono shto vokalima definitivno treba mnogo vishe od lepog glasa i raspona oktava (bar u generalnoj pop muzici, koja obuhvata i metal) je ~charisma~. To vazhi za oba pola. A to ne znachi obuci neke lepe crne krpice i opeglati kosu.
Tacno! ljudi sve vise pevaju kao programirani roboti bez emocije, sve prelazi u neku mehaniku. E sad kad smo vec kod Tarje ona je jedan od najupecatljivih primera za to, mozda je subjektivno jer nevolim takvu muziku (zbog pevanja prvenstveno), ali meni tarja zvuci kao da je boli #@$##^% za bend i da tripuje da je ona temelj dethfisha. violent.gif

E sad sam se iznervirao wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

nisam imala strpljenja da citam prosle stranice ali slazem se da je NightMish upropastio neke standarde Rock-pevanja... Ja sam zavrsila solo pevanje ali cisto zbog same tehnike pevanja (disanje, vibrato...) da bi mi bilo lakse da pevam SKIN a ne tu tamo Tarju ili kako se vec zove... po meni uzor zenskog pevanja je IVANA NEGATIVE jer devojka IMA MUDA U GLASU!!! a ona ni ne zna kako izvodi to sto otpeva sto je jos cudesnije... Ma kakvo opersko pevanje!!! kao prvo Tarja ne zna ni to da peva!!! Ja ne znam... ona je neki dr-mr.. Ne kapiram je sto se ona tripuje da zna da peva... To sto moze u falsetu (tipicnom zenskom) da izvuce vise od muskarca nije vredno ni pomena jer svi znamo da zene imaju prirodno vise glasove od muskog dela... Ma jedno sranje veliko je taj NIGHTSHIT i ceo taj pokret operskog (solo) pevanja....!!! DEVOJKE OPASULJITE SE !!!!! icon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni uzor u zenskom pevanju je IVANA NEGATIVE

DA DA DA POSLUSAJTE CHRISTINU AGUILERU (nemam pojma kako se pise) i njeno pevanje u pesmi FIGHTER (ili tako nesto)... Ili ako ste slusali bend EVERGREY, u pesmi FOR EVERY TEAR THAT FALLS oko drugog minuta!!! Divan primer za pravo zensko pevanje!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi, bre!!! pevajte kako pevate.... zasto pevati kao neko ili neko drugi!!!

 

i NIJE kriv tamo neki nightwish sto vecina (mada i nije veina, al' 'ajde) devojaka peva tako... i takvo pevanje nije lose.. mozda je samo postalo dosadno.... uostalom, sve sam ovo rekla vec jedno 5 000 000 puta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

DA DA DA POSLUSAJTE CHRISTINU AGUILERU (nemam pojma kako se pise) i njeno pevanje u pesmi FIGHTER (ili tako nesto)... Ili ako ste slusali bend EVERGREY, u pesmi FOR EVERY TEAR THAT FALLS oko drugog minuta!!! Divan primer za pravo zensko pevanje!!!

Ja sam slusao Christinu kako peva jazz. Ona objasnjava neke pojmove,definitivno! Znaci,odusevio sam se! I to samo ona i klavir kao pratnja! Ma bre,riba izuva! Stvarno je zasluzila svoju slavu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...