Jump to content

Koje ste od "velikih" bendova gledali uživo?


LazaGNR

Recommended Posts

Uriah Heep (1983), Iron Maiden (1986, 2007), Waysted, Whitesnake, Slayer, King Diamond, Dimmu Borgir, Amon Amarth, Apocalyptica, Napalm Death, Soulfly, Vader, Krisiun, Incantation, Rotting Christ,

Satyricon, Estuary, Moonspell, Inactive Messiah, Madball, Griffin, Thunderbolt, Deathstars, Nightwish, The Cult...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evergrey - 3 puta,

Pain Of Salvation,

Cynic,

Kamelot - 2 puta,

Opeth,

Therion,

Leaves' Eyes,

Firewind,

H.I.M.,

Nightwish,

Amorphis,

Rege,

Testament,

Destruction,

Threshold,

Obituary,

Morbid Angel,

Nokturnal Mortum,

Stonegard,

Vader,

Septic Flesh,

Type O Negative,

Moonspell,

Forever Slave,

The Foreshadowing,

Belphegor,

Slayer,

Unleashed,

Rotting Christ,

The 69 Eyes,

Apocalyptica,

Danny Cavanagh (Anathema),

The Vision Bleak,

Korpiklaani,

Behemoth,

Laibach - 2 puta

Diary of Dreams...

Mislim da sam zaboravila neke, ali ko ga jebe više.

Dobro, neki su "veliki", neki manje... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina lista Minita :pivopije:

 

 

...a na koliko si od tih koncerata nabrojanih platila kartu? :):bigblue:

 

I koliko je to ukupno koncerata, pošto je tu nabrojano sve živo i mrtvo od predgrupa? Ja se recimo i ne sećam svih predgrupa sa koncerata na kojima sam bio, neke nisam ni gledao.

Edited by Prince of Darkness

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je bend Rege? :P

Haha,nisam ni primetio kako je napisala :)

 

 

I koliko je to ukupno koncerata, pošto je tu nabrojano sve živo i mrtvo od predgrupa? Ja se recimo i ne sećam svih predgrupa sa koncerata na kojima sam bio, neke nisam ni gledao.

Nije jedina.

I drugi su pisali sve zive i mrtve predgrupe (npr. neke madjarske underground bendove) :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Feb 23, 1998 - Page & Plant, Budapest Sportcsarnok, Budapest HUN

Jul 6, 1998 - Deep Purple, Kisstadion, Budapest HUN

Sep 11, 1998 - Iron Maiden, e-klub, Budapest HUN

Mar 31, 2000 - Vatreni Poljubac, Hala Pionir, Belgrade SRB

Jun 4, 2003 - Iron Maiden, Kisstadion, Summer Rocks Festival, Budapest HUN

May 26, 2005 - Nightwish, Petofi Csarnok, Budapest HUN

Feb 27, 2006 - Deep Purple, Beogradski Sajam Hala 1, Belgrade, SRB

Dec 29, 2006 - Vatreni Poljubac, Velika dvorana SKC, Belgrade SRB

Mar 14, 2007 - Iron Maiden, Beogradski Sajam Hala 1, Belgrade, SRB

Jul 4, 2007 - Heavan And Hell, Petofi Csarnok, Budapest HUN

Jul 7, 2007 - U.D.O., EXIT Festival, Novi Sad SRB

Jul 10, 2008 - Nightwish, EXIT Festival, Novi Sad SRB

 

Mislim da nisam nishta izostavio.

 

Ove godine sam izduvao Judas Priest u Smederevu, Maidene i Iced Earth u Peshti, Kiss u Beogradu, kao i Blazea proshle godine, a sve sam to hteo da vidim, posebno Maidene , Iced Earth i Priest.

Gledao sam Apocalypticu na EXITu, mislim 2005, i svidelo mi se, posebno obrade Metallice.

Gledao sam i Di 'Annoa u NS na Motofestu, ali to ne ubrajam u velike koncerte.

 

Hocu da vidim bar jednom Judas Priest, Metallicu, Megadeth, Ozzyja sa Sabbathom i solo, Dickinsona solo, Motorhead. Da ne zaboracim AC/DC! A na Iron Maiden UVEK!!!

 

Ove godine planiram josh Tarju, Queen + Paul Rodgers, i Alice Coopera ako dodje. Plus ako bude josh neshto za shta se josh ne zna. ;)

 

Hocu da dodam da mi je posebno zhao shto nisam imao priliku da vidim Queen uzhivo u punom sastavu sa Freddiejem...

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj davati podrshku mrtvim gejevima i tarji ja bi ti to savetovao .. mada tarja se ipak ne moze porediti sam mrvim gejom

 

Zashto? :confused:

 

Prvo, zabole me je l' gay ili nije. ZAnimljiv mi je kao muzichar i showman. Nit' je on skakao na mene, nit' sam ja hteo na njega. Drugo, kakva je razlika u podrshci mrtvom ili zhivom gayu? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Feb 23, 1998 - Page & Plant, Budapest Sportcsarnok, Budapest HUN

Jul 6, 1998 - Deep Purple, Kisstadion, Budapest HUN

Sep 11, 1998 - Iron Maiden, e-klub, Budapest HUN

Mar 31, 2000 - Vatreni Poljubac, Hala Pionir, Belgrade SRB

Jun 4, 2003 - Iron Maiden, Kisstadion, Summer Rocks Festival, Budapest HUN

May 26, 2005 - Nightwish, Petofi Csarnok, Budapest HUN

Feb 27, 2006 - Deep Purple, Beogradski Sajam Hala 1, Belgrade, SRB

Dec 29, 2006 - Vatreni Poljubac, Velika dvorana SKC, Belgrade SRB

Mar 14, 2007 - Iron Maiden, Beogradski Sajam Hala 1, Belgrade, SRB

Jul 4, 2007 - Heavan And Hell, Petofi Csarnok, Budapest HUN

Jul 7, 2007 - U.D.O., EXIT Festival, Novi Sad SRB

Jul 10, 2008 - Nightwish, EXIT Festival, Novi Sad SRB

 

Pa ti ništa nisi gledao. Za 11 godina, samo ovo?! Ja sam za 2 godine bio na više koncerata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti ništa nisi gledao. Za 11 godina, samo ovo?! Ja sam za 2 godine bio na više koncerata.

 

Ti idesh na koncerte da udarash recke i da bi prichao da si bio tamo, ili zato shto hocesh da chujesh neki bend?

 

2008-1998=11, ali mi samo reci kojim metodom si to uspeo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti idesh na koncerte da udarash recke i da bi prichao da si bio tamo, ili zato shto hocesh da chujesh neki bend?

 

2008-1998=11, ali mi samo reci kojim metodom si to uspeo. :)

 

 

11 sam računao zato što posmatram 1998. i 2008. kao da su cele, mada možda ne bi trebalo. Svejedno. Naravno da idem na koncerte zato što hoću da čujem bend, inače bih otišao i na još nekoliko, a propustio sam i par bendova koje slušam, a dolazili su kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti meni kazhesh da nishta nisam gledao? A shta si ti video? Ono shto si naveo ti ne daje za pravo da tako lajesh.

Koncerti na kojim sam bio imaju tezhinu, svaki na svoj nachin. E, sad, ako ti ne znash zashto... glupo je da tvrdish da je to nishta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti meni kazhesh da nishta nisam gledao? A shta si ti video? Ono shto si naveo ti ne daje za pravo da tako lajesh.

Koncerti na kojim sam bio imaju tezhinu, svaki na svoj nachin. E, sad, ako ti ne znash zashto... glupo je da tvrdish da je to nishta.

 

Brate, ako ti Vatreni poljubac ima težinu, OK. Ja nisam bio na njihovom certu zbog bolesti, ali sam zato bio na Divljim jagodama dvaput. Što se ovih ostalih što si nabrojao tiče, ti si bio triput na Maidenima, ja dvaput, i to sam ih uhvatio na ovoj poslednjoj turneji sa nikad boljom set listom. I na Nightwish-u na EXIT-u sam bio. Koliko sam ja skontao, ti ideš samo na ultra-popularne bendove tipa Maidena, Deep Purple, Black Sabbath (Heaven and Hell), EXIT i drugi festivali... Ako ti je to merilo ''težine'' koncerta, OK. Hoćeš da kažeš da jedan W.A.S.P. ili HammerFall, ili Evergrey, koji sam dvaput gledao, ili Blind Guardian, ili Helloween i Gamma Ray, Therion i ostali nemaju težinu, samo zato što su svirali u SKC-u? Ili što ti misliš da su to isuviše ''mali'' bendovi za tebe? Ja sam samo konstatovao da bi čovek koji ima tako dugo iskustvo odlazaka na koncerte, morao da ima znatno veću listu koncerata, ako već voli tu vrstu muzike. Kamo sreće da sam ja u to vreme krenuo sa koncertima, overio bih u međuvremenu i Savatage i Metallica-u, i Megadeth, Judas Priest bih gledao još na reunion turneji, a ne bih se sada jeo što su nam otkazali cert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zashto? :confused:

 

Prvo, zabole me je l' gay ili nije. ZAnimljiv mi je kao muzichar i showman. Nit' je on skakao na mene, nit' sam ja hteo na njega. Drugo, kakva je razlika u podrshci mrtvom ili zhivom gayu? :rolleyes:

 

Mene ne zabole tako sam prestao i judas-e da slusham a izmedju mrtvog i zivog geja nema razlike tu si u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ako ti Vatreni poljubac ima težinu, OK. Ja nisam bio na njihovom certu zbog bolesti, ali sam zato bio na Divljim jagodama dvaput. Što se ovih ostalih što si nabrojao tiče, ti si bio triput na Maidenima, ja dvaput, i to sam ih uhvatio na ovoj poslednjoj turneji sa nikad boljom set listom. I na Nightwish-u na EXIT-u sam bio. Koliko sam ja skontao, ti ideš samo na ultra-popularne bendove tipa Maidena, Deep Purple, Black Sabbath (Heaven and Hell), EXIT i drugi festivali... Ako ti je to merilo ''težine'' koncerta, OK. Hoćeš da kažeš da jedan W.A.S.P. ili HammerFall, ili Evergrey, koji sam dvaput gledao, ili Blind Guardian, ili Helloween i Gamma Ray, Therion i ostali nemaju težinu, samo zato što su svirali u SKC-u? Ili što ti misliš da su to isuviše ''mali'' bendovi za tebe? Ja sam samo konstatovao da bi čovek koji ima tako dugo iskustvo odlazaka na koncerte, morao da ima znatno veću listu koncerata, ako već voli tu vrstu muzike. Kamo sreće da sam ja u to vreme krenuo sa koncertima, overio bih u međuvremenu i Savatage i Metallica-u, i Megadeth, Judas Priest bih gledao još na reunion turneji, a ne bih se sada jeo što su nam otkazali cert...

 

:) Ultra popularni, npr. Vatreni Poljubac. :) Od onoga shto sam gledao u tu kategoriju spadaju samo Maideni, a ako su ostali za tebe lichno ultra popularni, to je drugo.

 

Nisi dobro skontao. Mene ne interesuje koliko je bend popularan. Ako mi se svidja njihova muzika, slusham, a ako ne, ne slusham. Dobio sam kartu za Rolling Stones, a umesto toga sam otishao na UDO na EXIT.

 

Ono shto je vazhno, shto se tiche tezhine koncerta, za mene, normalno, je da sam imao srecu da vecinu bendova chujem uzhivo u vreme kad sam se najvishe lozhio na njih. To se posebno odnosi na Vatreni Poljubac, jer sam tada iskljuchivo njega slushao, i odjednom saznam da ima koncert, i ne verujem da je istina - 2. red, a koncert trajao 2 h 55 min.

 

Page & Plant - prvi koncert na kom sam bio. 20-ak hiljada ljudi, 2.-3. red. To se verovatno ne ponavlja.

Deep Purple 1. put - Gillan josh s dugom kosom. Samo je Ritchie falio u originalnoj postavi.

Nightwish s Tarjom - mozhda je to zauvek zatvoreno poglavlje.

 

Ako ti ovo nije pojasnilo zashto su ti koncerti imali veliku specifichnu tezhinu za mene, nishta nece. Jednostavno sam imao srece da vidim te bendove uzhivo.

 

Nisam rekao da drugi bendovi nemaju tezhinu, svirali pre 500 ili 50 000 ljudi, to je individualno.

 

@Rle: 'De ti je tolerancija? Da pogodim, ne trpish po defaultu ni crnce, muslimane, katolike... nikog ko je drugachiji...

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rle: 'De ti je tolerancija? Da pogodim, ne trpish po defaultu ni crnce, muslimane, katolike... nikog ko je drugachiji...

 

pa tu mi je tolerancija i nisam protiv tih ljudi kao zivih bica vec protiv njihovog stvaralashtva kao ljudi koji su ne prirodni , bolesni itd , isto i sa muslimanima i crncima ako su gej ne bi ni njih podrzavao .

zamisli da su te usvojili i sad si ti kao sin nekim likovima koji su u gej braku . bolest. jednostavno boreci se za svoja prava prave sve vece sranje i od zivota drugih ljudi .

tj pustili su gej muda da traze ono sto ne mogu da imaju . decu postovanje mentalno zdravlje.

Edited by Rle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera

Slayer(dva puta)

Metallica

Motorhead

Biohazard

Kreator (dva puta)

Morbid Angel

Propain(tri puta)

Entombed

Nokturnal Mortum

Marduk

Unleashed

Coal Chamber

Black Sabbath

Helloween(ne bi ih ni gledao da nisu bili sa Sabbath zajedno)

Iron Maiden

Testament

Tankard

Napalm Death

Inferno

Horna

Criple Bastards

Krisiun/Incantacion

 

 

Od domacih bih istakao

Bloodbath(vise puta)

Rapid Force

Necrophobia

Dead Joker

Demoniac

Crash

Bombarder

Black Orchid

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...