Jump to content

Likovni umetnici


dark_lilith

Recommended Posts

Volim slikarstvo i cesto mi je jako zao sto ne umem da slikam i crtam.Divim se ljudima koji umeju lepo da slikaju i da na taj nacin svoju kreativnost iskazu.

 

Ne mogu da izdvojim jednog slikara.Mislim da to ima veze sa nekim raspolozenjima u kojima se nalazim.Najvise mi se dopada Goya,njegova tamna faza. Volim Salvadora Dalia,Van Goga,Velaskeza,Karavadjo je zanimljiv,volim renesansne slikatre i flamance..... icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

van gogh...tuzan..realan..predivne boje...ne znam izgubim se u njegovim slikama...

...ima cak i mali kao filmic sa muzikom o van gogh-u..sad cu da ga nabavim za koji dan pa ako neko zeli nek mi se javi na pm...

 

...onda volim mikelandjela..kevin uticaj icon_smile.gif dobro on nije bio slikar samo..ali je bio genijalan isto...btw obozavam ljudsko telo a mikelandjelo ga je predivno predstavljao...

 

...direr...neko rece "vitez smrt i djavo"...obozavam...ali se najezim svaki put kad pogledam...

 

 

goya...trenutno je njegova izlozba u servantesu i paviljonu cvijete zuzarica...pa mucan mi je...ali sta je radio sa svetlom i licima...odusevljen sam totalno..posebno predstavljanje te vise klase...vladajuce..ta debilna...tupa...euforicna lica..i nasuprot njih izmuecna i bolna lica potlacenih ljudi...genijalac...

 

...neko pomenu dalija...svugde dali...ali ajde..jedino sto kod njega volim je pogled u ludilo ali sigurno...

 

...pikaso...na njega sam se skoncentrisoa u poslednje vreme...provaljujem ga...facinira me...kao i uvek...ali ne znam zasto nikad nisam obracao puno paznje na njega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majka mi je bila galerista i provela sam veci deo zivota po ateljeima i galerijama posto sam svuda isla sa njom tako da obozavam slikarstvo.

Naravno na prvom mestu mi je da Vinci kao apsolutni genije i homo universale,zatim Pikasa i kao licnost i kao umetnika,a pored njih Rubensa i Lotreka.

Od domacih Mladena Srbinovica,Mirjanu Mihac i Predraga Todorovica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edvard Munch, njegov Vrisak mi je jedna od najboljih slika koje sam video. Potpuno savrsheno, slika koja upija srecu.

Bio sam na kompletnoj Dalijevoj izlozbi i ima jako zanimljivih slika. Vrlo cudan stil. Najbolja slika mu je Lobanja(po meni). Volim Theodora Kittelsena, onda... ...da vidim ... pa svi impresionisti su u sushtini odlichni slikari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slikare se zanimam tek u poslednje vreme ozbiljnije (mora se), i izdvojio bih eventualno Van Goga (mada ne volim vecinu njegovih slika) i Sezana (car)...

Holbajn mi je gotivniji od Direra, mada bolesni su i jedan i drugi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za realizam, dakle Kurbe...Naravno, tu je i Domije ali on ima svoj stil i poznat je po svojim karikaturama (Don Kihot)...Neki misle da je to romantizam, drugi kazu da je realizam...Najblize sto se moze reci od svega toga je da je negde izmedju ali nije ni to.

Edited by Nestvarna

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...