Jump to content

Likovni umetnici


dark_lilith

Recommended Posts

Petar II Petrovic Njegos iznad svih.

 

Od slikara, Mikelandjelo je bio majstor(Sikstinska kapela), isto kao i Leonardo. Pikasa postujem jer je za zivota bio slavan, ipak je u slikarstvu to jako zajebano. Od domacih slikara, Lubarda i Kosta Bunushevac icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam Gaudija(lik je bio stedisha i uvek je svoja dela pravio od otpadaka....lomio case,jeftine vaze....ali his masta moze svasta)

 

Setih se Lockwooda koji je najbolji fantasy & dnd artist(slike su mu u tehnici ulje)a Luis Royo fantasy uopste

Gaudi je fantastican obozavam ga!

Slikari Van Gog, Rembrant, Leonardo

Shta se svi przite na Dalija cak je njegova zena Gala bila veci lik od njega vrtela ga oko malog prsta! zatim Dostojevski, Victor Igo...

savrshenu poeziju ima Branko Miljkovic...

Peter Murphy

Mozart, Bah

fotografija Clara Lindstedt

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slikar(i): Hieronymus Bosch, Ivan N. Kramskoy, pomenula bih i Dalija ali ce to dobiti - conotation. A ako nije bio najbolji umjetnik, bio je extraordinary slikar nadrealizma (da se ogranicim), mada 'Ja sam genije' nije bas pravi pogodak, ako je uopste i mislio da ga ucini (jos)poznatijim.

dakle...

 

pjesnik: Branko Miljkovic(da je ziv-zenila bih ga icon_biggrin.gif ), Jovan Ducic;

 

kompozitor: Alexander Borodin;

 

muzicar(i): Nema svrhe nabrajati. mLogo bre... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam ja sad htjela da kazem..

 

 

dobra je ovo tema..

 

salvador dali

 

 

on je do jaja

 

van gogh, dali, da vinci

 

odlicni su svi. obozavam van gogha

 

dobar je dali

 

van gogh GENIJE!

 

 

 

skroz sam se uputila.

 

 

 

 

umjetnik je recimo moj deda bio.. od drveta je umio da mi napravi lutku, strijelu, sjekiricu, pistaljku, sta god sam trazila..

moja je mama umjetnik u pogledu kuhinje. znala je od keksa iz vijetnama (starog mozda 20 godina) da nam napravi strava kolac, i jos razna jela od narezaka!

umjetnik je bio general Paton - njegove su strategije i vojne taktike ravne umjetnosti! u ovo ubacujem i lik Zivojina Misica.

nevezano za citavo lozenje yumetala na Gospodara Prstenova, reci cu da je Tolkinov svijet jedna od najvecih pisanih umjetnosti ikada.

i naravno, jako puno muzicara.. da ne nabrajam.

no..

najveci umjetnik svih vremena, po meni, pa tek onda naucnik - bio je tesla.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih obozavam, omiljeni Rembrant, Van Gogh, Direr (mada nije slikar vec graficar)

icon_da.gif I pored njih, tj. na prvom mestu Salvador Dali! Zaista mu se divim... ima nekoliko slika koje mi se bas svidjaju, ali im ne znam nazive. Shame on me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim Van Gogha iz totalno drugih razloga, nacin slikanja mu je jedinstven, a teme manje-vishe

dali je smooooooooooooooor

Samo mi jedan deo nije jasan: jel si ti to razumela Dalija pa i je smor, ili ti je smor sto ga ne razumes?

Malo je neukusno reci da je on smor, da ti se ne svidja ok ali da je smor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...