Jump to content

Likovni umetnici


dark_lilith

Recommended Posts

ozbiljno!?

 

a posto si negde kenjao da volis razlicite vrste muzike i da si tako so to say, 'sirokih shvatanja (muzickih)', objasni mi kako to mrzis umetnike....

 

mali info za tebe - muzicari spadaju u umetnike....

ko je rekao da volim muzicare?? Poneki su mi zaniljivi, ali su uglavnom obicne iskompleksirane drkadzije kojima je bog dao ideju...

 

 

ne mogu preko foruma opisati zasto mrzim umetnike... dugacno je i komplikovano. Ukratko mrzim ljude koji su u fazonu "tralala, ja sam umetnik i mogu da se proseravam kako hocu pod izgovorom da to dolazi iz dubine moje duse i da se tako osecam"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi cuda..

 

zavisi o kome pricas, ali istinski te stvari dolaze iz duse i tako se ljudi osjecaju. ko prati razvoj megadetha - bice mu jasno. da ne pominjem neke druge bendove.

 

takodje, znam dosta muzicara, upoznala sam mnoge i za veliku vecinu iskrenih i pravih muzicara svjetskog glasa - moze da se kaze da uopste nisu iskompleksirani a jos manje da su drkadzije.

pristojni, fini, normalni svjetski ljudi. vise su drkadzije nekad fanovi, i oni koji jedva udaraju dva akorda a kurce se da su neko.

 

malo cudan tvoj stav.. ali ok.

 

poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo mislim da nije prikladno da se ova tema zove umetnici s obzirom da se raspravlja samo o slikarima. Nisu samo oni umetnici... smrc

Pogledaj malo bolje i videces da se ne raspravlja samo o slikarima.Vecim delom da ali opet...ne moze vise da se tema zove "Slikari"...Morala sam da spojim teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi cuda..

 

zavisi o kome pricas, ali istinski te stvari dolaze iz duse i tako se ljudi osjecaju. ko prati razvoj megadetha - bice mu jasno. da ne pominjem neke druge bendove.

 

takodje, znam dosta muzicara, upoznala sam mnoge i za veliku vecinu iskrenih i pravih muzicara svjetskog glasa - moze da se kaze da uopste nisu iskompleksirani a jos manje da su drkadzije.

pristojni, fini, normalni svjetski ljudi. vise su drkadzije nekad fanovi, i oni koji jedva udaraju dva akorda a kurce se da su neko.

 

malo cudan tvoj stav.. ali ok.

 

poz.

mozda je to zato sto se ja trudim da radim ono sto smislim glavom a ne sto "osecam"... ne volim ljude koji ne razmisljaju kao ja... simple

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ja ne slikam andjele jer ih ne vidim"-Kurbe

Boga mi, jedna od mojih najomiljenih recenica.I sta reci, ziveo realizam!

Volim njegov nacin rada koji odstupa od akademskog slikarstva.

Trebalo bi imati petlje (a i talenata) pa naslikati "Dobar dan gospodine Kurbe" (gde on kao prolazi ulicom i klanjaju mu se dva prijatelja onako dupelizacki)..."Tucaci kamena" (na slici se satiru od rada dete i star covek)..."Sahrana u Ornanu" (na zalost, takvu sliku mozete videti i uzivo, vecinu ljudi u stvari zabole za pokojnika, tu su i one babe-naricaljke, a pretpostavljam da se posle krka za pokoj dushe).

Domijea takodje obozavam.Jako je poznat po svojim serijama karikatura, a pre svega po Don Kihotu, nema sile da niko nije video barem jednu sliku sa Don KIhotom na konju i sa kopljem u ruci.E sad, neki smatraju da njegova dela pripadaju romantizmu, a neki realizmu mada cini me se da u Dzensonovoj Istoriji umetnosti pise da je ima neodredjen stil.

Luda sam za steccima, i zivim za dan kada cu otici u BiH.

Mora se otvoriti tema o tome.

Roden je najbolji shto se statua tice, mada je to vec stvarno subjektivno gledanje jer mozda neki ne vole da gledaju statutu koja izgeda nedovrseno.Barem meni tako deluje.Nema pravila shto se njega tice, cini vam se da ce likovi jednostavno da iskoce iz mase.Iskreno, prvi put kad sam videla bilo sta od njega, delovalo mi je kao da je Mikelandjelo tek poceo neshto da radi, mada nema vezu s vezom.

Cini mi se da je neko davno pomenuo Kandinskog.Ja se bas i ne razumem modernu umetnost ali bas me interesuju misljenja drugih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ja ne slikam andjele jer ih ne vidim"-Kurbe

Boga mi, jedna od mojih najomiljenih recenica.I sta reci, ziveo realizam!

Volim njegov nacin rada koji odstupa od akademskog slikarstva.

Trebalo bi imati petlje (a i talenata) pa naslikati "Dobar dan gospodine Kurbe" (gde on kao prolazi ulicom i klanjaju mu se dva prijatelja onako dupelizacki)..."Tucaci kamena" (na slici se satiru od rada dete i star covek)..."Sahrana u Ornanu" (na zalost, takvu sliku mozete videti i uzivo, vecinu ljudi u stvari zabole za pokojnika, tu su i one babe-naricaljke, a pretpostavljam da se posle krka za pokoj dushe).

Domijea takodje obozavam.Jako je poznat po svojim serijama karikatura, a pre svega po Don Kihotu, nema sile da niko nije video barem jednu sliku sa Don KIhotom na konju i sa kopljem u ruci.E sad, neki smatraju da njegova dela pripadaju romantizmu, a neki realizmu mada cini me se da u Dzensonovoj Istoriji umetnosti pise da je ima neodredjen stil.

Luda sam za steccima, i zivim za dan kada cu otici u BiH.

Mora se otvoriti tema o tome.

Roden je najbolji shto se statua tice, mada je to vec stvarno subjektivno gledanje jer mozda neki ne vole da gledaju statutu koja izgeda nedovrseno.Barem meni tako deluje.Nema pravila shto se njega tice, cini vam se da ce likovi jednostavno da iskoce iz mase.Iskreno, prvi put kad sam videla bilo sta od njega, delovalo mi je kao da je Mikelandjelo tek poceo neshto da radi, mada nema vezu s vezom.

Cini mi se da je neko davno pomenuo Kandinskog.Ja se bas i ne razumem modernu umetnost ali bas me interesuju misljenja drugih!

Pa sve o stoji, samo sto je realizam kao pravac i uopste slikarska tehnika poprilicno opsporavan cak i danas, (naravno ne mislim na hiper realizam jer se on u stvari bazira na asprtakciji sirokim potezima primer Goja). Iskreno mislim, da je taj surovi realizam kratkog daha i da vrlo brzo zasiti posmatraca, ne svaciji naravno, ali u vecini slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost, moracu da se slozim sa tobom.Ali i da se razumemo, meni je realizam medju pravcima najomiljeniji, shto samim tim ne znaci da je to jedino shto stvarno vredi i shto razumem.To bi bas bilo plitko sa moje strane biggrin.gif...Mada verujem da nisi na taj nacin mislio.E sad...bar shto se tehnike tice, ne bih se slozila da je osporavana...Stvarno ne vidim manu ali opet....subjektivno posmatranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domijea takodje obozavam.Jako je poznat po svojim serijama karikatura, a pre svega po Don Kihotu, nema sile da niko nije video barem jednu sliku sa Don KIhotom na konju i sa kopljem u ruci.E sad, neki smatraju da njegova dela pripadaju romantizmu, a neki realizmu mada cini me se da u Dzensonovoj Istoriji umetnosti pise da je ima neodredjen stil.

pa on je meni nekako izdvojen od ostalih slikara svog doba, jer se on ustvari uglavnom bavio tim karikaturama, pa ga uglavnom nisu ni smatrali za slikara..

 

Cini mi se da je neko davno pomenuo Kandinskog.Ja se bas i ne razumem modernu umetnost ali bas me interesuju misljenja drugih!

Kandinski je odlican, bas sam juce gledao neke njegove slike i jednostavno njegov osecaj za kompoziciju, boje i one slobodne jake linije su sjajne, mada cesto preteruje na nekim slikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E Heronymous Bosch je carina, a nisam primetio da ga je iko spomenuo. A posto toliko ljudi voli Dalija, vredi pogledati ga jer mu je bio najveci uzor.

Odjednom i on postade in. Reci mi ime neke njegove slike a da zaista ne odes na neki pretrazivac? Uslov je da ime te slike ne bude triptih The Garden Of Delight.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa on je meni nekako izdvojen od ostalih slikara svog doba, jer se on ustvari uglavnom bavio tim karikaturama, pa ga uglavnom nisu ni smatrali za slikara..

 

 

Kandinski je odlican, bas sam juce gledao neke njegove slike i jednostavno njegov osecaj za kompoziciju, boje i one slobodne jake linije su sjajne, mada cesto preteruje na nekim slikama.

Jel njegova slika Bijeli Kvadrat Na Bijelom Kvadratu?

Ako jeste, ja zaista ne razumijem 'njegov osecaj za kompoziciju, boje i one slobodne jake linije ...'

no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je rekao da volim muzicare?? Poneki su mi zaniljivi, ali su uglavnom obicne iskompleksirane drkadzije kojima je bog dao ideju...

 

 

ne mogu preko foruma opisati zasto mrzim umetnike... dugacno je i komplikovano. Ukratko mrzim ljude koji su u fazonu "tralala, ja sam umetnik i mogu da se proseravam kako hocu pod izgovorom da to dolazi iz dubine moje duse i da se tako osecam"...

pa ti si rekao da se stilski ne ogranicavas i tako dalje....

 

shvatanje termina umetnik ti je pogresno....to o cemu ti pricas zahteva dodatne atribute 'nabedjen, prepotentan, pretenciozan, kvazi....' i tako to....

 

i drkadzije mogu biti umetnici....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je to zato sto se ja trudim da radim ono sto smislim glavom a ne sto "osecam"... ne volim ljude koji ne razmisljaju kao ja... simple

da, ali ti nisi umjetnik, zar ne? stvaras li muziku? slikas? vajas? sta??

svuda oko tebe su djela umjetnika.. arhitekte, muzicari, knjizevnici.. kako bi svijet bio gadan bez njih, a? icon_smile.gif i da postoje samo oni kao ti.. laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjednom i on postade in. Reci mi ime neke njegove slike a da zaista ne odes na neki pretrazivac? Uslov je da ime te slike ne bude triptih The Garden Of Delight.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ovo me podseca na rane metal pubertetlijske dane, pa cim neki novi pusti kosu svi mu odma traze da nabroji 5 metal bendova da vide dal nije folirant. Ja volim Boscha za sebe i ne vidim potrebu da svoju ljubav prema njegovom delu nekom pravdam, ako se slazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ovo me podseca na rane metal pubertetlijske dane, pa cim neki novi pusti kosu svi mu odma traze da nabroji 5 metal bendova da vide dal nije folirant. Ja volim Boscha za sebe i ne vidim potrebu da svoju ljubav prema njegovom delu nekom pravdam, ako se slazes.

Pa ne bih se slozila da bi znao odmah da nabrojis 5 njegovih slika,pa i da jesam rani pubertetlija icon_biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

I na pet strana niko nije spomenuo Karavadja... (osim ako neki koji su rekli samo MIKELANDJELO bez obrazlozenja nisu na njega mislili, ali sumnjam...) Covek je uneo toliko toga novog i jedinstvenog u umetnost, a osim toga je imao totalno neobican zivot

I Milenu Pavlovic-Barili niko nije spomenuo... To je toliko emotivno i poeticno slikarstvo, pocinjem da se zaljubljujem u njene slike...

 

Meni se licno ta bespredmetna umetnost (Kandinski, Maljevich,ne znam da li ste spomenuli Mondrijana) NE SVIDJA, ali ne mogu da kazem da ljudi nisu imali predstavu o onome sto rade i da nisu imali ideju, koncept...

 

Sto se njihovog stav o liniji tice (da postize svoju maksimalnu snagu kad nema funkciju da oznaci predmet) - tacan je, ali opet... cemu ? Ne znam, ne pronalazim se u svemu tome...

 

 

shvatanje termina umetnik ti je pogresno....to o cemu ti pricas zahteva dodatne atribute 'nabedjen, prepotentan, pretenciozan, kvazi....' i tako to....

 

Potpuno se slazem...

 

da, ali ti nisi umjetnik, zar ne? stvaras li muziku? slikas? vajas? sta??

svuda oko tebe su djela umjetnika.. arhitekte, muzicari, knjizevnici.. kako bi svijet bio gadan bez njih, a?  i da postoje samo oni kao ti.. 

 

I sa ovim...

 

Covek "ne voli umetnike"... wallbash.gif

Samo jedan umetnik, mislim od ovih koji su usli u istoriju umetnosti, je inteligentniji i genijalniji od deset njegovih istomisljenika zajedno...

Ali dobro, to je njegov stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni Karavadjo ne lezi ...

Jednostavno, to klasicno slikarstvo mi je dosadno ...

Daleko od toga da nije dobro - samo je meni dosadno, nema dinamiku koja meni odgovara ...

Recimo, zaboravio sa Klee-a ciji rad mi se vise nego dopada!

Ne smatram da delo samo (treba da) stoji u galeriji/na zidu a bez zivota, da nema nikakvu svrhu - ma kakva ona bila ...

Volim angazovano slikarstvo, zato mi je Moderna daleko bliza nego klasicno slikarstvo ...

Da se razumemo - bilo ko ko je ikada crtao/slikao poceo je klasicnim principima jer su univerzalni za ovaj tip stvaralastva ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Veliki sam postovalac Luisa Roya. Art Work mu je slobodan i prepoznatljiv. Mracan i senzualan. Ima omaski, doduse, sa odredjenim radovima, ali verujem da su i oni nasli svoje mesto... Sta god da je uradio, dobro je! Najvise volim njegovu zbirku skica "Conceptions l i ll"... a ni kinky "Prohibited Book ( ph34r.gif )" nije los! icon_da.gif

 

Ummm...kako da priznam...da...volim mange? icon_biggrin.gif

Edited by Three Tears

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj izbor, naravno, ukljucuje Moneta, Van Gogha, Durera, Rubensa, ali njih necu mnogo hvaliti. Mnogi su to cinili i sama djela govore o njima.

 

Ali postoji jedan umjetnik kojeg moram izdvojiti zbog djela, originalnosti i nacina stvaranja:

 

H. R. GIGER

 

user posted image

 

 

I da, neizostavno je spomenuti i cover 'To Mega Therion' Celtic Frost.a, koji je Gigerovo djelo.

 

Da jos ne zaboravim spomenuti Salvadora Dalija, te Carla McCoya(FotN, mada sumnjam da je mnogima poznat) i Soma.u (koji radi, izmedju ostalog, covere za Sunn O))) )

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...