Jump to content

Kandakodžainebojša


Johnntra

Recommended Posts

Potpuno subjektivno: nerviraju me.

Pokusaj objektivnog: ne bih rekao da su najgora stvar u ovoj zemlji, ali opet mi se cini da ih je B92-i-slicna-kvaziurbanija znacajno preuvelicala.

 

Od ortaka sam cuo da ih u njegovom kraju (zap. Srbija) mrze, jer su "tatini sinovi", koji su uvek imali na raspolaganju novcanu i svaku drugu podrsku da postanu to sto jesu. Koliko je to tacno, ne znam, ali ne bi me iznenadilo da jeste.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je trajala stara kodza bili su neprevazidjen bend (na gluposti tipa tatini sinovi imam odgovor preslusaj im diskove stare, a i ako ti se ne dopadnu ne nerviraj se jer je velika verovatnoca da ih nisi razumeo, nemoj da me shvatis pogresno). A sto se novog sastava tice nesto nisam odusevljen. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je trajala stara kodza bili su neprevazidjen bend (na gluposti tipa tatini sinovi imam odgovor preslusaj im diskove stare, a i ako ti se ne dopadnu ne nerviraj se jer je velika verovatnoca da ih nisi razumeo, nemoj da me shvatis pogresno). A sto se novog sastava tice nesto nisam odusevljen. Pozdrav

Agree u potpunosti!

icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

na gluposti tipa tatini sinovi imam odgovor preslusaj im diskove stare, a i ako ti se ne dopadnu ne nerviraj se jer je velika verovatnoca da ih nisi razumeo, nemoj da me shvatis pogresno

No offense taken, buduci da svejedno nisam ljubitelj takve i slicne muzike. A sto sam onda ista i napisao ovde? Zato sto su bili dovoljno popularni da si hteo - ne hteo morao prilicno cesto da ih cujes/pratis na 'nezavisnim medijima' proteklih godina. U svakom slucaju, ostace mi u secanju kao deo neosmisljene i neuspele kulturne revolucije nakon pada naseg Musolinija...

 

Molim samo ljude da me ne p****raju zbog onoga "tatini sinovi" - to je samo doslovce fraza preuzeta iz informacije iz trece ruke (kao sto i napisah). Ja licno ne znam nista konkretno o tome. Ali mi ne bi smetalo ako neko zna, pa da kaze... bilo da potvrdi ili negira.

Mada, ne znam sta to preslusavanje diskova moze da dokaze. Ako neko kuka u pesmama kako zivi u bedi, ne mora da znaci da je to istina. Ovde nisam mislio konkretno na KKN, mislio sam uopsteno...

Edited by reve_noir

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj,vishe s tim prichama o b92 no.gif ...prvo vecjini smeta darkwood dub jer su postigli neshto ,a za to krivite b92 jer su im napravili odlichnu reklamu,masa ih slusha jer su dobri i eto odma' su postali komercijala i samim tim ne valjaju.a onda su na red doshli i kkn ,ista pricha ,kao i za dd...smeshno .ok je da se kritikuje njihov rad i muzika , ali ,to je ostavljeno po strani,vishe se ne govori o njima nego o reklamama ,izdavachima,ko je mamin a ko tatin sin(..._-uglavnom ,nebitne stvari. icon_uhoh.gif ovaj moj komentar se ne odnosi samo na pitanje koje je postavljeno ,ali dobro. kako god,ja ih volim i izdvojila bih album become kao meni najdrazhi icon_redface.gif ...

Edited by One_step_beyonD

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajoj,vishe s tim prichama o b92  ...prvo vecjini smeta darkwood dub jer su postigli neshto ,a za to krivite b92 jer su im napravili odlichnu reklamu,masa ih slusha jer su dobri i eto odma' su postali komercijala i samim tim ne valjaju

 

Primetio sam to citajuci temu o darkwoodima... i sramota koliko su ih ispljuvali. Ali meni ne da ne smetaju, vec mislim da su sigurno najkvalitetnija i najoriginalnija pojava ovde. Kada sam povezivao KKN sa B92, to je bilo u smislu nekog mog opsteg utiska o njihovom slicnom "fazonu" (ne mogu naci pogodniju rec). A to sto sam rekao da ih je B92 preuvelicao, to nije kritika samoj grupi, posto obicno bendovi nemaju veze sa tim segmentom. To je kritika celoj bljutavstini koja je nastala, izmedju ostalog, nekonzistentnom kulturnom politikom doticne televizije. Ako su GoPlay i Glamurama ono sto smo toliko dugo cekali da bude kontra-udar Grand Paradi, lepo onda... icon_mrtav.gif

Edited by reve_noir

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha,ok.meni se svidja ta programska shema koju b92 nudi,i ne smetaju mi uopshte,u svakom sluchaju mogu promeniti kanal .a shto se tiche b92 kao izdavacha-pomogli su eyesburnima,te eto josh jednog razloga zashto ih necju pljuvati (malo shlihtanja nije na odmet mrred.gif ),ali mnoge iritira nachin na koji b92 predstavlja nove stvari jer to mnogi vide kao 'urban' plan.pa ako je tako ,gledajmo onda rts i uzhivajmo u loto-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je (kao i obicno) licna stvar... Sto se mene tice, nisu bitno bolji od bilo koje televizije, samo sto stoje na drugoj strani ekstrema. A za loto... niko te ne tera da zagadjujes mozak bilo kojim tv programom, pa ne vidim zasto postavljati ultimatum te vrste. Jedina televizija koju cenim (a generalno ne volim mnogo televiziju) je Metropolis. Ups, odlutah sa teme, poprilicno icon_uhoh.gificon_da.gif

 

Zna li neko sta se desava sa KKN u zadnje vreme?

Kao sto rekoh, ne gledam TV cesto... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma strasna je cela ta prica oko toga sta je urbano. Danas se ovi okoreli metalci u puberteti ne zeleci da priznaju da ima nesto kvalitetno izvan ispijanja krvi u KST-u pozivaju na urbanost.Svi nasi kvalitetni bendovi su onda urbani, a da li su losiji zbog toga? Zar ne zivimo svi u urbanoj sredini? Budimo metalci na seli. Vratimo se prirodi hahahahahah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne povezujem KKN sa b92 toliko... ranije, dok sam jos gledala telly, gotivila sam b92 jer mi se cinilo da je to kao suprotnost ostatku programa koje je nudila televizija u to vreme... al' sad kontam da b92 nije mnogo bolji od Pinka (koji prezirem), naprotiv... mozda malo kulturnije upakovano, sa kvalitetnijim izborom filmova i serija i eventualno voditeljima koji imaju koji razred vise skole... u stvari estetski bolje odradjeno...al' i oni... isto kao i Pink teraju neku svoju pricu i kad ih pogledate...svi su isti. Svi su u fazonu "mi smo drugaciji, mi smo urbana ekipa Beograda i zato smo qL". Al' sta je tu je... iskreno, tak'e stvari me ni najmanje ne zanimaju...sad da se vratim na temu-

 

 

KKN- veliki, veliki respect! Odlican bend... od kada se Oliver vratio, nisam bila u prilici da ih slusam ni jednom... tako da ne znam kakav je novi materijal, a od starog imam sve... i dopada mi se. Jest' da nisam bas u fazonu da slusam tako nesto kod kuce, verujem da jako vredi i da je jedan od nasih boljih bendova... kao i Darkvudi. :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

raniji radovi KKN su mi interesantni ali na ovaj novi materijal sam otkinuo! skroz su promenili zvuk...sada zvuce kao agresivna varijanta THE CURE sa nekim reggae uticajima...slusao sam ih na exitu prosle godine i otkinuo...cuo sam da traze izdavaca za novi album

Share this post


Link to post
Share on other sites

raniji radovi KKN su mi interesantni ali na ovaj novi materijal sam otkinuo! skroz su promenili zvuk...sada zvuce kao agresivna varijanta THE CURE sa nekim reggae uticajima...slusao sam ih na exitu prosle godine i otkinuo...cuo sam da traze izdavaca za novi album

Naravno traze izdavaca.... naravno niko im ne nudi normalne uslove i velike sanse su da ce izdati sami za sebe i diskove prodavati na koncertima icon_cry.gif ....

eto dokle je dosla nasa scena no.gif ....

Tako dobar bend a nema izdavaca, a sto je najgore nisu oni jedini.... vecina "vecih" bendova u srbiji je u slicnoj situaciji.....

 

Inace meni su KKN jedan nasih najbendova, ja ih mnoooogo gotivim i oliverovi textovi su mnoooooooooogo dobri......

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
smece...

Zanimljiv komentar huh.gif ... Potpuno argumenovan i na mestu dry.gif ...

Idi pucaj sebi u glavu icon_da.gif !

 

Nikad mi nisu bili jasni ljudi koji tako pljuju nesto, a nikad nisu slusali, pa cak iako su poslusali mogu da kazu da im se nesto svidja ili ne, a ne da kazu da je smece blink.gif! No dobro musik20.gif !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...