Jump to content

In Flames


Recommended Posts

...ljudi uvek misle da bend kad napravi album da je to upravo ono sto su oni hteli i da su oni ULTRA genijalci koji sve imaju u glavi isplanirano...a naravno da nije tako...da je pisanje pesama tako lako izdavali bi 3 na dan. Metalika nije izdala album desetak godina, G'N'R se raspali zbog nedostatka ideja, veliki bendovi kao sto su Mejdeni izdaju album svake 3 godine...poenta je da ni oni ne znaju gde ce ih sledeci album odvesti ni na sta ce to zvucati sve dok nije gotov!

brate postujem ja tvoje misljenje i sve to... ali vidi se da nisi bas upucen u poslovanje velikih producentskih kuca i u razvitak Inflamesa... ni ja nisam nesto preterano, ali verujem im po nesto sto kazu oni kao clanovi benda... ti stvarno mislis da oni tek tako napisu neke pesme pa sta bude, to je... velike zahteve je od njih imao Nuclear Blast i to sto je dirigovao Inflames je igrao... nisu se ni pitali toliko, znaci naprave pesme ako se izdavacu ne svidja onda jebiga... sem toga oni stoje iza toga da su namerno hteli da promene zvuk i to neki postuju...

zamisli da neko uzme da pravi kucu sa takvim stavom... ajde pocecu od temelja pa sta bude bice... to bi cak i moglo, ali kad imas preduzimaca koji zaposli arhitektu da napravi projekat, znas onda kako treba da gradis tu kucu i ne moze drugacije...

sto li serem ovoliko...

aj pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate postujem ja tvoje misljenje i sve to... ali vidi se da nisi bas upucen u poslovanje velikih producentskih kuca i u razvitak Inflamesa... ni ja nisam nesto preterano, ali verujem im po nesto sto kazu oni kao clanovi benda... ti stvarno mislis da oni tek tako napisu neke pesme pa sta bude, to je... velike zahteve je od njih imao Nuclear Blast i to sto je dirigovao Inflames je igrao... nisu se ni pitali toliko, znaci naprave pesme ako se izdavacu ne svidja onda jebiga... sem toga oni stoje iza toga da su namerno hteli da promene zvuk i to neki postuju...

zamisli da neko uzme da pravi kucu sa takvim stavom... ajde pocecu od temelja pa sta bude bice... to bi cak i moglo, ali kad imas preduzimaca koji zaposli arhitektu da napravi projekat, znas onda kako treba da gradis tu kucu i ne moze drugacije...

sto li serem ovoliko...

aj pozdrav...

 

 

Slazem se u potpunosti. Nisam toliko mislio na pesme u krajnjem obliku (producirane) vec pesma kao pesma kako je bilo ko iskomponuje na gitari, klaviru itd,...pesma je pesma ne bitno da li je unplugged ili producirana da se sastoji iz milion instrumenata, horova itd. Ocu da kazem da pesme kao pesme je tesko predvideti kako ce ispasti i da se naravno uvek bendovi trude da naprave sto bolji rif, prelaz, tekst itd a ono posle da li ce imati neke efekte specificne za nu metal ili distorziju na gitaru previse u pop fazonu je vec druga stvar. Samo sam hteo da kazem da ako se nekome ne svidjaju novi in flamesi to je zbog predrasude prema vrsti muzike koja mozda podseca na to ali oni i dalje prave odlicne pesme i ne treba pljuvati na njih.

 

Ono sto je mene privuklo kod njih...zvucace cudno ali oni su mi nekako funky u smislu da su im rifovi, ritmovi toliko dobri i pokrecu me skroz pozitivno...nisu death metal bend koji zeli da pokaze da ume da pojaca distorziju na max i da skacu po gitari ne bili stvorili najbrutalniji zvuk! samo FUNKY!!! a to je cesce zesce nego bilo koji od navedenih bendova!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam uspeo da dobijem taj funky osecaj na njihovim zadnjim albumima... valjda cu uspeti nekad ako ima toga...

velika istina je to da mnogi pljuju na novi IF zbog predrasuda prema nu metalu, ali ja nemam... nego samo previse volim melodicni death da bi mi se posle starih albuma ovo novo svidelo... stvarno mi ne idu nikako... a razlika je po meni ocigledna i u produkciji i u muzici...

pesme je tesko predvideti kako ce ispasti i da se naravno uvek bendovi trude da naprave sto bolji rif, prelaz, tekst itd a ono posle da li ce imati neke efekte specificne za nu metal ili distorziju na gitaru

trude se da naprave sto bolje pesme to je sigurno, i oduvek su se trudili, samo meni se prema onom starom njihovom radu cini kao da se sad uopste ne trude... ali naravno to je moj problem...

i ono sto mislim da je bitno... i da im skines sve one efekte specificne za nu metal, opet ti ostaju ona kucanja, shredinzi i ostale zajebancije i opet je to nu metal ili sta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, jel neko moze da mi pomogne da nadjem nesto slicno CLAMAN-u!

 

Ima par bendova koji navodno lice na IF ali mi nijedan nije bas to sto njih karakterise, a tek da nadjem nesto u CLAYMAN fazonu...uffff.

hehe,a cemu traziti nesto slicno,pa jedan je clayman :confused: ...a sto se tice bendova koji navodno lice na njih,navedi njihove nazive ako nije problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr. Dark Tranquillity... mozda ti se svidi.

svidjaju se oni meni vec par godina ;) samo ne vidim poentu traziti bendove koji "lice" na in flames pored podjednako zanimljivih bendova koji pripadaju toj istoj sceni...npr at the gates,soilwork,scar symmetry :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa band koji svima padne na pamet kad kazes in flames su SOILWORK, i slusao sam ih malo, kao heartwork je najbolji i slusao sam ga i dobar je ali nije CLAYMAN, a nove stvari su im komercijalne skoro da zvuce na LINKIN PARK. Slusao sam i SCAR SYMETRY, takodje dobri i takodje previse komercijalno. Mislim kao...ajmo da budemo brutalni u strofi i onda skroz cist vokal u refrenu i sta god da otpevam zvucace do jaja posle krljacine...mislim da je mnogo jace smisliti nesto zestoko a melodicno kao npr PINBALL MAP,...znam da sam zahtevan, ali me zanima nesto sto je zestoko, a ne na silu i da je melodicno ali ne u fazonu gore navedenom,...posto sam trazio i trazio, pretpostavljam da grupu kao in flames necu naci i to je ok cak super i normalno, ali dao bih sve da cujem neku melodic death grupu koja ima nesto sto moze da podesti na CLAYMAN!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi ti ubacio nekad te nove albume u plejer kad znaš da tako liče na linkin park, što je suludo i reći? Sem ako si neki tr00 bleker koji ništa sem Darkthronea i ne sluša...

 

1. Nisam hteo tebe niti bilo koga da uvredim.

 

2. Slusao sam te njihove nove albume, tacnije STABBING THE DRAMA slusam poslednjih 5 dana na mp3 plejeru.

 

3. Nije da mi se ne dopadaju, cak sta vise svidjaju mi se i sve mi se vise dopadaju.

 

4. Ne zvuce mi na linkin park. Samo sam hteo da kazem da su skoro komercijalni kao LP, a sad kad razmislim u refrenskim delovima ako me na nekog mogu podsecati to su oni. Ako si procitao sve sto sam napisao onda si razumeo da sam samo hteo da kazem da je vokal na refrenima previse cist u poredjenju sa ostalim delovima pesme i da JA LICNO imam osecaj kao da mi se dopada jer je u pitanju mali trik - posle dreke dodje pevusanje i naravno da prija...SLICNO KAO KOD Linkin Parka, jer posle njihovog dosadnog repovanja dobro dodje kad se pusti glas pa ma kako to zvucalo.

 

5. Ne slusam zestoku muziku, moze se reci da sam tek jednom nogom usao u taj svet.

 

6. Ne mislim da je zesce=bolje, cak sta vise mogu i rolling stonsi da zvuce zesce od svih tih nadrkanih bendova kad smisle neki riff, nije sve u dranju i distorziji...bitan je dobar riff, dobar filing,...to za mene ima IF i zbog toga su verovatno najpopularniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IN FLAMES' webmaster has issued the following update:

 

"A couple of days ago Björn [Gelotte, guitar] called me and said that IN FLAMES are in the studio and recording three new demo songs. The plan is to do the whole pre-production on their own. Yesterday Daniel [svensson] finalized the last song on the drums and right now Björn and Jesper [strömblad] are recording the guitars.

 

"There is big excitement in the band right now. They are back in their own studio (IF studios) for the pre production and eventually recording the next record. Next, the festival in Dubai, witch is unbroken territory for IN FLAMES. Then get back on the road to do the Norway/Sweden tour."

 

IN FLAMES was honored with the Swedish "Grammis" award in the "Best Hard Rock" category during a ceremony that was held on January 30 at Hovet in Stockholm. A total of five bands were nominated for their most recent releases, all of which came out during 2006. A video clip of IN FLAMES performing the song "Come Clarity" on the Swedish music awards show "Rockbjörnen" on January 11 in Stockholm, Sweden has been posted online at YouTube.com. The band's lineup for the performance included guitarists Björn Gelotte and Jesper Strömblad, who were both absent from the group's most recent U.S. tour.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj kome je istekao ugovor sa izdavačkom kućom, npr?

 

Nisi razumeo!

 

Danas je tehnologija napredovala do te mere da mozes i kod kuce za male pare da napravis album visokog kvaliteta! A ako oni imaju svoj studio onda nema potrebe za demo snimcima...tj demo snimci se vise ne prave! Ovo je samo fora da napale one fanove koji ih vise ne gotive - fazon sami pravimo album, niko nam se ne mesha, opet smo oni stari, pravimo demo snimak bas kao sto smo radili pre 100 godina, bla bla bla...

 

KAPISH?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...