Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Nikako ne mogu In Flamese provarit. Ama bas nikako mi ne odgovaraju, a da budem iskren ne vidim ni sta toliko ljudi vidi u njima i zasto ih toliko uzdizu. Jedino sto im valja je Cloud Connected i Jotun.

 

P.S. In Flamesima je ovdje mjesto otprilike ko i Rob Zombieu => Nije im mjesto ovdje.

Edited by 5t0rM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako ne mogu In Flamese provarit. Ama bas nikako mi ne odgovaraju, a da budem iskren ne vidim ni sta toliko ljudi vidi u njima i zasto ih toliko uzdizu. Jedino sto im valja je Cloud Connected i Jotun.

 

Slazem se. Ne kontam sto su oni tako posebni. Dobar im je prvi album.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glavna uloga ovog benda danas, kako ga ja vidim, jeste što su gomili klinaca ulaznica u svet metala, čime su se, bar po mom mišljenju, svrstali u rang sa Maidenima, Metalikom i ostalim velikanima. Evolucija danas ide (ugrubo rečeno) ili Maiden -> Metallica -> sve ostalo, ili Linkin Park -> System Of A Down -> Slipknot -> In Flames -> sve ostalo. I dan-danas verujem da je sveže izašli Soundtrack To Your Escape u ono vreme bio stvar koja je učinila da metal muzika postane bitnija od bilo koje druge muzike u mom životu i promenim poimanje muzike uopšte. Da ne pričam koliki je broj bendova sam In Flames inspirisao, ljudi su maltene stvorili kompletnu geteboršku scenu, koliko god ona danas bila u kurcu.

 

E tako, izbacih gej energije za narednih mesec dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, sa svoje strane bih na to gledao kao na neshto shto je ok

 

Ako nishta drugo, uz pomoc IF pochinju da ulaze u "non-radio friendly bands" prichu (iako su IF sa vecinom svojih kasnijih hitova poprilichnno komercijalni, ali hocu da se ogradim od klinachkih prozivki od strane drugih ljudi).

 

Ono shto ja lichno mislim je da je IF doprineo omladini koja se lozi na metalcore. I to onom delu te omladine koji je reshio da poslusha muziku koja je otishla u domen klasichnijeg metala umesto u usrani deathcore koji u ovom momentu kreativno gushi (kao i metalcore do pre 3-4 godine, a mozda i duze).

 

Da ne bih nepotrebno produbljivao prichu, po mom mishljenju IF u ovom momenu nisu vishe od pukog pomodarstva. A pre toga?

 

Zato sam i rekao da se slazem sa nekim tvojim stavovima, a neke od njih sam protumachio u smislu (koji ce biti totalno suprotan od lazinog da je "IF <<<<<<<<< darkest hour") da su ti ljudi mladima i starima skoro pa etalon za to kako treba da zvuchi moderan i inovativan bend. Na stranu scenski nastupi.

 

Po meni, DH je trecerazredni metalkor bend koji ce se vishe potruditi na svirci jer mora da pridobije publiku, a IF je to odradio godinama pre + je IF napravio zvuk/stil o kome DH moze da sanja )ovo pishem jer je skorashnja svirka DH aktuelna). Ti ljudi ne moraju vishe nikom nishta da dokazuju.

 

MAnite ih se u negativnom smislu.

 

Inache, pijan sam, pa chekam da viidm i razumem shta sam sad napisao, te mi oprostite ako sa bio grub prema nekima, a i nejasan

 

:* :D

Edited by .Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Lupi i ostade ziv...

 

DH je institucija za sve te fancy bendice, cak i za Flejmse, Killswitch, Bullet For My Valentine i ostale MTV-mama daj gle kak sviramo-bendove... Nista protiv doticnih bendova jer ih i ja slusam/volim (osim Bulleta), al daj, nemres mi poredit DH sa Flejmsima... Isto ko sto nemres poredit Cradle Of Filth i npr. Taake. il tehnicnoscu Impetigo i Spawn Of Possesion... Jednostavno ne ide... Taj je bend po svemu izvan kategorije poredjenja, a mamini sinovi tj. kurve industrije nikad nisu bili... Samo cisti, pravi, iskreni metal!

Edited by *Nameless*

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se za darkest hour, iako su mi oduvek bili prilicno ne zanimljiv bend, mislim da su oni totalno druga prica od 99.9 posto metalcore bendova. Od 2002 sviraju cist melodicni death metal, i mislim da se u gomilo stvari vidi da su oni metalci koji razmisljaju kao metalci i znaju sta treba, a ne neki klinci koji prate trendove.

 

To se vidi i u cinjenici da su 2002 isli kod fredrik nordstroma da snimaju pa sledeca dva albuma snimali kod devina.

 

A ja nisam pricao o in flames sad kad "nemaju sta vise da dokazu" nisam ih gledao sad u BGu jer me ne ranimaju, gledao sam ih na njihovoj prvog americkoj turneji kad su imali sta da dokazu i nisu mi bili nimalo zanimljivi uzivo. I nevermore i dark tranquillity i svi ostali koji su svirali sa njima su uvek bili bolji, a gledao sam flejmse u raznim kombinacijama bar 6 puta.

 

darkest hour ima prejebenu energiju uzivo, i jedino sto sam hteo da kazem kad sam uporedio sa in flames je ono sto sam rekao na temi koncerta.

 

"tuga je sto Darkest Hour ima samo korene u hardcore-u i vec prase cist melodican death metal sve sa najklasicnijim metal solazama, harmonijama i svedskim riffovima vec mnogo godina a bilo je 4 metalaca na svirci i sve ostalo HC likovi.

 

to je onaj fazon ako je bend iz amerike i nije pun penzionera ne zanima srpske metalce.

 

tugica, svi koji su bili na in flames su trebali i na ovo da dodju."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis na sve napisano, osim ovog za hc klince... U Zagrebu je bilo i metalaca i hardcorera/punkera sto je i super, jer ova ekipa korijene vuce u hardcoreu i punku, ideoloski cak i vise nego u metalu, al kao sto kazes - metalci koji razmisljaju kao metalci, ALI sa punk attitudeom. Nikakva čruerska spika i nikakva losa stvar, svaka im cast na tom...

U Sarajevu je bilo mozda pet-deset hardcorera/punkera, ostalo metalci.. Al opcepoznata stvar je da su punkeri bolja i iskrenija publika u svakom slucaju od vecine "dosao/la vidit i bit vidjen/a, eventualno zbarit nesto" metalaca...

 

I potpis na ovo za Nevermore i DT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Zadnji albumi IF-a su cisto govno!!! Isti i zasluzuju da budu na ovom podforumu. In Flames koji je valjao i bio u stvari odlican bend je Black Metal sa primesom Deth-a. Moz da jedete govna koliko ocete, ali to je tako.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji albumi IF-a su cisto govno!!! Isti i zasluzuju da budu na ovom podforumu. In Flames koji je valjao i bio u stvari odlican bend je Black Metal sa primesom Deth-a. Moz da jedete govna koliko ocete, ali to je tako.

Znaš li ti šta je black metal ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Znas li ti sta je core? Ili si slusao samo zadnja 2 In Flames albuma i sad pametujes ovde. Ja sam njih slusao dok si ti bio u pelenama. Njihov prvi demo snimak mi je doneo burazer iz Svedske dok jos nisu snimili prvi album. Oni sami za sebe kazu da su black. Ako ti znas bolje onda im to reci. Zadnji albumi nisu jednostavno In Flames i trebali su da promene ime grupi i da izdaju ova govna pod drugim imenom, a ne da brukaju svoj dugogodisnji mukotrpan rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li ti sta je core? Ili si slusao samo zadnja 2 In Flames albuma i sad pametujes ovde. Ja sam njih slusao dok si ti bio u pelenama. Njihov prvi demo snimak mi je doneo burazer iz Svedske dok jos nisu snimili prvi album. Oni sami za sebe kazu da su black. Ako ti znas bolje onda im to reci. Zadnji albumi nisu jednostavno In Flames i trebali su da promene ime grupi i da izdaju ova govna pod drugim imenom, a ne da brukaju svoj dugogodisnji mukotrpan rad.

jerk ^2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...