Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Da, sve to stoji, ali problem sa novim albumom je u tome sto nije otvorio nikakve nove horizonte...vec zvuci ofucano i zastarelo, a to do sada nije bila odlika In Flamesa nikako.

 

Slazem se da nije otvorio nove horizonte. Cak i da je daleko od toga. Daleko je od Claymena :) Ali ne bih rekao da je ofucan i zastareo. Cak mi je i cudna takva konstatacija. Vecini previse smeta sto je previse moderno i drugacije.

 

Ali treba imati na umu da ne postoji bend koji je svakim albumom stvarao istoriju. A narocito zadovoljavao ukus svakog fana. To uopste nije moguce. Bas pravi kontraprimer IF je Dark Tranquillity koji je ostao veran starim fanovima ali to je otprilike to. Dobri su ali meni su oni ofucani i zastareli. Znam da cu zbog ovoga pojesti govno :))

 

Meni se bas dopada novi komercijalan IF (manje nego stari, ali bolje ovako nego da su izdali Whoracle 2, 3, 4,..) i na prvih nekoliko slusanja mnogo mi se dopadaju hitovi: Sounds of... Deliver us, Fear is the Weakness, Where the dead... i Liberation koja je kao Bon Jovi iz najboljih dana! A u tome bas vidim njihov problem iz vaseg ugla. Nekada su bili losi momci na koje ste bili ponosni sto ih slusate, a sada ih gotive i vase devojke (ovo se odnosi na one koje ih imaju, pa dobro i na one koje mastaju da ih imaju)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu nista da kazem, ali tako gresis kad je DT u pitanju, no nema veze. :)

 

Pazi IF koji svakom albumom zapocne neki novi trend, otvori vrata drugim bendovima i zada domaci zadatak je izdao album koji se gusi od bezidejnosti i lenjosti.

Ono, kao kad cale hoce da bude trendi pa nosi garderobu svog deteta.

Tacno se cuje da je album preko kurca snimljen...Anders je mozda i najveci krivac, vokal je ocaj i nema mu pomoci. Neke pesme imaju zanimljive pocetke i onda se sve pretvori u prazan hod gitare radi reda i Andersovog prenemaganja i ocajnog pokusaja pevanja. Album nema nikakav smek, ne ostavlja nikakav utisak, ni po cemu nije karakteristican.

Jbt da li se neko zaista pronalazi u The Attic-u i Jester's Door-u?

 

Sve u svemu, ja sam im oprostio ovaj promasaj, nadam se da ce se sledecim vratiti na pravu stazu.

 

I da, sve bi bilo mnogo lepse da je ceo album u Liberation fazonu, bar bih znao sta slusam...bar bih video neki smisao.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate meni to apsolutno ne smeta, jebe mi se i kako se nazivaju ti "moderni" stilovi koje izmisljaju retardirani americki klinci, meni bre smeta sto je ova muzika glupa i dosadna!

 

Tebi ne smeta, mislim da se vecina zali na to. Meni se licno dopada. Po mnogima bolja produkcija automatski znaci da su gore pesme, da se bend prodao itd. Mislim da su ljudi malo ostarili i da nemaju tu ljutnju u sebi kojom bi pravili iste pesme kao ranije. Jos jedna stvar, jako bitna, mnogima su gej pesme kada su tekstovi o osecanjima, odrastanju i zivotnim problemima, a macho pesme o zmajevima, smrti i vesticama. Pre bih rekao da je obrnuto. Mislim da covek tek kada je na polovini dvadesetih, za neke tek u tridesetim, pocne da shvata ko je i zasto je takav kakav jeste i da preispituje mnoge stvari na pravi i dublji nacin. Toliko o tekstovima. Sto se tice pesama, nekome su dosadne i glupe, nekome nisu. Meni nisu. I sad ne razumem zasto insistirati da su glupe i dosadne. Recimo Fear is the weakness ima fantastican refren, retko dobar hit :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

(manje nego stari, ali bolje ovako nego da su izdali Whoracle 2, 3, 4,..)

 

Ovo je omiljeni argument ljudi koji cene novi IF u raspravama ovog tipa. Uzmimo zaista Dark Tranquillity za kontraprimer. Oni su izbacili trilogiju Damage Done/Character/Fiction u pet godina, sa minimalnim stilskim izmenama između albuma. Rezultat? Ne zna se koji album je bolji od kog, svima bih im dao desetke bez premišljanja. Govorite kao da je čitav žanr ispražnjen zato što je snimljeno 45 minuta muzike i stavljeno na neki album. Kad je tu kreativnost i inspiracija, možeš da stvoriš i pet albuma u istom stilu i da svaki valja. Ako toga nema... Pa, onda dobiješ Sounds Of A Playground Fading.

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj argument je ionako uvek glup cak i kad se radi o zapravo dobrom albumu.

 

dobra muzika je dobra u kom god stilu; ako je nekom konkretno do inovacije i novih zvukova ima more bendova i muzicara koji se bave time, zasto zahtevati to od dvadeset godina starog benda.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu stalno, prvo su nasli svoj zvuk i drzali ga neko vreme, onda su imali krizu identiteta i trazenje novog zvuka, a kulminacija toga je bio StYE (koji iako nesretan, ima momenata i inovativan je) i onda su i to sto su dostigli bacili u djubre da bi probili americko trziste i otad su genericko govno od benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je omiljeni argument ljudi koji cene novi IF u raspravama ovog tipa. Uzmimo zaista Dark Tranquillity za kontraprimer. Oni su izbacili trilogiju Damage Done/Character/Fiction u pet godina, sa minimalnim stilskim izmenama između albuma. Rezultat? Ne zna se koji album je bolji od kog, svima bih im dao desetke bez premišljanja. Govorite kao da je čitav žanr ispražnjen zato što je snimljeno 45 minuta muzike i stavljeno na neki album. Kad je tu kreativnost i inspiracija, možeš da stvoriš i pet albuma u istom stilu i da svaki valja. Ako toga nema... Pa, onda dobiješ Sounds Of A Playground Fading.

 

A jos je jace kada neko uzme neciji argument, okrene ga naopacke i jos dodaje i oduzima kako mu se dopadne.

 

Nemam nista protiv DT ali oni su primer benda koji je isao sigurnim putem i ispostovali tamo neke hardcore fanove. In Flames su stalno nesto radili novo i sirili granice zanra, stvarali nove podstilove, uneli zivot u smrt metal!! :) Opet je na red primer metalike, koja je probala nesto novo sa Black albumom pa pojela govno kod tih tvrdih metalaca, ali kada se pogleda iz danasnje perspektive to je jedan od najboljih i najhrabrijih poteza u metalu. Cak i load i reload imaju mesto u metal istoriji i po meni je i dalje to bolje nego da su izdavali u beskraj ride the lightning bracu i sestre.

 

Opet taj argument za DT kako su izdali 3 sjajna albuma u istom ruhu se moze primeniti i na IF za period Whoracle - Clayman. U svakom slucaju mnogo kreativniji i mnogo bolji od 2 benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

STYE je meni tik iza RTR po kvalitetu, tek sa Come Clarity kreće degradacija, da bi se totalno srozali na ASOP, a ovo novo ni ne znam šta je.

 

Come clarity najbolji od nove ere.

 

In Flames su stalno nesto radili novo i sirili granice zanra, stvarali nove podstilove, uneli zivot u smrt metal!! :)

 

Ako je ovaj novi album stvorio neki novi podstil, poserem se ja na sve ove godine slušanja In Flamesa i metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In Flames su stalno nesto radili novo i sirili granice zanra, stvarali nove podstilove, uneli zivot u smrt metal!! :)

 

Nile je proširio granice, možda, ovi sigurno ne.

 

Jbte, i samom bendu je već deset godina jedini cilj da, iako će još malo kukove početi da lomataju na bini, sviraju muziku za klince, super live nastup i ubijanje od skakanje - zašto ti sam imaš potrebu da veličaš muziku čiji je jedini smisao postojanja da se dobro proda i da zabavi

Ne seri, ne hipsteriši, već uživaj u parčetu komercijalne, proste, primitivne, gej muzike.

Bole te kurac.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovaj novi album stvorio neki novi podstil, poserem se ja na sve ove godine slušanja In Flamesa i metala.

 

Nisam rekao nista za ovaj album, on je lep nastavak proslog!

 

 

Nile je proširio granice, možda, ovi sigurno ne.

 

Jbte, i samom bendu je već deset godina jedini cilj da, iako će još malo kukove početi da lomataju na bini, sviraju muziku za klince, super live nastup i ubijanje od skakanje - zašto ti sam imaš potrebu da veličaš muziku čiji je jedini smisao postojanja da se dobro proda i da zabavi

Ne seri, ne hipsteriši, već uživaj u parčetu komercijalne, proste, primitivne, gej muzike.

Bole te kurac.

To i radim :) Naravno da oni prave komercijalnu i zabavnu muziku! Ne znam sto mora da bude drugacije. Ne mogu svi da budu kao Nile pa da se mozdane vijuge maksimalno naprezu (rece on sarkasticno, cisto da ne bude zabune)

 

I ne znam zasto je gej? Moram ti reci da si poprilicno homofobican, a obicno postoji jedan neprijatan razlog za tako nesto.

 

A ja cu da slusam malko meksi, malko gori In Flames, a ti gruvaj rane radove Nile ili koga vec i duhovno se uzdizi do nebesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv DT ali oni su primer benda koji je isao sigurnim putem i ispostovali tamo neke hardcore fanove.

 

Poslušaj The Gallery, pa poslušaj Haven, pa poslušaj Fiction, i reci mi kako je to isti bend koji je išao sigurnim putem.

 

 

In Flames su stalno nesto radili novo i sirili granice zanra, stvarali nove podstilove, uneli zivot u smrt metal!! :)

 

Čoveče, oni nisu širili granice žanra, oni su sami sebe progresivno pomerali iz jednog žanra u drugi. O bilo kakvom tragu death metala u njihovoj muzici nema govora već sa Colony, a onda su krenuli sa razblaživanjem Colonyja u Clayman, pa onda ubacili u Clayman američke elemente da dobiju RTR, i onda samo dalje razređivali i razređivali dok više na kraju sa ovim novim albumom nemaju dovoljno gustine ni da bude osrednji album.

 

 

Opet je na red primer metalike, koja je probala nesto novo sa Black albumom pa pojela govno kod tih tvrdih metalaca, ali kada se pogleda iz danasnje perspektive to je jedan od najboljih i najhrabrijih poteza u metalu. Cak i load i reload imaju mesto u metal istoriji i po meni je i dalje to bolje nego da su izdavali u beskraj ride the lightning bracu i sestre.

 

Sve je to lepo, ali danas nikom ne pada na pamet da ospori da su prva tri/četiri (zavisno od ukusa) albuma apsolutni vrhunac Metalike. Šta im vredi što su bili inovativni i šta sve ne ako nisu mogli da ponove KVALITET.

 

 

Opet taj argument za DT kako su izdali 3 sjajna albuma u istom ruhu se moze primeniti i na IF za period Whoracle - Clayman.

 

Whoracle i Colony gotovo da nemaju veze jedan sa drugim, dok Whoracle i Clayman zvuče kao dva potpuno različita benda.

 

 

U svakom slucaju mnogo kreativniji i mnogo bolji od 2 benda.

 

Nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...