Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Isti je ovo kurac kao IF. Engelin nije morao da menja ništa u svojoj svirci dolaskom u In Flames.

 

Što najviše govori o tome koliko je In Flames izgubio svoj identitet. Umesto da drugi skandinavski bendovi liče na njih, oni liče na druge skandinavske bendove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što najviše govori o tome koliko je In Flames izgubio svoj identitet. Umesto da drugi skandinavski bendovi liče na njih, oni liče na druge skandinavske bendove.

Ma Niklas je iz Getenborga, znači komšije su. Mislim da je ipak In Flames zagadio taj zvuk i da su noviji Getenborg bendovi, kao što je Engel hteli da liče na In Flames, a ne obrnuto. Na promenu In Flames zvuka pak mislim da su uticali američki bendovi. Soilwork su ispratili američki uticaj takođe, a samo su Dark Tranquillity iz te ekipe ostali nezaraženi :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast DT ali zna se zasto su IF doziveli planteranu popularnost - zato sto su hrabri i pravili promene iz albuma u album i zato sto su uvek svezi i novi. Kvalitet je neosporan - mozda nije kvalitet sa sredine njihove karijere ili pocetka ali ta svezina i novine se osecaju. A sve po starom opet i opet moze samo da godi likovima koji dolaze na ovakve forume da bi kakili po svemu i svacemu. Uostalom vidi se koliko su vam suzeni horizonti kada vam sve uvek lici na korn (ili "americke bendove") kada nije ono na sta ste navikli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast DT ali zna se zasto su IF doziveli planteranu popularnost - zato sto su hrabri i pravili promene iz albuma u album i zato sto su uvek svezi i novi. Kvalitet je neosporan - mozda nije kvalitet sa sredine njihove karijere ili pocetka ali ta svezina i novine se osecaju. A sve po starom opet i opet moze samo da godi likovima koji dolaze na ovakve forume da bi kakili po svemu i svacemu. Uostalom vidi se koliko su vam suzeni horizonti kada vam sve uvek lici na korn (ili "americke bendove") kada nije ono na sta ste navikli.

Tesko mi je od tebe.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da novi albumi nisu kao sto je recimo Clayman - za mene recimo, ali bolje da se menjaju i sire granice benda i zanra nego da izdaju Clayman 2,3... eto sta je uradila metalika sa poslednjim albumom, imitira sebe ali toliko neuspesno da ih thrash bendovi koje su nekada drali sada njih mogu poducavati.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je iskustvo IF i metalike zapanjujuce slicno.

 

A to koliko su novog rekli na novom albumu je veoma subjektivno. Po meni, oni su napravili prostora za mnoge bendove koji sada imitiraju ono sto rade danas, ono sto vi zovete americkim metalom, a kada su pravili clayman i albume posle njega i tada su nazivani pogrdnim imenima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali oni su sve rekli sto su imali u tom zanru, zato novi i zvuci bajato i trulo. Tacno se cuje da je snjimljen preko kurca.

 

A sense of purpose je bio vrhunac tog zvuka i jednostavno nema dalje.

 

Ne bih imao nista protiv da su otisli u neki drugi pravac, tome sam se i nadao, a dobio sam odbacene pesme, nabacane na jedno mesto.

 

Ja stvarno ne kapiram sta ti tu cujes sta je novo, sveze, neodsvirano i hrabro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je iskustvo IF i metalike zapanjujuce slicno.

 

A to koliko su novog rekli na novom albumu je veoma subjektivno. Po meni, oni su napravili prostora za mnoge bendove koji sada imitiraju ono sto rade danas, ono sto vi zovete americkim metalom, a kada su pravili clayman i albume posle njega i tada su nazivani pogrdnim imenima.

 

Za zvuk novog americhkog metala se pobrinuo Machine Head, mozda i u vecoj meri nego In Flames. Ne postoji noviji bend koji nije bar neshto snimao na 5150, a medju tim bendovima je i IF.

 

Takodje, svaki bend je u nekom delu svoje karijere pljuvan, te ni tu IF nije izuzetak.

 

Ono shto se vec 1000 puta kazalo ovde je to da oni vishe ne moraju da se dokazuju, a sa druge strane da im ochigledno fali Jesper, jer nisu uspeli da odrze nivo kvaliteta sa ranijih albuma. Mozda ce neko reci da su im albumi progresivno sve loshiji, ali je ovaj poslednji brutalno ispod nivoa koji se ochekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u cemu vi cujete toliku razliku u kvalitetu poslednja 2 albuma, a tek sta je tu toliko lose u novom albumu. Nadam se da niste medju onima koji su doneli presudu i pre slusanja albuma, jer ovde likovi komentarisu i posle prvog slusanja dela albuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...