Jump to content

In Flames


Recommended Posts

#01 In Plain View - 1/10 (refren malo zvuci kao da ga peva neko sa problemima u razvoju; muzika po sablonu, ispod svakog standarda)

#02 Everything's Gone - 0/10 (mnogo mocni sinkopirani rifovi - not; nu metal vokali i semplovi)

#03 Paralyzed - 3/10 (podseca na zvuk muzike; outro je najmuzikalniji deo na albumu)

#04 Through Oblivion - 2/10 (depeche mode + skandi rok + jako smesni pokusaji modernih pop soul vokala; dijarejicno i blago zabavno)

#05 With Eyes Wide Open - 0/10 (dark power ballad, amaze stuff so powerful vocal delivery)

#06 Siren Charms - 3/10 (ima nekih ok momenata, npr "solo")

#07 When the World Explodes - 0/10 (iritantna groove gothic papazjanija sa puno sint arpedja)

#08 Rusted Nail - 3/10 (izdaleka podseca na zvuk muzike)

#09 Dead Eyes - 0/10 (zvuci kao christian rock)

#10 Monsters in the Ballroom - 1/10 (solo i bridz podsecaju na zvuk muzike; refren dijareja)

#11 Filtered Truth - 4/10 (apbeat arena rok, nije toliko strasno)

 

ukupan skor adjusted for ukupni utisak - 1/10

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

obzirom da su potpisali sa major labelom da bi stekli novu fanbazu, odmah sam očekivao da će sve biti, u nedostatku boljeg izraza, "svedenije", krenuvši od produkcije, pa onda i ritma. nema ni jedne krljačke pesme, to mi fali definitivno, sve je neki mellow metal fazon. ali šta znam, sucker sam za te geteborške gitarske harmonije, te mi ima dosta dobrih momenata kad krenu da tercuju. olckul main riff u dead eyes npr.

 

mora se još jednom detaljno preslušati kad se vrnem s posla, na malko boljem ozvučenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da svedeno nije pravi izraz posebno u pogledu produkcije koja je vestacki prepucana sekvencovanim sintovima, semplovima, dabovima i sl. ta njihova svedenost (zapravo osakacenost) proistice iz toga sto ne mogu da naprave par dobrih rifova i melodija i sloze to u koherentnu celinu pa uzimaju rok kliseje i u njih ubacuju elemente-natruhe svog zvuka, ocigledno neki maksimum koji mogu da iscede a koji nije ni 2% onoga sto su nekad bili u stanju da proizvedu.

 

i onda da to ne bi zvucalo kao jedno veliko nista sto u osnovi jeste, ovaj jadnik peva "ekspresivno" i presmesno afektira, u stvari improvizuje da bi popunio to bar nekim sadrzajem. valjda postoje neka deca kojoj je to zanimljivo. smesni cika se krevelji nemam pojma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

soilwork je bar slusljiv idalje jer su nasli svoj neki moderni fazon i ne menjaju ga vec deset godina. pa ako volis taj zvuk, neces mnogo da se razocaras kad izadje album.

 

in flames se bas trudi da postane sto komercijalnije govno sa svakim novim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...