Jump to content

In Flames


Recommended Posts

13 hours ago, Haos sam ja said:

I dalje tvrdim da je Whoracle najbolji melodeath album svih vremena. 

To čak nije ni njihov najbolji..

Ako ćemo neku širu sliku Hrtwork and Symbolic svetlosnim miljama ispred svih melodeath albuma;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

The Halo Effect album prema očekivanju najklasičniji koktel ljubavi Character/Fiction faze DT sa Colony fazom IF. Meni ovakva muzika prija uvek, volim ove faze oba Geteborška benda i svakako su veliki majstori ovih catchy trijumfalnih melodija, ali za neku kreativnost ide najstandardnijih nula poena. Kao da ga je neki artificial intelligence produkt izbacio, bukvalno ništa novo što već nismo čuli od članova ovog benda ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 8/17/2022 at 12:31 PM, Haos sam ja said:

The Halo Effect album prema očekivanju najklasičniji koktel ljubavi Character/Fiction faze DT sa Colony fazom IF.

Ali na kraju dana zvuči kao kompilacija B-sides sa ta tri albuma.

Izvrteo sam od početka do kraja triput juče i danas i, osim Shadowminds, slabo šta mi je ostalo u glavi od rifova/melodija. Želeo sam iz sve snage da mi se svidi album, ali jednostavno fali pravih hitova, a bez toga je sve ipak običan nostalgični tribute. Uz dužno poštovanje legendama, da bi album dobio playtime kod mene u 2022. godini, mora da ponudi više.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni odlican album, urezao mi se u pamcenje momentalno. Ne znam ko je pisao sta, u bukletu pise da je sve zajednicki ali lirici su Mikael 1/1 a melodije mi mirisu na Jespera s milenijumskog prelaza samo tako. Jebo kreativnost kad je 10 pesama 10 hitova, olako pisa po svemu od DT i IF zajedno u zadnjih 15 god (sem Construct, taj je albumcina samo takva).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je fin album, ali uopšte mi se ne uvlači pod kožu kao što sam mislio da će. Slušao ga uporedo sa novim Soilworkom, i taj mi je ubacio više hook-ova nego Days.
U principu, odličan je album za melodeath nostalgiju, ali meni je tu i glavni problem, jer sve zvuči previše poznato. Nema mi nešto za šta bih se uhvatio u budućnosti i poželeo da pustim umesto starijeg IF ili, skoro, bilo kog DT. Doduše, verovatno mi je i bolje od zadnjeg DT, ali nije neki težak poduhvat.
Stanne zvuči i dalje sjajno, čovek jednostavno nema alternativu. Sa liricima je možda upao malo zadnjih par albuma u neki generator mode, ali ništa strašno za sad.

No, s obzirom na Jesperovo stanje, videćemo koliko će ovo da potraje uopšte jebga. Voleo bih da održim neki optimizam da će im sledeći album biti zanimljiviji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album Foregone 10 February 2023

attachment-in-flames-foregone.jpeg?w=120

01. The Beginning Of All Things That Will End
02. State Of Slow Decay
03. Meet Your Maker
04. Bleeding Out
05. Foregone Pt. 1
06. Foregone Pt. 2
07. Pure Light Of Mind
08. The Great Deceiver
09. In The Dark
10. A Dialogue in b Flat Minor
11. Cynosure
12. End The Transmission

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...