Jump to content

In Flames


Recommended Posts

A sta fali koji k***c novom albumu?! Malo se menjaju,pa sta...i uvek su jednako dobri zato sto su nevidjeni carevi,a ne kao Maiden-i koji bi trebali da debituju na onom svetu,krajnje je vreme biggrin.gif

 

samo jedna ispravka ne "malo" vec mnogo su se promenili onoliko koliko bend moze

da mi koji mislimo da je taj album shit smo svi debili i neznalice ako niste znali grupa na koje me taj album podseca (i novi soilwork) ima kolko hocete (da ih ne navodim) a in flames je bio samo jedan, posle ovoga bice josh jedna grupa kao gore nenavedene a in flames nece biti ni jedan. matematika je jasna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar je da nisam hteo nikoga da vredjam...Drugo, ne slazem se s tobom.Promene u stilu sviranja uopste nisu toliko izrazene koliko neki ovde tvrde ako se gledaju po jedan album unazad,a ako uporedite prvi sa poslednjim onda da,kao i kod svakog benda uostalom...I In Flames ce uvek biti jedan,siguran sam da nece poceti nekoga da kopiraju a bice kopirani kao i uvek...Albume Lunar Strain,Jester Race,Whoracle itd. iza sebe imaju samo In Flames biggrin.gifa: 8)

Hail!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam se nashao uvredjenim a nadam se da ja nikog nisam uvredio?

u svakom sluchaju ako gledamo jedan album unazad Rtr=govno, Clayman=Zakon, Colony=Zakon, Whoracle=Zakon, Jester Race=Zakon, Subterrenian=Zakon, Lunar Strain=Zakon ... ne radi se o tome shto meni smeta novi zvuk pogreshno razumete nije da se ja przim samo na oldschool, ali album je jednostavno losh: pesme su jednostavno bezidejne bez gotivnih rifova i sa ochajnim refrenima u kojima pesma uvek padne ... Rtr pesma (prva pesma) gotivno pochinje i onda refren wtf? Dark Tranquillity je dobar primer toga kako moze grupa da se puno promeni ali da i dalje ostane dobra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne seri, bre, sOulforged previse...gde se to DT promenio? Na Damage Done-u|>? Onda ti pojam nemas i nista slusao nisi, jer ti je to, brate moj, klasican NWOSDM album. A, In Flames jedini imaju muda da uzdignu tu, na zalost, mrtvu muziku. To sto ti tu tranziciju ne shvatas i sto tu ne vidis nijedan gotivan rif je iskljucivo tvoj problem. Jasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nisu se uopshte promenili :roll: dakle da li si ti slushao mozda kojim sluchajem neki album dark tranquillitija osim damage done-a? poslushaj skydancera pa onda poslushaj projector pa damage done pa dodji ovde da mi kazesh da se nisu promenili, menjali su se na svakom albumu ali su ostali sjajni

uzivaj u tranziciji, :roll:

jedino shto ja ovde ne shvatam je tvoja nakurchenost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mija nakurecnost je posledica tvojih nebuloznih postova...da vidim jesam li ja tebe dobro shvatio? Volis Clayman, volis cak i Haven, ali je Reroute govno zivo? Ti si mali za neku zescu ludnicu onda, ili si samo jos jedan od mnogobrojnih seronja kojem je krivo sto su IF pokopali sve zive bendove, pa sad kenja o nekakvom ili nu-metal zvuku ili nebulozama tipa tvojih...kao sto rekoh, iskljucivo tvoj problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dalako najbolji IF album je Subterranean! Vidim da svi velicaju samo Jester Race, L.Strain, Clayman, nekako niko ne spominje Subterranean sad.gif.

Po meni jedan od najboljih albuma u istoriji metala. Jebote, pa one melodije pomeraju brda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

RTR jeste drukciji ali nije sranje. Ne svidjaju mi se nimalo oni cudni techno zvuci, ali opet iz njih izbija ona energija kao i sa prethodnih albuma. jos uvijek su oni moj No.1 melodic death bend. ali jos malo onih cudnih zvukova i ... ode se najest babine sarme, nisam odavno povracao. (since last friday biggrin.gif )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hmmmmm.... Da vidimo, prije jedno tri godine sam prvi put cuo Dialogue with the stars, i sta da vam kazem, tu melodiju sam cuo i u snu... Odmah sam nabavio taj album i odusevio se (jadan ja nisam ni slutio da otkrovenje tek dolazi:) Kada sam poslusao ostale stvari shvatio sam sta je u stvari IN FLAMES! Onda je dosao Colony... ok album, ali nista posebno, moram priznati da sam se malo razocarao... I onda, ljeta gospodnjeg 2000. dodje nam CLAYMAN i ja sam svrsavao od srece, pjesma Only for the weak mi je i danas jedna od omiljenih pjesama... Onda dolazi Live iz tokia ''The Tokyo Showdown''... Kako uzasno zvuce uzivo jeboteeeee... I najgore od svega na kraju RTR... Ja sam plakao kad sam cuo sta su IN FLAMES postali...

 

Samo se nadam da ce se vratiti svom starom putu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto bend pocne da pravi muziku za koju smatraju da ce se dobro prodati a ne muziku za koju misle da je dobra...

 

Hajde kad sam vec tu malo i da se raspravljam...

 

Evo, uzecu za primer Opeth. Oni su potpuno komercijalan bend, zive od svoje muzike i drugih prihoda u zivotu nemaju, a i dalje prave muziku za koju misle da je dobra i i dalje su dobri. A to je samo jedan od mnogih takvih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh... Problem je u terminu ''komercijalan''... Ali ako neko svira muziku ISKLJUCIVO da bi zaradio novac, to povlaci posljedicu da ce praviti muziku za koju misli da ce se dobro prodati(kao bilo koji drugi proizvod npr. automobil) a ne za muziku za koju misli da je dobra...

 

Poenta je da muzika nije tek proizvod za prodaju, muzika je umjetnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...