Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Swedish metallers IN FLAMES will release their twelfth studio album, "Battles", on November 11 via via Nuclear Blast in all territories excluding North America and Scandinavia and Eleven Seven Music Group in the U.S. The CD was recorded in Los Angeles with Grammy-nominated producer Howard Benson, who has previously worked with MOTÖRHEAD, BODY COUNT and SEPULTURA, among others.

 

inflamesbattlescd.jpg

 

Kanda cool cover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako ove iz In Flames recimo nije sramota kad sretnu nekog iz Dark Tranquillity da ga pogledaju u oci. Stanne treba da slavi kao drugi rodjendan dan kad su se on i Anders rotirali.

Siren Charms mi je bio podnosljiv kad je izasao, otad ga nisam cuo, sad kontam da ne mogu da se setim 3 pesme posteno.

Ova nova traka je agresivna ako kao reper uzimamo Sounds of a playground fading. Nema veze, ne mora da bude agresivno, ne mora da bude old skul, ne mora da bude MONSTROSITYYYYYYY i HOLY MOSES ali daj bar da ne bude infantilno, matori ste ljudi.... bar se ja osecam matoro kad cujem sta ovi sviraju, old man yells at a cloud fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice modernih tendencia i metala (i ako su se, da eufemisticki kaem, ugledali na IF) - u svakom segmentu mie bolji Soilwork...od APP pa na dalje, sve lagano sie IF rad...sto ne znaci dae IF sam po sebi bio truba, ali realno nista posebno nisu ostavili tom moderniem zanru...ae, nek bue dae Clayman uticao na scenu i pogotovo new wave of americah heavy metal, ali sve posle toga po meni ne vredi previse haipovati

 

Dok su prva dva albuma i ep, biseri ipak...jbg :bigblue: cak ni Dark Tranquillity u naiboljim danima nie mogao da nadmasi tai zvuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su In Flames radovi iz ranih dvehiljaditih vrhunac benda (dakle nisam neko ko je prestao da ih gotivi posle Whoracle), ali to nimalo ne menja činjenicu da su od Jesperovog odlaska postali gola kurčina od benda u svakom smislu.

 

Ja ne znam kako ove iz In Flames recimo nije sramota kad sretnu nekog iz Dark Tranquillity da ga pogledaju u oci.

 

to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja volim ceo opus, rade me te njihove gitarske harmonije bolje od tableta. NIKO u geteborgu ne ume bolje melodije da pravi.

izgubili su dosta odlaskom jespera jbg, ali šta je tu je, no one lives forever...

 

da i dalje furaju isti fazon kao sa pre-colony ere, bili bi dosadni kao i dark tranquility i svi ostali danas irelevantni melodeath bendovi (taj žanr je rekao sve što ima odavno, jbg). svakako me u globalu smara da vrtim samo jedne te iste albume, radije slušam novu muziku.

 

jedino soilwork se drži i dalje, ali to je iz istog razloga što su odbacili by the book melodeath šablone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaze da su trebali edno te isto da vrte...samo sto su po meni (bili) vrhunski rani melodeath...i da kaem simpaticni, sasvim solidni modern metal na krau...neam problem sa promenom zanra, vec sa tim da se u njemu i nisu toliko proslavili

 

Vise ide zvuk koie Soilwork inkorporirao u 21. veku i njihova verzia modernog metala, nego In Flames harmonie po meni...druga stvar, Soilwork sa Rantom, a pogotovo sa Verburenom su imali pokretacku silu koa e mlela sve sa sobom...kao sto rekoh - Svenson mie edan od nainebitniih likova u metalu, previse mlitav i bubnjar koi se ni sa cim ne istice...ljudi pljuiu Larsa Urliha, a i u naigorim danima nie mogao da se meri sa mrtvilom koe e prikazivao Svedzanin za palicama

 

Vokalno e ista prica...Spid toliko sie Fridena dae to smesno

 

Gitarski su manje vise i edni i drugi imali i skokova i padova...ali mi daleko konstantnii i sa boljim ideama zemljoradnici

 

In Flames sveukupno daleko vise volim od Soilworka, ali sto se tice 21. veka, neam uopste nedoumice koe bolji bend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne kaze da su trebali edno te isto da vrte...samo sto su po meni (bili) vrhunski rani melodeath...i da kaem simpaticni, sasvim solidni modern metal na krau...neam problem sa promenom zanra, vec sa tim da se u njemu i nisu toliko proslavili

 

Vise ide zvuk koie Soilwork inkorporirao u 21. veku i njihova verzia modernog metala, nego In Flames harmonie po meni...druga stvar, Soilwork sa Rantom, a pogotovo sa Verburenom su imali pokretacku silu koa e mlela sve sa sobom...kao sto rekoh - Svenson mie edan od nainebitniih likova u metalu, previse mlitav i bubnjar koi se ni sa cim ne istice...ljudi pljuiu Larsa Urliha, a i u naigorim danima nie mogao da se meri sa mrtvilom koe e prikazivao Svedzanin za palicama

 

Vokalno e ista prica...Spid toliko sie Fridena dae to smesno

 

Gitarski su manje vise i edni i drugi imali i skokova i padova...ali mi daleko konstantnii i sa boljim ideama zemljoradnici

 

In Flames sveukupno daleko vise volim od Soilworka, ali sto se tice 21. veka, neam uopste nedoumice koe bolji bend

slažem se za soilwork, definitivno imaju više boljih albuma u post2k eri i tehnički su superiorniji, if mi s druge strane ima malkice više emocije. zapravo oba benda mnogo volim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da i dalje furaju isti fazon kao sa pre-colony ere, bili bi dosadni kao i dark tranquility

 

Dark Tranquillity nema dva slična albuma u karijeri, ni pre 20 godina, ni danas. Mogli bi da drže IF-u lekcije o tome šta znači evolucija zvuka, a o kvalitetu muzike da ne pričam. Muzički napredak ne podrazumeva da postaneš 30 Seconds To Mars.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dark Tranquillity nema dva slična albuma u karijeri, ni pre 20 godina, ni danas. Mogli bi da drže IF-u lekcije o tome šta znači evolucija zvuka, a o kvalitetu muzike da ne pričam. Muzički napredak ne podrazumeva da postaneš 30 Seconds To Mars.

 

pa sad

poslednja dva nisu nešto preterano različiti

 

da ne pominjem to da su dosadni

 

mamara

 

kakva samodiskvalifikacija :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...