Jump to content

In Flames


Recommended Posts

Treba nam ako sviraju bolje nego što Kanibali sviraju danas.

 

Dabome. To se odnosi na bilo koji žanr.

 

Uvek bi radije slusao Kenibal nego novi bend koji kopira Kenibal.

Ja mislim da ovako nešto ne može da kaže čovek koji voli muziku. Da dobiješ blanko disk bez spiska pesama i imena benda, i da je do jaja, rekao bi da je do jaja. Onda čuješ od nekoga da je to u stvari cover tribute bend neki. Iz mesta bacaš disk sa tvrdnjom da je to sranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ne moze da mi bude do jaja bend koji bezobrazno kopira neke vec utvrdjene kultove, mislim okej je kopiranje i okej je imati uzor, ali postoji neka granica koja ne sme da se predje, jer fora je da svojim bendom doneses nesto novo, a ne da ponavljas nesto sto je neko pre tebe vec izneo, i to u 95% slucajeva, bolje. (Tipican primer Airbourne)

 

Sto se tice tribute bendova, okej su mi da se skupe za par svirki da sviraju pred ortacima, al ako misle da sviraju ozbiljnije, il nek se okrenu autorskom radu il neka stavljaju katanac.

 

Ok, necu da ispadne sad da ne podrzavam nove bendove, samo hocu da kazem da imaju jako tezak zadatak da ponude slusaocu nesto novo.

 

Sve ovo pricam samo da bih zakljucio pricu o zanrovima i kako nekima jednostavno nije sada vreme i ne treba ih forsirati uzalud.

Edited by Black desire
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljati katance na bendove i muzicke zanrove je radikalno i smesno. S druge strane, melodic death je poceo kao veoma jednostavan zanr i onda svaki pokusaj unapredjivanja, menjanja, promene ili bilo kakvog pomaka se zavrsio tako sto su die hard zaludjenici pljuvali. A najcesce ti isti mamlazi zele promene. I onda trcanje u mestu...tipican primer je IF koji i dalje stvara fenemenalne albume i ono sto je za svaku pohvalu, a ti mamlazi ih zbog toga pljuju, je sto su sada originalniji nego kada su poceli. To je sigurno za svaku pohvalu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

S druge strane, melodic death je poceo kao veoma jednostavan zanr i onda svaki pokusaj unapredjivanja, menjanja, promene ili bilo kakvog pomaka se zavrsio tako sto su die hard zaludjenici pljuvali.

 

U bogme ne.

Najiskrenije mene rani radovi In Flamesa i DT-a po nekom senzibilitetu, atmosferi, pa i kompleksnosti više liče na Opeth, nego na KoRn, na primer.

Nakon tih kultova je došlo do postepenog uprošćavanja muzike, sve do tačke kada se melodeath ne razlikuje od metalcore-a - ne nepojmljivo zlo, ali sigurno ne i zanimljivo na duže staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Melodic Death ima to smesno ime gde ispada da ostali death nije melodican. A stvar je u tome da je dat akcenat na to da je to podzanr metala u kome je skoro sav akcenat dan na melodije i to slatke, prelepe melodijice. Da nema vokala i da sviraju drugi instrumenti ili bar da nema distorzije, pa zvucalo bi na momente i na muziku za decu koliko je melodicno i slatko. Ali upravo ta kontradikcija i grotesknost gde je su te melodije odsvirane kako jesu i sa glasom kakav jeste tu se stvara posebna hemija koja eto svima nama prija!

 

Ono gde se IF razlikuju od skoro svih jeste da imaju fenomenalno groovy muziku i time stvaraju nesto predivno i originalno u muzici uopste. Ostali bolidi pokusavaju da stvore nesto zanimljivo uz osnovne ritmove i gitare koje sviraju u terci, epa to je BAJATO!! I to naravno da je dosadilo.

 

Naravno da je IF bio originalan u pocetku ili ne bi stigao gde jeste. Mislim da je sada jos originalniji jedonstavno zato sto je filozofija ista ali:

- anders koji je nula od vokala koristi glas 10000% iznad svojih mogucnosti i stvara melodije i osecanja kakva obaraju sa nogu. Nije clean kao kada peva Scar Symmetry pa da ti se povraca. Pronasao je savrsen balans izmedju zestine i razumljivog pevanja :) hehehe

- muzika je porasla, nije vise bend, vec muzika koja se cuje...to mi je bila uvek jedna od glavnih razlika izmedju metalike i iron maiden (narocito golden era) jer prvi ne mozes da slusas a da u glavi ne vidis bend koji stvarno otkida ali to je to, a drugi te odvede u neki svet gde zaboravis na gitare i bas i bubanj vec uzivas u potpunosti!!! Zato je ponekad dobro da bendovi koriste produkciju i na taj nacin.

- joj jedan dokaz je da izazivaju paznju. to je uvek dobro! neki ljudi smaraju da su sada jedan od more istih bendova ali mi niko nije pokazao nijedan. Pre bih mogao da pronadjem 10 doduse slabih pokusaja Whoracle nego jedan noviji album. Naravno da lice na neke druge bendove sada ali i to je samo znak promene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice In Flamesa sve te razumem, ali problem je u tome stu su se na sve to posrali novim albumom. (Ja obozavam ASOP i kompletnu diskografiju pre toga, da ne bude zabune.)

 

Upravo Anders na novom zvuci jako jako lose, mozda bih i svario album da on ne zvuci tako posrano. Ne kapiram sta se desilo sa tim covekom, bambi za to sto pokusava da zaista peva, al brate, ZAR TI NISI CUO SEBE KAKO ZVUCIS, NAZAD U STUDIO!

 

Bolje da ne pocinjemo Metallica vs. Maiden raspravu - nikad kraja.

 

IF ne zvuci kao milion ostalih bendova, vec kao jako los tribute bend samima sebi, kao da pokusavaju da vec dobro razradjenu formulu sa prethodnih albuma opet krisom upakuju, dok niko ne gleda, samo da bi eto izdali album. Idu nekim nazovi sigurnim putem, sto nikako nije karakteristika Flejmsa. Ali ajde, oprostio bih sve to da sam album nije tako los i ofucan, izgleda je Jesperov odlazak ipak bio fatalan udarac za kompletan bend, tu jednostavno nema In Flames-a, nista im nisam poverovao na novom albumu, nista me nisu ubedili, sve vreme sam se pitao; Dal mene neko zajebava!?

Osecam se prevareno i vratite mi pare.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam za originalnost, ali ne po svaku cenu. Jesam za promene, ali ne za praćenje trendova. Spominjano je već ovde kako su Eluveitie rešili problem inovativnosti - ubacili su gajde, a nisu počeli da liče na Korn ili uopšte nije važno na koji bend. Problem In Flamesa je po meni taj što su se promenili, ali ne u smislu originalnosti, nego usmislu onih koji trend prate, a ne uspostavljaju ga. Povrh svega, stojim iza toga, neka In Flames bude i dobra kopija nekog trendy benda i opet sve OK. Nisu oni stari koje sam voleo, al nek budu novi koje sam zavoleo. Ovako ništa ni od jednog ni od drugog.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo sam Korn kada su izdali Life is Peachy. Tada je to bilo toliko drugacije i novo. I naravno tada su odbaceni od smesnih metalaca koji prihvataju samo ono sto mogu da prepoznaju. I od tada nu metal znaci nesto ruzno. Od tada ako ti se nesto ne dopada kazes da je nu metal. Medjutim, Korn je tu nekako i stao, sto mozda i nije njihov problem, ali meni je to dosadilo i nisam ih slusao 10 godina. Ponekad malo osacnem i meni je to nekako dosadno. Dobro poznajem Korn i njihovu ideju muzike i necu reci nista lose ali to nema veze sa IF. Ljudi ih porede zato sto su oba benda moderna. To je jos jedan epitet koji u metal svetu znaci nesto lose. Na kraju, slazem se da novi album nije Clayman - moj omiljeni, ali daleko od toga da nekog kopiraju ili da je lose. Sebe sigurno ne kopiraju jer se bar kod njih vidi koliko rade na novom zvuku, novim idejama itd. Mnogo bi bilo lakse za njih da prave isti album iznova i iznova. Mnogo truda ide u produkciju i milion finesa oko nje. Da su komercijalni i prijemciviju nema sumnje ali meni bar to nije sinonim za lose. Oni su jedini bend koji znam, osim naravno metalike, da tesko covek moze da ocekuje na sta ce sledece izdanje liciti. Vecina ljudi ne voli put koji su In Flames ili Metallica izabrali i mozda nisu noviji albumi dobri kao prvi ali mislim da je bolje nego da su izdali jos deset istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslusao sam jednom i mogu reci da su jako zanimljivi remixi. Nisam ocekivao da ce se do te meri igrati sa pesmom i mislim da je odlican eksperiment, naravno opet nesto novo od IF.

 

Sa druge strane, ne vidim da cu ja to slusati, ipak je to jedna pesma u x verzija,a ona njihova originalna je i najbolja i dovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...