Jump to content

In Flames


Recommended Posts

hmmm....da vidim Recnik matice srpske.....a evo ga:

 

snimiti demo traku [glagol]

uloziti malo para da pokazes sta otprilike umes u cilju napaljivanja nekog da ulozi puno para i odradi to kako treba, a ti samo da se vozis od koncerta do koncerta i loches neverovatne kolicine pive kukajuci kako te svi, ukljucujuci i menadzera, potkradaju i kako free-hosting servere treba zabraniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm....da vidim Recnik matice srpske.....a evo ga:

 

snimiti demo traku [glagol]

uloziti malo para da pokazes sta otprilike umes u cilju napaljivanja nekog da ulozi puno para i odradi to kako treba, a ti samo da se vozis od koncerta do koncerta i loches neverovatne kolicine pive kukajuci kako te svi, ukljucujuci i menadzera, potkradaju i kako free-hosting servere treba zabraniti

 

hmmmm....veoma duhovito! Samo mi i dalje nije jasno.

 

1) Da li IF treba da NAPALE nekog da ulozi puno para ili se oni vec nalaze u poziciji da dobiju ono sto hoce?

 

2) Da li oni nemaju mogucnosti da to odrade kako treba iz prve?

 

Necu da se pravim pametan, nisam mislio da treba objasnjavati masi sta su demo snimci i cemu sluze, ali ocigledno vecina ne kapira. Demo snimak se snima u studiju(studiju za vezbanje) koji kosta malo i snimaju se gitare, bas i bubanjevi sve odjednom, sve u cilju stvaranja bilo kakvog snimka, da bi mogli to pokazati nekome.

 

IF se nalaze u poziciji gde je sve mnogo bitno, ne pocinje se od pocetka...za svaku pesmu je bitan sam zvuk i kvalitet da bi se doslo do krajnjeg rezultata, oni imaju mogucnosti da snime to lepo u studiu(za snimanje). Ne treba nikom da donose demo snimak pa da od njih pocinje od pocetka...oni vec imaju iskustva u mnogo tome!

............

 

Sve u svemu, danas ni pocetnici vise ne prave demo snimke! Ja idem u studio i imam 7 pesama! Kvalitet je besprekoran! Nema potrebe vise za demo snimcima, osim ako nemate ni za 5eura na sat za studio.

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

IF su bili veliki na evropskom trzistu, ali im to nije bilo dovoljno, pa su krenuli da se ulizuju Amerima sa njihovim NU bljuvotinama. Tamo su oni samo neki bend iz Svedske koji je Linkin Park/Limp Bizkit/Korn/whatever wanabe. Taj demo je predvidjen verovatno za jurenje neke izdavacke kuce cija izdanja ciljaju na ljude koji smatraju casopise poput domaceg Metal Hammer-a, Explosive-a itd dobrim i obavestenim. Demo je u smislu da nije uradjen u 50000 primeraka i nema rezervisanu promociju na VH1/Viva/MTV/whatever.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IF su bili veliki na evropskom trzistu, ali im to nije bilo dovoljno, pa su krenuli da se ulizuju Amerima sa njihovim NU bljuvotinama. Tamo su oni samo neki bend iz Svedske koji je Linkin Park/Limp Bizkit/Korn/whatever wanabe. Taj demo je predvidjen verovatno za jurenje neke izdavacke kuce cija izdanja ciljaju na ljude koji smatraju casopise poput domaceg Metal Hammer-a, Explosive-a itd dobrim i obavestenim. Demo je u smislu da nije uradjen u 50000 primeraka i nema rezervisanu promociju na VH1/Viva/MTV/whatever.

 

 

Ok. Imas prava da tako razmisljas mada ne bih bio tako siguran - ovo se odnosi na to da prave te snimke za te izdavacke kuce(ja se ne slazem jer su sa poslednjim albumom ipak napravili korak u drugom pravcu u odnosu na STYE i pokazao se kao dobar potez...) ali sto se tice tvoje definicije demo snimka - "...da nije uradjen u 50000 primeraka i nema rezervisanu promociju na VH1/Viva/MTV/whatever." , sta reci osim da si pomesao loncice. Ti mozes da napravis snimak kvaliteta za simfonijski orkestar i da onda napravis samo jedan CD i to ne znaci da je to DEMO! Taj isti disk ne moras da promovises...opet nije DEMO! Ali to je manje bitno...ja sam samo hteo da kazem da je ta izjava da oni kao sad sami nesto rade, prave demo snimak itd je lozana za stare fanove, a sad vidim da su se i tu prevarili bar gledajuci po tebi, jer si ocigledno dobio bas suprotan utisak, tj da gledaju jos vise da se prodaju!? Ufff...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok. Imas prava da tako razmisljas mada ne bih bio tako siguran - ovo se odnosi na to da prave te snimke za te izdavacke kuce(ja se ne slazem jer su sa poslednjim albumom ipak napravili korak u drugom pravcu u odnosu na STYE i pokazao se kao dobar potez...) ali sto se tice tvoje definicije demo snimka - "...da nije uradjen u 50000 primeraka i nema rezervisanu promociju na VH1/Viva/MTV/whatever." , sta reci osim da si pomesao loncice. Ti mozes da napravis snimak kvaliteta za simfonijski orkestar i da onda napravis samo jedan CD i to ne znaci da je to DEMO! Taj isti disk ne moras da promovises...opet nije DEMO! Ali to je manje bitno...ja sam samo hteo da kazem da je ta izjava da oni kao sad sami nesto rade, prave demo snimak itd je lozana za stare fanove, a sad vidim da su se i tu prevarili bar gledajuci po tebi, jer si ocigledno dobio bas suprotan utisak, tj da gledaju jos vise da se prodaju!? Ufff...

 

demo je radna verzija albuma sa nekim pesmama, ne nuzno svim, moze on biti fantasticno produciran: primer Moonsorrow - Tama Ikuinen Talvi, ali to ipak nije gotov proizvod koji zahteva producenta, finansiranje, reklamu, distribuciju, organizaciju, peglanje zvuka....

 

btw. taj Moonsorrow nikad nije uradjen kao full album, nastavili su dalje, napravili nove pesme, promenili zvuk i snimili Suden Uni.

Edited by HowlingWind

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mozda cu sad ispadnem kurva i da pojedem koje govno, ali iz znatizelje i protiv licnih principa, uzmem juce da poslusam Come Clarity....i dopao mi se, barem druga polovina albuma ona sto nije ljigava....prihvatljiva kombinacija In Flamesa i americke scene...Come Clarity i Crawling Through Knives (ili kako se vec zove) mi polako postaju omiljene pesme, dosta jasniji zvuk nego na RTR i STYE, ponovo one melodic hooks koji su i cinili In Flames tako dobrim, cak i tekstovi nisu glupi, skoro kao da nisu za ulizivanje americkoj rulji, vrlo prijatno iznenadjenje....znaci dopao mi se bend koji ima veze sa NU metalom, sta je sledece? da pocnem da koristim izraze kao sto su VRH, EKSTRA i u FULL-U?

Share this post


Link to post
Share on other sites

au! nedostatak ideja kod in flamesa??? ne znam sta si ti slusao ali oni imaju dobar broj albuma koji se mnogo razlikuju medjusobno(sto ce reci da im ideja nije problem)... zato se fanovi toliko kolju oko stava prema njima... a neki su poceli zesce da ih mrze od recimo...Claymana. besides, Come Clarity rox.pogotovo Reflect the storm i Crawl through knives

Edited by Ziggyman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma album je u celini genijalan... Jedino mi se Scream ne sviđa... Al' jbg, ostatak je fenomenalan :) BTW, može se lako desiti da negde na leto izbace pre-album EP, da nalože mase, govorka se tu i tamo... Većinu materijala već imaju, to sad samo treba snimiti, producirati itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...