Jump to content

Najbolja knjiga koju ste čitali


Recommended Posts

  • 3 weeks later...
Hm, zadnja koju sam čitala a ostavila mi je utisak je Fukoovo Klatno - Umberto Eko icon_da.gif

Znachi vredi prochitati je? Hvala, oduvek me je zanimalo kakva je ta knjiga. icon_biggrin.gif Btw, ja sam pocheo Ime ruze, ali se izgubih u onom dvorishtu oko 50-te strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Posladje sto sam procitao su knjige : Mefisto i zlatokosa (vrlo zanimljivo) ,imam i Skolu srece (to je druga iz ciklusa Mefistovog kruga treca se jos pise) ali nisam je jos procitao,zatim Narcis i zlatousti-Herman Hese,Paranoja u Las Vegasu (ovo je ludnica od knjige;ako ste gledali film zajebancijax5) i trenitno citam Americki bogovi -Nil Gejmen (ova knjiga je nesto najbolje sto sam skorije imao prilike da citam nadjite je pa vidite tj. procitajte)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nabolja knijiga koju sam do sada procitao(tacnije serijal knjiga) "Dina:Pescana Planeta" i verujem da ce jos dugo ostati na vrhu moje liste!

DEfinitvno je i meni najbolja SF knjiga Dina... Procitaj i nastavke odlicni su... Ja sam zastao kod cetvrte knjige...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли је неко помињао ...

Ако јесте - ја понављам ...

Препоручујем књигу "Прстен" - Морен Денијел Кејз

За љубитеље СФ и уопште, фантастичних романа ...

Give it a try ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posladje sto sam procitao su knjige : Mefisto i zlatokosa (vrlo zanimljivo) ,imam i Skolu srece (to je druga iz ciklusa Mefistovog kruga treca se jos pise)

icon_da.gif pre neki dan pocheh sa ishchitavanjem krstitja. utisak je veoma pozitivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1.OGNJENA KAPIJA - Steven Pressfield

 

In 480 B.C., an invading Persian army, two-million strong, came to the mountain pass of Thermopylae in eastern Greece. Led by King Xerxes, they were met by the finest three hundred Spartan warriors where the rocky confines were so narrow that the Persian multitudes and their cavalry would be at least partially neutralized. Here, the Greek loyalists hoped, the elite force could hold off, at least for a short while, the invading millions.

 

 

2.Silmarilion - Tolkien

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да ли је неко помињао ...

Ако јесте - ја понављам ...

Препоручујем књигу "Прстен" - Морен Денијел Кејз

За љубитеље СФ и уопште, фантастичних романа ...

Give it a try ...

Procito, kul knjiga, ima jedno 6326574563 nastavaka, njih jos nisam.

Epska po prici

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
1.OGNJENA KAPIJA - Steven Pressfield

 

In 480 B.C., an invading Persian army, two-million strong, came to the mountain pass of Thermopylae in eastern Greece. Led by King Xerxes, they were met by the finest three hundred Spartan warriors where the rocky confines were so narrow that the Persian multitudes and their cavalry would be at least partially neutralized. Here, the Greek loyalists hoped, the elite force could hold off, at least for a short while, the invading millions.

 

 

2.Silmarilion - Tolkien

Ne mogu da verujem, i men je to omiljena knjiga.

spartanci zakon! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je ovo za najbolju al` to mi je nemoguche, previshe je najboljih...

 

Mozhda nije najbolja al` je definitivno najsimpatichnija SF knjiga:

 

PHILIP K. DICK - KLANOVI ALFINOG MESECA

 

Od grdnih gotivanija:

Simonsov Hiperion, Ursulin The Dispossessed, i KLARK CHILDHOOD's END (filozofski najzdravija knjiga).

 

E da, ako chemo Sovjete koji su imali mnogo vishe prava na sf Bracha Strugacki: Golach na urvini i Teshko je biti Bog.

 

Skoro sve od pokojnog ZELAZNyja.

 

I naravno tvorac Cyberpunka - Vilijem Gibson faca nad facama - iako je Neuromanser biblija - najbolji mi je Grof Nula.

 

Ubrojao bih Gejmana al` on i nije SF pisac. NEVERWHERE je boli glava al` nisam nachisto kolko je SF. Sandman mu je skoropulunenadjebiv, a A. Bogovi su izuzetno mochna knjiga...pocheo je mnogo da obechava otkako je otpalio preko bare... biggrin.gif

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...