Jump to content

Najbolja knjiga koju ste čitali


Recommended Posts

Ranije je bilo u Platou. Ali to kada kažem ranije mislim na pre 4 godine. XD

 

Inače oću da preporučim neku od mojih omiljenih knjiga, ali ne želim da zvučim izlizano i želim da preporučim nešto što dosta ljudi nije čitalo a ponovo trebalo bi. I posle dugo razmišljanja i probiranja ova knjiga je pala kao logični izbor.

 

Gravitys_rainbow_cover.jpg

 

Thomas Pynchon - Gravity's Rainbow

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gravity%27s_Rainbow

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

stvarno ne znam kako jos neko moze da se lozi na ta klinacka govna tipa gospoda prstenac i nekakav glupavi hobit. Knjiga za decurliju i pubertetlije. Sigurno se lozis i na hari potera jel? Verujem da imas ceo set tih idiotskih knjiga i da ih citas pred spavanje da se stalno podsecas i slucajno ne zaboravis nesto.Em idiotski naziv,em idiotska ideja,idiotski likovi. knjige za decu koja jos nisu formirane licnosti pa mastaju da budu boba koji spasava jebeni svet ili glupavi retard hari poter.

  • Downvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дебилизам чист. Чуј, молим те. Ајде, за ХП-а још и могу да капирам. Има доста људи које нервира (нисам од тих, чисто да се дистанцирам од тога, волим Потера), али рећи тако нешто за човека који је пре 50 година смишљао непревазиђену фантастику... Мислим, дај. :haha:

 

Иначе, можда сам писао овде, али ево још једном:

 

Срђан Крстић - Мефисто и Златокоса

Роалд Дал - Дени, шампион света

Ирвин Д. Јалом - Кад је Ниче плакао (иначе Ничеа обожавам, те је моја фасцинација овом књигом повећа, без обзира што је добар део фикција)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da skapiram, sa sve ovim zakljuckom "glupavi retard hari poter". mislim, cemu toliko uzbudjenje, u pitanju je knjiga, ako ti se cita, citaj, ako ti se ne cita, nemoj. tolkin je sasvim druga kategorija knjige, znam mnoge kojima je tolkin naporan za citanje, ali ljudi koji negiraju njegovu genijalnost ocigledno nedovoljno a)citaju, b)misle.

Edited by neonskacrna

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam mnoge kojima je tolkin naporan za citanje, ali ljudi koji negiraju njegovu genijalnost ocigledno nedovoljno a)citaju, b)misle.

evo, i ja negiram tolkinovu genijalnost. mozda nedovoljno citam ili mislim, ali genijalnost tolkina moze biti samo kao zabavljaca. postoje knjige koje mogu da promene i uticu na coveka ("zlocin i kazna", "vrli novi svet" i slicno) - dok je tolkin samo zabava. vrhunska zabava, kao lady gaga na primer, ali nista dalje od toga.

 

fanove tolkina volim da zajebavam kako nisu zadovoljni svojom mastom koja pretvara knjge u "unutrasnji film" pa vole tolkina koji im sve detaljno nacrta. ;-)

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Grešiš Imaginarni. :)

Tolkin je i te kako uticao na mene, i ne mogu da zamislim svoij život bez Tolkina, odnosno kako bih bio drugačiji da ga nisam čitao (po 100 puta).

Ne slažem se da je samo zabava. Tolkin je latentno kroz svoje knjuige svetu objasnio svoju ideologiju i ono u šta sam on veruje. Zna se da je bio konzervativni katolik i veliki ljubitelj prirode.

Mrzeo je industrijalizaciju, sečenje šuma, prljave fabrike, političare, spletke.

 

Ali evo konkretno: Dejvid Dej je odlično zaključio šta može biti jedna od poenti Gospodara Prstenova. Nasuprot Ničeovom: "Volja za moć", najmudriji likovi u Gospodaru beže od te moći. NIko ne želki prsten! Ni da ga dodirne, ni da vlada drugima. Dovoljno su mudri da znaju da će ih moć iskvariti i promeniti,.I to je onako prilično suprotstavljeno svim sličnim knjigama gde svi jure za nekim artifaktom.

 

Mislim da ne može da se poredi sa zločin i kaznom, suviše su različite knjige. Na drugačiji način pripovedaju.

Ipak, mislim da su Tolkin i Dostojevski suštinski i ideološki slični ljudi, koji pišu različite knjige.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 6 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest HEFEST

Kakav zlocin i kazna i bakraci? Sto ce to da mi promeni zivot u picku materinu. Sam Dostojevski se gnusao svojih knjiga i cesto padao u depresiju zbog toga, a mene treba da odusevljava. Ako neko voli da se tripuje kako je to kul reci da ti se svidja kao i vecini estradnih umetnica meni nije. Dostojevski je privatno voleo fantastiku te bi on bio najveci fan Tolkina da su bili savremenici. Njegov idol je bio Zil Vern kojeg nas narod smatra decijim piscem kao i sve ostale pisce koji ne pisu smracke, trtomudacke knjige. E pa trt malogradjanski skarte koji kupujete kulturu tako sto slepo idete za onim sto su vas ucili u gimnaziji. Nemci proglasili Karla Maja za njihovog najboljeg pisca svih vremena, a ne Getea, Hesea i ekipu. Dostojevski bi zivot dao samo da je mogao da pise fantastiku svoju jedinu knjizevnu ljubav, a zlocin i kaznu je smatrao smarackim stivom za ljude koji nemaju maste i takodje je smatrao da nema potrebe pisati psiholoske romane jer realno pametan covek nista novo u njima nece naci. Kome jos nije jasno nikada nece ni biti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Moze da bude, ali ne mora da znaci. Ja ih volem obojicu podjednako.

 

E da ovaj Imaginos rece Ledi Gaga vrhunska zabava. Ne bi bila vrhunska zabava i da mi ga zabali onako nasminkana, a da ne pricam sto mi puca kurceva opna za zabavu te vrste i nivoa. Onome kome je to zabava ne treba puno da bi se zabavio. Verovatno bi se zabavio i tako sto bi vezao goblene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...