Jump to content

Najbolja knjiga koju ste čitali


Recommended Posts

  • 5 weeks later...

omiljena knjiga... hm.

 

dostojevski - idiot

kami - stranac (morao sam, ali mi se i svidela)

nice - tako je govorio...

 

a od SFa tu su:

krighton - izgubljeni svet i sfera

sagan - kontakt

 

avanture

nezaboravni Robinson Kruso i Grof Monte Kristo

 

EF nisam citao. Jednom mi je pod ruke pala Hobit i svidela mi se, ali samo kao stivo "da ti prodje dosadni raspust"

 

koje biste mi knjige preporucili... voli roman apsurda i nihilisticku literaturu (ne u bukvalnom smislu, vec onu gde se ne obraca paznja na knjizevnu formu, jezik... vec je knjiga tu da prenese neku poruku, kriticku, filozofsku...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je, posle svega, otrcano reci Gospodar prstenova? Svakako da jeste! Anyhow, GOSPODAR PRSTENOVA!!!!!!!!!!!!!!!

 

Potom, Freni&Zui (Selindzer)

 

Autostoperski vodic (zasto ga niko ne pominje?)

 

I (znam da ce se svi zgaditi, ali boli me k) To kill a mockingbird

Share this post


Link to post
Share on other sites

"The Broken Blade" - Simon Hawke ... Gospodar je isuvise izvikana knjiga ... ima dosta knjiga od Asamova (Isak) ... u svakom slucaju je bolji od Klarka ali dobro. I Odiseja(e).

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je tesko odgovoriti na ovo... ali pored tolkienovih knjiga.... tu su naravno letopisi t. kovenanta.... r.e. feist riftwar saga, serpentwar,... odiseje u svemiru (naravno),..... i ima jos toga.....

 

Feist je gotivan, al' ja citala samo Magician...grr...mnogo je skup(mislim Feist)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je tesko odgovoriti na ovo... ali pored tolkienovih knjiga.... tu su naravno letopisi t. kovenanta.... r.e. feist riftwar saga, serpentwar,... odiseje u svemiru (naravno),..... i ima jos toga.....

 

Feist je gotivan, al' ja citala samo Magician...grr...mnogo je skup(mislim Feist)

Ma ja imam nekoliko njegovih knjiga na compu... tacnije riftwar i serpentwar... (dodushe u budjavom txt formatu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je tesko odgovoriti na ovo... ali pored tolkienovih knjiga.... tu su naravno letopisi t. kovenanta.... r.e. feist riftwar saga, serpentwar,... odiseje u svemiru (naravno),..... i ima jos toga.....

 

Feist je gotivan, al' ja citala samo Magician...grr...mnogo je skup(mislim Feist)

Ma ja imam nekoliko njegovih knjiga na compu... tacnije riftwar i serpentwar... (dodushe u budjavom txt formatu)

a gde nalazite knjige na netu? u bilo kakvom formatu!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da je tesko odgovoriti na ovo... ali pored tolkienovih knjiga.... tu su naravno letopisi t. kovenanta.... r.e. feist riftwar saga, serpentwar,... odiseje u svemiru (naravno),..... i ima jos toga.....

 

Feist je gotivan, al' ja citala samo Magician...grr...mnogo je skup(mislim Feist)

Ma ja imam nekoliko njegovih knjiga na compu... tacnije riftwar i serpentwar... (dodushe u budjavom txt formatu)

a gde nalazite knjige na netu? u bilo kakvom formatu!!

Pa slucajno kad nalethsi.... ili ides po ruskim siteovima.... ako hoces da ti posaljem knjige javi se na moj mail...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...