Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

sad je 2012 godina, a ljudi jos uvek veruju u price o jevreskim zaverama, vladanju svetom i slicnim nebulozama. :udri:

 

jevreji su toliko do jaja jaki da im se vec par hiljada godina svi zivi najebavaju keve, od starog egipta, preko srednjevekovne evrope, pa cak i danas imaju drzavu koja je okruzena sve samim neprijateljski nastrojenim zemljama. bas su se usrecili.

 

verovatno niko od vas ovde nije imao nikakva licna iskustva sa jevrejima, niti ste ikad imali prilike da radite sa njima, ni da se druzite. ukratko, pljuvaci po jevrejima nemaju pojma o cemu pricaju. ekipa kao i bilo koja druga, sa svojim karakteristikama koje je oblikovala istorija. ima ih raznih, kao i svuda, a iz licnog iskustva sam mogao da steknem samo pozitivne utiske o njima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je 2012 godina, a ljudi jos uvek veruju u price o jevreskim zaverama, vladanju svetom i slicnim nebulozama. :udri:

 

Kad je savršeno logično da je čitavo moderno društvo uređeno sasvim slučajno, da je sve ovo oko nas proizvod slučajnosti i jedan niz koji se odigrava samostalno, bez ikakve kontrole i potrebe za manipulacijom širokim narodnim masama od strane onih koji imaju tu mogućnost. Banke, krediti, korporacije i familije koje u svom posedu imaju više od polovine svetskog kapitala i finansiraju čitave vlade širom sveta zajedno sa političarima i biznismenima koji su ljudi kao ti i ja, sve same poštenjačine, nemaju oni neke posebne interese, volju za moć i želju za profitom, pozicijom i kontrolom situacije. Ma jok, sve su to gluposti i paranoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@normalan i prirodan:

par nemaca koje sam upoznao mi neverovatno idu na kurac, imaju tu neku "pickastu" i kukavicku crtu u karakteru. mada, to su programeri, mozda je zato. ;)

 

francuza ne znam ni jednog. jednom sam bio na nekoj veceri i pored mene sedela francuskinja (moje godiste, tad je imala recimo 30 godina), njen muz sedi 2 metra od nas, mi normalno nesto pricamo i sve kul, ali stalno sam imao filing da hoce nesto. mozda tripujem, ali sta ima ona mene da pipka za koleno i da mi se priblizava dok prica. a mozda je to kod njih normalno i ne znaci nista? brze bolje sam zapalio odatle da ne bi postalo neprijatno. :haha:

 

brazilci su nasa braca, i po pozitivnim i po negativnim osobinama. :rockdevil:

 

 

----

Ma jok, sve su to gluposti i paranoja.

upravo tako. izvlaciti zakljucke o jevreskoj zaveri i kontroli sveta - je glupo i paranoidno.

da imaju toliko uticaja, izrael bi ODAVNO sravnio sa zemljom okolne drzave, i niko ih ne bi sprecio. medjutim, to nije slucaj, sto pametnom coveku dovoljno govori o tome koliko "jevreji kontrolisu svet".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@рогозуб

 

Gledajući iz moje perspektive, neću jevreje deliti na hazare, galilejce ili šta ja znam koje. Neću ulaziti u to koji su više a koji manje jevreji, njihova filozofija je vrlo jasna. Razumeo bih da oni na sličan način gledaju na Slovene, Germane ili bilo koju drugu grupu naroda, ne ulazeći u sitnije podele. Svi imaju neke svoje osobenosti, kulturu i životnu filosofiju koja se može sagledati na nivou čitave grupe naroda. Jevreji (makar njihova elita), ma koji oni bili su načelno vaspitavani da su Božiji narod a da su svi ostali predodređeni da im služe.

To su ti jevreji judejci. to nisu ni samaricjani (koji postoje do danas) ni galilejci (prvi hrishcjani i od njih je nastalo hrishcjanstvo)

 

Tog načela se pridržavaju i dan danas i smišljaju različite načine da pod svojom kontrolom drže svet. Proturanje svojih religija je jedan od instrumenata.

oni to rade preko banaka (kao shto napisah na temi ekonomija na svetu postoji 9 baldzh breket firmi koje drzhe sve pare na svetu), a chak iako pokushavaju to da urade religijama, to ne menja chinjenicu da jevreji nisu promovisali hrishcjanstvo.

 

(to da li su iz neke senke podsticali sukobe, mozhda i jesu, ali to nema veze sa religijom, i da ne postoji religija isto bi se deshavali sukoba oko necheg drugog i ti jevreji bi iz senke na druge nachine podsticali sukobe.)

 

religija koju jevreji promovishu medju ne-jevrejima radi njihovog laksheg kontrolisanja je http://en.wikipedia.org/wiki/Noahidism , i noahidi su moderna vezija godfearer-sa koje pomenuh, koji su u u par vekova pre 2000 godina obozhavali jevrejskog boga i podrzhavali jevreje (a koje su galilejci preobratili u hrishcjanstvo, zbog chega su ih judejci i proganjali).

 

Poenta mojih izlaganja je da su semitske religije agresivne, netolerantne, da su nametane narodima kojima one nisu bliske i da su smišljene u cilju lakše vlasti određenih krugova.

ne slazhem se sa tobom u dve stvari- da su te religije osnovane od nekog trecjeg da bi ih koristio za neshto, i drugo- ne radi se o semitskim religijama, nego zvanichnim abrahamskim, postoje i neagresivne semitske religije kao shto je manihejstvo (takodje mandeanci i druzi su mirni), i "alternativne" abrahamske kao shto su esenstvo, ebionitstvo i karmatijanizam (alternative judaizmu, hrishcjanstvu i islamu- tim redom).

 

verovatno niko od vas ovde nije imao nikakva licna iskustva sa jevrejima, niti ste ikad imali prilike da radite sa njima, ni da se druzite.

brate, ja imam ortaka jevreja i kul je lik, blejach, al ne ja ili ti, nego on nikad necje upoznati jevreje o kojima prichamo ovde, a to su ljudi koji sede u odborima direktora firmi kao shto su goldman saks, dzhej pi morgan, barklejz i slichno, a chinjenica je da dosta njih jesu jevreji.

 

ne smatram da tu ima neka zlokobna pozadina, vecj da se radi o organizaciji njih kao naroda, da su postali iskusni bankari kroz vekove prakse, a i vecjina direktora su ne-jevreji, al opet mozhemo da shirimo prichu o masonima, fiktivnom komitetu trista i raznim nekim organizacijama i teorijama, a na kraju necjemo tachno znati kako i zashto funkcionishu tako kako funkcionishu te organizacije, samo cjemo baciti vreme..

 

da imaju toliko uticaja, izrael bi ODAVNO sravnio sa zemljom okolne drzave

pa vidim UN mozhe da ih sprechi u ichemu, koliko puta su podnosili neke izveshtaje i zhalbe (pazi UN se zhali umesto da reshi problem) kako Izrael krshi ljudska prava. Pa jedina rezolucija UNa koje je ikad povuchena je rezolucija 3379 o tome da je cionizam rasisticka i diskriminativna ideologija, ideologija okupacije i aparhejda. to su sve chinjenice. pa je opet ta rezolucija povuchena, kao shto rekoh- jedina u istoriji UNa.

Edited by рогозуб
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@C.A_R.I.A.

Slično kao i gore navedeno, kreni od početka starog zaveta redom, pa se prvo spomene Bog, pa onda njegove kreacije i zatim božiji porod ... sve sami Jevreji, od Adama i Eve pa nadalje. Hrišćanstvo je religija osmišljena od strane Jevreja, a slažem se da je postala univerzalna, nažalost.

Ρекли смо раније,али да поновим. У родослову Исуса Христа нису сви Јевреји,рецимо једна од предака цара Давида је Моавка,а Моавци су,да се подсетимо били непријатељи јевреја.

У сваком случају спасење је још у Старом Завету проповедано свим људима,а не само Јеврејима.

Što se tiče terminologije "frakcija" mogu da kažem da si možda terminološki u pravu, samo što sam ja suštinski hteo da kažem da su se semitske religije pocepale, ne ulazeći u dubinu podela, a da su te podele dodatno izazvale pokolje i krvoprolića u svetu (što je cilj jevreja).

Ρелигијски гледано,термин "фракција" не значи ништа.

То су међусобно независне деноминације и религије,као када би рекао да је Ислам хришћанска фракција (јер је заснован у многоме на Старом Завету).

Ислам,Римокатолицизам а да не говорим о протестантизму (то је толико широко да је за посебну причу)... Кад неком кажеш да је протестант,то значи толико прецизно као да си некоме рекао да је грађанин Европе. Е сад да ли је тај неко Холанђанин,Енглез,Мађар или Словенац.... то је већ друга прича. Исто је и за протестанте који имају међусобно јако много разлика и директних супротности.

То има везе са различитим тумачењима Библије и схватањима односно одбацивањима Светог Предања и светих Отаца,што нема ама баш никакве везе са неким "планом" овог нити оног народа,већ са тим што су људи,отцепивши се од праве истине (православља) кренули да лутају.

isto tako 1924 se dogodilo odvajanje svetskog pravoslavlja (carigradske, grchke, srpske, ruske i svih ostalih pomesnih) od pravoslavne crkve- onih koji su se drzhali ispravnog uverenja u pravoslavnoj veri.

Догодило се одвајање људи који су секташи,који су се после поцепали на милионе фракција да више ни они сами не знају од кога потичу.

Толико о тим "истинитим" православцима,који се правилно називају расколници старокалендарци.

a da je uprkos tome paganizam bio toliko ukorenjen u srpskom narodu, da su mnogi paganski običaji i verovanja utkani u našu verziju pravoslavlja.

Прецизније речено,неки обичаји су "христијанизовани" и у хришћанству им се даје нови смисао,тј тада више нису пагански.

Јеврејска религија није била баш толико агресивна и нетолератна,имам утисак да ниси читао Стари Завет. Ако упоредиш Мојсијев Законик и Хамурабијев законик,веруј ми да је Хамураби био строжији од Мојсија. И неправеднији у неким стварима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Догодило се одвајање људи који су секташи,који су се после поцепали на милионе фракција да више ни они сами не знају од кога потичу.

crkva su koji imaju ispravnu omologiju. vaseljenska patrijarshija, spc, rpc, gpc i sve sa njima u opshtenju su pod anatemom od 1924. i samim tim nisu pravoslavna crkva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Секташи који тумаче каноне као да су догматске ствари,и који су се сами одвојили од Православља,реално немају пуно везе са православнима,мада то споља можда не изгледа тако.

Поједини несрећници немају ни епископа,а називају себе делом Цркве... Па још православне... Не признају их ни њихови,потпуни је хаос,деле се као амебе...

Немој ме засмејавати да то називаш црквама ...

Edited by C.A_R.I.A.
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

obaveznost slavljenja pashalije kako je odredio prvi vaseljenski sabor nije "tumachenje kanona" nego jedan vrlo bitan kanon. ona zajednica koja krshi taj kanon je pod automatskog anatemom.

 

Сви они који се дрзну нарушити одлуке светог и великог Сабора, који је одржан у Никеји у присуству најблагочестивијег и Богу најомиљенијег цара Константина, о светом празнику спасоносне Пасхе, нека буду одлучени од општења и искључени из Цркве, ако вођени жељом за препирањем остану упорни против добре одредбе. Ово је речено за мирјане. Ако се пак неко од предстојатеља Цркве – епископ, или презвитер, или ђакон, после ове одлуке усуди, на саблазан народа и на узнемирење Цркава, по своме поступати и држати Пасху заједно са Јудејцима, таквога свети Сабор већ сада осуђује да буде одлучен од Цркве, јер је не само себе греху изложио, него је био и узрок кварењу и изопачењу многих других. А свештене службе Сабор не лишава само њих, него и све оне који се после њиховог свргнућа усуде бити у општењу са њима. Свргнути се пак лишавају и спољашњих почасти које су, по светом правилу у Божјем свештенству, поседовали.

 

finci su od 24e pod anatemom a samim tim i svi koji su sa njima u opshtenju.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма ајде ни секташи старокаледарци више не помињу то питање календара...

У Грчкој се догађају чуда на празнике који су по њиховом,реформисаном јулијанском календару.

А те расколнике које си поменуо не само да нико живи не признаје,већ они између себе не могу да се договоре на кога су све бацили анатему а на кога нису.

Јадни људи,изгубили су се начисто...

Edited by C.A_R.I.A.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je zanimljivo kad vidim pravoslavce kako sa visine gledaju na sve ostale, pa kad krenu sa tim frazama ''jadni'', ''ne znaju ni oni..'' itd. Ista terminologija i stav kao u političara. Jednako stavu naivnog deteta koje misli da je najpametnije.

 

Ko koga tu priznaje, ko kako tumači bibliju i slično je potpuno nebitno iz današnjeg ugla niti treba da interesuje bilo koga i da utiče na njegov lični stav. To je ona fora šta večina misli to je ispravno koja je 99% pogrešna u startu. Kompletna dogma bilo koje crkve je proizvod viševekovnih diskusija i sabora svakojakih propovedača i tumača starih spisa. Svaka rečenica iz biblije se može protumačiti kako se hoće. I sam si spomenuo kako su paganski simboli dobili drugačije tumačenje kroz njihovo pripajanje pravoslavlju. Šta tu više treba raspravljati. Očigledno je da se tu radi o jednoj parazitskoj, licemernoj religiji koja već 2000 godina nasilno preživljava hraneći se krvlju nedužnih.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je zanimljivo kad vidim pravoslavce kako sa visine gledaju na sve ostale, pa kad krenu sa tim frazama ''jadni'', ''ne znaju ni oni..'' itd.

У питању су православни секташи,а не "сви остали",ако си мислио на моју поруку. Да ли уопште знаш ко су расколници старокалендарци ?

 

Kompletna dogma bilo koje crkve je proizvod viševekovnih diskusija i sabora svakojakih propovedača i tumača starih spisa.

Учење сваке цркве формирало се кроз векове,али не као нешто што је наметнуто "споља" већ што се формулисало путем дефинисаних учења,да би се јасно разграничило од оног што није исправно учење.

Колико ти уопште познајеш православље и колико познајеш садржај Библије ? Не мислим да си читао исечке на интернет сајтовима већ да имаш макар оквирна знања о њеном садржају.

 

Што се слике тиче...неко ко је направио стварно мисли да је духовит. Ал изгледа да је омашио поенту.

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

izvini, jel mozda nesto pogresno pise na slici?

 

ajmo redom:

 

impregnated a virgin?

 

matija 1:18 A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog. CHECK

became human?

simbol vere: Verujem u...Isusa Hrista...Koji je radi nas ljudi i našega spasenja sišao s nebesa, i ovaplotio se od Duha Svetoga i Marije Djeve i postao čovek. CHECK

"sacrificed myself to myself"? < ili u prevodu zrtvovao sebe (sin) samome sebi (ocu)

jovan 10:15 Kao što mene zna Otac i ja znam Oca; i dušu svoju polažem za ovce.

10:16 I druge ovce imam koje nisu iz ovog tora, i one mi valja dovesti; i čuće glas moj, i biće jedno stado i jedan pastir.

10:17 Zato me Otac ljubi, jer ja dušu svoju polažem da je opet uzmem. DAFUQ

10:18 Niko je ne otima od mene, nego je ja sam od sebe polažem. Vlast imam položiti je i vlast imam uzeti je opet. Ovu sam zapovest primio od Oca svog. CHECK

"to save you from myself"?

rim.1 ...Jer se otkriva gnev Božji s neba na svaku bezbožnost i nepravdu ljudi koji drže istinu u nepravdi. /gnev bozji. ajme. a zasto bas gnev? zato sto greh. a zasto greh? zato sto covek ne moze da se odupre djavolu jer ga je bog napravio takvim. zasto je bog uopste napravio djavola znajuci unapred da ce ovaj biti zlocest? cudni su putevi bozji. srecom dovoljno je bio milostiv pa je zrtvovao sam sebe za nas tako da je sad sve ok. CHECK

poenta promasena gde tacno?

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
По канону Православне Цркве, забрањено је да се на истом купалишту купају мушки и женске.

 

 

 

Прва купалишта у Србији су се појавила после првог светског рата, а увезена су, наравно, из болесне Европе. У почетку су била посебно мушка, посебно женска купалишта, а купаћи костими су покривали цело тело. И на купалишта није ишао верујући народ, него српска господа која су се удаљила од вере. А онда је ђаво уз помоћ комунизма све више удаљавао народ од Православља што је резултовало да народ све слабије може да расуђује шта је врлина, а шта грех, шта је нормално, а шта ненормално, шта је морално, а шта неморално. И постепено је преко телевизије, штампе, моде народу све више рекламиран неморал из Европе и Америке, и обезбожени народ је све више то прихватао. И тако је постепено дошло до данашње крајње болесне ситуације да полуголи или скоро сасвим голи и неморално обучени људи шетају улицама и купалиштима и то се сматра за нешто нормално. Људи су изгубили осећај за стид и за срам и за грех.

 

Православни Хришћани не треба да се разголићују пред другим људима. Грех је и неморал да се девојке и жене облаче тако да се им се виде голе ноге, груди, стомак, или да им се преко одеће истичу телесне облине. Грех је и да носе мајце без рукава. Овакво неморално и срамно облачење саблажњава мушкарце на блуд. А грех је и да мушкарци буду у шорцевима, мајцама без рукава, као и да буду у уској одећи. Овакво облачење саблажњава женске на блуд. А још је горе кад се људи скидају скоро голи па иду по купалиштима и саблажњавају једни друге на блуд. Данашња купалишта нису ништа друго, него БЛУДИЛИШТА.

Замислите шта би се десило кад би људи који су живели пре рецимо стотинак година видели данашње људе како су обучени док шетају по улицама и купалиштима... Они би данашње несрећне људе сматрали за лудаке и морално и душевно поремећене особе. Данашњи људи су изгубили осећај за стид и за срам и за грех.

 

ja sam zgranut

 

mada, realno, nisam hriscanin pa mi seva patka

al svejedno, treba svako zrni fundametalizma brutalno sasci u korenu, ovi bi nas povesali na terazijama sve do jednog

 

НАЈЛЕПШИ УКРАС ЈЕДНЕ ЖЕНЕ ЈЕСТЕ СТИДЉИВОСТ

 

 

(прича о Светој Макрини)

Најлепши украс једне жене јесте стидљивост, као што је бестидство жене најнеприроднији и најодвратнији призор у свету. Диван пример женске стидљивости показала је у свом животу св. Макрина. У младости отвори јој се нека љута рана на грудима. Иако је мајка саветоваше, да покаже рану лекару и потражи лека, Макрина никако на то не пристајаше. Она себе беше потпуно посветила Богу, и не могаше допустити ни помисао, да тело своје обнажава пред људима, па чак не ни пред мајком својом. Једне ноћи Макрина се умилно Богу мољаше. Из њених очију лијаху се сузе у прашину пред њом. С непоколебљивим поуздањем у Господа свога она замеси прстима прашину са сузама и тиме намаза рану своју. Сутрадан освану здрава. А када мајка с великом тугом уђе да види своју кћер, ова јој не хте рећи, да ју је Господ исцелио (из смерности скривајући чудо које она сама учини кроз молитву) него замоли мајку говорећи: „бићу исцељена, мајко моја, ако ти завучеш десницу твоју у недра моја, и крсно знамење направиш на болном месту". Завуче мајка руку своју и прекрсти оно место, али не напипа више рану него само ожиљак од зарасле ране. Тако св. Макрина скриваше тело своје из стидљивости, и чудотворство своје из смерности.

 

Ovo je ubedljivo najsumanutiji tekst koji procitah u proteklih par godina.

Lepo se savetuju ljudi da ne idu kod lekara, na psu rana, na psu i zarasla style.

 

Okrobe, sad te uvidjam tvoju mudrost odabirom novog avatar trenda :haha:

ziv bio sto godina

samo anarhija i blud na internetu :rockdevil:

 

... nego, kud se dede viking metal crew?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...