Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Sta si ti? Neka riddle mistress? Sta ja da radim sto ne mogu da podnesem da slusam tog fegeta?

 

Mnogo filozofije je potrebno ljudima koji su ziveli zivot bez ikakve spoznaje vise sile. Onima koji visu silu jesu spoznali svaka filozofija izgleda dosta smesno, a sto je iskustvo jace i raznovrsnije to je i sam pogled na sve kompletniji. Ja sam imao jedno od kompletnijih iskustava jelte, video buducnost i svako drvljenje filozofa tu prestaje. Realnost je takva,idemo dalje. Gates of heaven wait for me!!!!

  • Upvote 4
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gates of heaven wait for me!!!!

 

Kako ako si skoro pa na smrt prebio više stotina ljudi, pojebao više hiljada žena prije braka od kojih su neke sigurno bile i komšijine, nijesi okrenuo drugi obraz na šamar niti lebom uzvraćao na kamen? Fašista si, samoživ, ponosan, pun bijesa i nizak.

 

Ideš u pakao samo tako.

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ako si skoro pa na smrt prebio više stotina ljudi, pojebao više hiljada žena prije braka od kojih su neke sigurno bile i komšijine, nijesi okrenuo drugi obraz na šamar niti lebom uzvraćao na kamen? Fašista si, samoživ, ponosan, pun bijesa i nizak.

 

Ideš u pakao samo tako.

 

Ovo je dokaz da ti ne znas da citas, ali to sam ti vec vise puta rekao pa necu sada da tupim o tome jer ocigledno u medjuvremenu nisi naucio. Nisam fasista(samo smatram danasa drzava nikada nece krenuti napred dok mene ne ustolici kao despota), niti besan niti nizak. Mozda samo ponosan na neki svoj nacin i taj ponos nesto ne nabijam previse na nos inace bi ovde gledao mnogo drugaciju pricu.

 

To sto sam potkacio i neku komsijsku zenu i sto sam na udarac uzvracao satima mucenja i prebijanja je svakako moj greh i ja bih se slozio sa tobom svakako da cu u pakao. Necu ni da pominjem druge grehove koje ne smem ni da spomenem.

Ali(Kesicu, uvek ima ali majmune :haha: ) posto je bog svojim snom prorocanskim mene hteo da spase od dosta verovatnog samoubistva prosta logika nalaze da on ipak nije digao ruke od mene, cak naprotiv, iscimao se oko mene onako kako sam uvek i zamisljao da bog treba da radi. Na suptilan, bozanski nacin, na nacin za koji je znao da ce dopreti do mene bolje nego prosta demonstracija sile ili ne znam cega. Samo onaj koji zna mene u srz je mogao tako nesto uraditi tako da ni sekunde ne sumnjam u postojanje viseg bica koje me je spaslo pakla ili bar smrti. Znaci da ima planove za mene. Ako treba bicu njegov vojnik ili jos bolje vojskovodja kada kucne cas.

Edited by HEFEST
  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek su mi bile simpaticne ovakve picketine koje se useru od stvarnog zivota pa pobegnu u neku vukojebinu da zive bez ikakve egzistencijalne brige na svetu. A onda odatle sole pamet drugima.

 

Treba biti čovek,odreci se svega i otici svetim putem,tim ljudima dizem kapu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba biti čovek,odreci se svega i otici svetim putem,tim ljudima dizem kapu.

 

Ne konta to tako "Druga Srbija" druže... njima je komor najbitniji.

A šta ćemo ako sa jedne strane udare bugari, a sa druge albanci?

 

Evo i pesma:

 

Ne.. oni će da budu ko one kurve u WW2.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusaj,tako je danas okruzenje,i svakako mi kao mirjani treba da se trudimo da budemo bolji kao ljudi,ipak je monaštvo poseban poziv,nije svako spreman niti moze biti monah.

Ja znam samo da su ovde u Srbiji vecinom tradicionalisti,sto bi rekao moj rodja Bogdan: Samo pecenica i paljenje badnjaka.

 

Ne kažem za sebe da sam najispravniji vernik,gresim kao i svaki covek,ali svako od nas mora duhovno napredovati,tako da se nadam da ce se duhovnost obnoviti u vasceloj planeti na pravi nacin,u nekom boljem vremenu.

 

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...