Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Koliko su mi odbojni ovi monasi i podviznici, sto se odaljili od sveta da se mole i onda seru kako treba da zive ljudi iz istog sveta iz koga su oni pobegli.

 

Iz ciste radoznalosti sam pre par godina uzela da citam oca Pajsija i nikako nisam mogla da zavrsim, muka mi bilo od gluposti.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I? Sta si htela reci? Sama uzela da citas nešto, nije ti se svidelo.. Sto se prvog dela tice, ne vidim logiku u tome da ti smeta sto neko želi da zivi moralno, i sto skrece paznju na negativne pojave u drustvu, sta tu vidis kao loše?

Edited by bo88gdan
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

skrece paznju na negativne pojave u drustvu, sta tu vidis kao loše?

 

ругом приликом дође једна са ноктима до овде, као у мачке, офарбаним у црвено, и каже ми: „Дете ми је озбиљно болесно. Помоли се оче! И ја сам се молила, али… “ „Како си се молила“, кажем јој. Ти гребеш Христа са оваквим ноктима! Прво исеци нокте, и дете ће бити добро. За здравље свога детета, бар да исечеш нокте и да се оставиш фарбања. „Да их офарбам у бело, оче?“ Ја сам ти рекао да скинеш боју и да исечеш нокте, да учиниш једну жртву за здравље свог детета. Шта је ово? Да је хтео, Бог би те направио са црвеним ноктима.“ „Да их офарбам у бело?“ Ето ти опет! „Да си добро и ти и твоје дете“, рекох у себи. Децу највише разбољева мајка, кад није обучена пристојно и још покушава да „обрлати“ своју децу.

 

 

ила је тамо на Фаросу нека млада, која је носила некакву шарену смирнску мараму.Стално јој је Свети понављао да је баци и да носи онакву какву су носиле и остале жене. Али она га није слушала. Једнога дана, када је свети Арсеније виде да поново носи ту тарену мараму, рече јој строго: „Болештине Француске на Фаросу не желим. Ако не послушаш, децу коју ћеш родити, након што се крсте, отићи ће као анђели а ти нећеш имати коме да се радујеш“. И ни тада није послушала, и двоје деце јој умре. Тек тада дође себи, баци ону мараму, и оде код светог Арсенија да тражи опроштај.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani me ovih zilotskih budalastina, jeste Bog ubija decu jer majke nose sarene marame i lakirane nokte, po takvima i ja nisam Pravoslavan jer slusam metal i gledam sf filmove, o citanju stripova da ne govorim :haha: :haha:

ništa jače nego kada Bog ubije dvoje dece da bi nekoga naučio lekciju

 

giphy.gif

Po tebi kao ateisti Bog ne postoji, kako moze onda da ubije bilo koga
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...