Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Mani me ovih zilotskih budalastina, jeste Bog ubija decu jer majke nose sarene marame i lakirane nokte, po takvima i ja nisam Pravoslavan jer slusam metal i gledam sf filmove, o citanju stripova da ne govorim :haha: :haha: Po tebi kao ateisti Bog ne postoji, kako moze onda da ubije bilo koga

 

 

Nije poenta bila u necijoj veri,niti mi je cilj da vredjam neciju veru, nego o tome da je jedan od poznatijih pravoslavnih podviznika zapravo izgovorio te stvari i da veruje u njih.A mogu da citiram jos takvih bisera iz njegove knjige.

I zasto ne mogu ozbiljno da shvatim nijednog od njih i zasto su mi odbojni.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

u krajnjem slučaju je nekulturno napadati nečiju veru.

 

Možda ako to radiš u nečijoj kući i time vređaš domaćina. Van tih okvira, a posebno na internet forumu, ovakav "princip" je besmislen.

 

Po tebi kao ateisti Bog ne postoji, kako moze onda da ubije bilo koga

 

Pa upravo i pokušavam stalno da se stavim u tačku gledišta jednog vernika i sagledam argumente za i protiv iz te perspektive.

 

po takvima i ja nisam Pravoslavan jer slusam metal i gledam sf filmove, o citanju stripova da ne govorim :haha: :haha:

 

Siguran sam da i dobar deo ljudi koji se deklarišu kao pravoslavni vernici misli isto ovako, a ne samo ziloti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije poenta bila u necijoj veri,niti mi je cilj da vredjam neciju veru, nego o tome da je jedan od poznatijih pravoslavnih podviznika zapravo izgovorio te stvari i da veruje u njih.A mogu da citiram jos takvih bisera iz njegove knjige.

I zasto ne mogu ozbiljno da shvatim nijednog od njih i zasto su mi odbojni.

 

kad citiraš, citiraj do kraja

 

Може неко да буде мало ружан, или да има неки недостатак. Зна Бог то и духовно ће му помоћи, јер се Бог више стара о души него о телу. Сви имамо своје добре стране и мало недостатака – неке своје крстиће – не крст – што нам помаже у спасењу душе наше.

 

u prevodu: nemoj biti opterećen svojim izgledom i nemoj se doterivati toliko da se potpuno izmeniš (plastične operacije i ostale žešće modifikacije tela) i na kraju krajeva, nemoj da te to toliko dotiče. bolje je raditi na obrazovanju, smislu za humor i uopšte svojoj ličnosti. tako ćeš biti lepši.

 

ovo znaš i sama. ne trebaju ti poruke mudraca.

 

ovo ti je moje, ateističko tumačenje teksta. u osnovi je poruka koja ima smisla. zanemari to što pajsije ne gotivi iscepane farmerice, duge nokte i botoks.

 

@okrob

ma kakva domaćinova kuća, ne govorim o pojedincu. šire gledano, ne bih se usudila da vređam dobar deo svetske populacije i dosta drugu tradiciju. lično mislim da je religija nešto što se može prevazići i da postoji moralni ateista. to što se na ovoj i mnogim temama pokušava objasniti se radi na pogrešan način, odn. ti si glup, pazi sad mene šta pričam metod nikuda ne vodi.

 

da ne bude oftopik, eo popularan pravoslavni bend za prisutne verujuće :bigblue: verovatno znaju, ali ono kao...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da napišem poduži post... ali...

 

u prevodu: nemoj biti opterećen svojim izgledom i nemoj se doterivati toliko da se potpuno izmeniš (plastične operacije i ostale žešće modifikacije tela) i na kraju krajeva, nemoj da te to toliko dotiče. bolje je raditi na obrazovanju, smislu za humor i uopšte svojoj ličnosti. tako ćeš biti lepši.

ovo znaš i sama. ne trebaju ti poruke mudraca.

 

To je to.

Ništa dodati, ništa oduzeti.

Dodatnu čar (šlag na tortu), upravo čini to što si ateista.

 

A Gojko ko Gojko... previše je zavoleo sebe... već počinje da me podseća na Vučića.

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

26 A car moavski kad vide da će ga nadvladati vojska, uze sa sobom sedam stotina ljudi, koji mahahu mačem, da prodru kroz vojsku cara edomskog, ali ne mogoše. 27 Tada uze sina svog prvenca koji htede biti car na njegovo mesto, i prinese ga na žrtvu /svom bogu, Kemošu, pošto su oni obožavali njega, a ne Jahvea/ paljenicu na zidu. Tada se podiže veliki gnev na Izrailja /izabrani narod kojem je Jahve obecao pobedu/, te otidoše odande i vratiše se u svoju zemlju.

 

engleski:

27 So he took his firstborn son, who was to succeed him as king, and offered him up as a burnt sacrifice on the wall. There was an outburst of divine anger against Israel, so they broke off the attack and returned to their homeland.

 

KEMOŠ VS JAHVE

1:0

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ma kakav manastir iz srednjeg veka,bitne su one supe u savamali

Bitno je i jedno i drugo realno, samo sto manastir i malverzacije koje prate taj slucaj nisu pominjane u medijima ni 1% kao sruseni objekti u savamali
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...