Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest 10 dinara

Dakle sta mislite o pravoslavlju posebno me interesuje misljenje pagana.

Ja imam veliko postovanje prema pravoslavlju zato sto je to vera mog naroda.I voleo bi kad bi se nekako odvojio od hriscanstva da bude posebna religija icon_biggrin.gif sto je jebiga nemoguce.

 

Dakle da ne ulazim u pricu o crkvi(svi znamo kakava je to odvratna ustanova) vec da pricamo o nasoj veri i obicajima.

Naravno znam da je dosta od paganskih obicaja preneto u pravoslavlje i zbog toga ga i postujem zato sto smo ipak uspeli da po primanju hriscanstva odrzimo neke nase tradicije sto ga i ne cini toliko losim.

Sveci su nista drugo do reinkarnacija nasih paganskih bogova tako da na neki nacin postujemo i njih.

Grci i dalje postuju Zeusa i ostale ali su pravoslavci.

 

Kako je moderator satanista(ovde ne pokusavam da te pljujem ili nista slicno tako da nemoj da se uvredis icon_biggrin.gif ) a ovo je njegov forum nadam se da ce dozovoliti ovu temu i da ce sve pljuvacke postove brisati.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja takodje postujem pravoslavlje. To je moja vjera i niko me ne moze ubjediti da postanem pripadnik neke druge ili da uopste ne budem pripadnik neke vjere. Mislim da vecina njih koji ne postuju pravoslavlje je iz neznanja. A toga je poprilicno. Cak ima i vjernika koji ne umiju da beknu nista o Svetom pismu. To je ja mislim veliki problem...

 

Ne znam da li je tako svuda. Ovakva je situacija u Crnoj Gori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pravoslavlje kao grana hrishcanstva svojom decentralizacijom pomrima nacionalni kvalitet i tako gubi osnovnu prednost koju imaju ostale svetske religije kao shto su islam ili katolicizam, internacionalnost

 

a bash zbog te slabosti pravoslavlja kao institucije ono j=i jeste najblize narodu i najbolje religijski

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нисам хришћанин, али поштујем православље, зато што нам је оно одржало националну свест за време турске владавине. Такође, у то време, у манастирима су били једини учени људи тог времена.

Та вера нас је разликовала од Турака и сасвим сигурно нас спасла асимилирања са њима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па да смо били пагани пуно би се више разликовали од Турака... Православље је "изашло" из хришћанства исто као и ислам...

Да смо били пагани били би пагани и даље, то јест били би као неко афричко племе.

Православље није "изашло" ни из чега, католици су изашли и одбацили изворно учење. Ислам је сасвим друга прича.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не капирам како ко афричка племена????

Ваљда би наша национална свет била много јача да смо веровали у наше богове, а не тамо у неке Јевреје и да прихватамо учења са сасвим других географских простора и учења потпуно другачијих раса??? Тако нисмо изгубили део национлане цвести??? Монотеизам кој заступа ислам је много ближи православљз неко многобожтво које је била наша изворна религија, самим тим били би нам још даљи и много мањи утицај би Турци имали на наш народ...

 

Што се тиче ко је у праву незнам, да ли православци дали католици то у суштини јесте све исто и направљено са одређеном сврхом, а пошто је и тада када су се мимоишле ове две цркве била политика у игри и мимоилажења и жеља за што већом власти у то нећу да се мешам и да улазим дубље јер ово није тема разговора....

 

Ислам је продукт хричћанства, чак и подржавају Исуса као пророка...

И даље подвлачим несхватам како један припадник расе који нас рачуна у Гоје, најобичнију стоку и багру, може много боље и позитивније да утиче на наш народ и само размишљање народа и начање свести у народу него НАШИ стари богови ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да смо били пагани били би пагани и даље, то јест били би као неко афричко племе.

Православље није "изашло" ни из чега, католици су изашли и одбацили изворно учење. Ислам је сасвим друга прича.

Veruj mi, da africka plemena ne znaju za svoje obicaje..odavno ih ne bi bilo.

Ako postujes svoje dedove moras postovati i paganizam..Nama je hriscanstvo nametnuto.Mozes li da mi objasnis zasto se hriscanstvo podelilo na pravoslavlje i katolichanstvo?Da nije mozda zbog idejnih sukoba?Jes, kako da ne..Hteli su sto vise da ugrabe...

 

Teznja Jevreja je da vraldaju svetom i uniste belu rasu..U Talmudu nas nazivaju psima..Tu mozes jasno videti ko je ko..Sta je Biblija nego jevrejska istorija u malom.Tamo zive i po 500 godina.Knjiga bolesnti i mrznje.To je radjeno na foru "kako zaraditi milion dolara".

 

Jel ti okreces drugi obraz neprijatelju kad te udari?

Kako je to kukavicki i nisko..Mislim da nasi vladari nisu to radili.

Da su radili sad bi bili prasina.

 

Jel se osecas gresnim?

ja ne!Ja cu da stojim cvrsto na zemlji, da verujem u nesto postojano..U prirodu..Nesto sto mogu da opipam,a ne da zamislim.

 

Hriscanin-rob boziji

Paganin-sin bogova

 

14/88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Приносили су животињске жртве, али једном годишње. Зашто би морао сваки пут када се моли да принесе жртву?

Приношење жртава??? Немам намеру да вређам, али схваташ ли ти колико је то примитивно? Реци ми, молим те, да ли си ти икада принео жртву? Причај ми о томе. Да ли схваташ колико ти вређаш "богове" самим коришћењем рачунара? Да би се направила струја потребно је да се заустави река, ископа угаљ (значи увредио си богове воде и земље). Да не причам даље (материјал за израду рачунара, копање земље за разноразне каблове итд.) Да ли си, знајући све то пре него што си купио комп, принео пар жртава да би умилостивио богове и тако осигурао себи пријатно коришћеље рачунара? Па, само су најпримитивнији народи (Африка, неки Индијанци, Абориџини итд. и даље политеисти. Реци ми још једну ствар, да ли пре него што одломиш грану са неког дрвета замолиш то дрво или неког "бога" да ти опрости. Молим те, објасни ми како је могуће да особа 2004-те године може да верује у то? Схватам ја целу ту причу око белог национализма, али, човече, каква Валхала, какав Стрибог, Перун итд. Валхалу поменух само због 18 и оног покојног певача Screwdriver-а. Они су нешто фурали ту причу, али где си ти ту и какве то везе има са тобом? Као православном националисти много си ми ближи од некаквих секташа, али те и даље не схватам.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, a za njega, recimo, jedenje zhivotinja "u chast svetaca" nije prinoshenje zhrtava?

 

Wow, pa hrishcjani su civilizovani.

Нико не једе животиње у част светаца. Ако мислиш на славу, требао би да знаш да је за прослављање славе потребно само жито, славски колач и свећа. Друга је прича то што долазе гости у посету па мора и нека храна да се спреми. Вероватно је обичај сатаниста да дочекују госте без хране и пића icon_biggrin.gif , али то вас не чини нити добрим домаћинима нити добрим људима. Али, то је ваш проблем. Друга ствар, хришћани су цивилизовани, наравно, вероватно си чуо синтагму "хришћанска цивилизација". Ја не чух да је икада неко чије мишљење се може озбиљно прихватити довео сатанизам и цивилизацију у уску везу. Напротив.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Приношење жртава??? Немам намеру да вређам, али схваташ ли ти колико је то примитивно? Реци ми, молим те, да ли си ти икада принео жртву? Причај ми о томе. Да ли схваташ колико ти вређаш "богове" самим коришћењем рачунара? Да би се направила струја потребно је да се заустави река, ископа угаљ (значи увредио си богове воде и земље). Да не причам даље (материјал за израду рачунара, копање земље за разноразне каблове итд.) Да ли си, знајући све то пре него што си купио комп, принео пар жртава да би умилостивио богове и тако осигурао себи пријатно коришћеље рачунара? Па, само су најпримитивнији народи (Африка, неки Индијанци, Абориџини итд. и даље политеисти. Реци ми још једну ствар, да ли пре него што одломиш грану са неког дрвета замолиш то дрво или неког "бога" да ти опрости. Молим те, објасни ми како је могуће да особа 2004-те године може да верује у то? Схватам ја целу ту причу око белог национализма, али, човече, каква Валхала, какав Стрибог, Перун итд. Валхалу поменух само због 18 и оног покојног певача Screwdriver-а. Они су нешто фурали ту причу, али где си ти ту и какве то везе има са тобом? Као православном националисти много си ми ближи од некаквих секташа, али те и даље не схватам.

Какве везе има Валхала са словенским паганизмом?

 

Словенски пагани нису били политеисти, то је још једно погрешно тумачење.

 

Не приносим жртве, а рачунар користим зато што је у ово време немогуће урадити било шта без њега и наћи било какав озбиљнији посао ако не знаш да га користиш.

Питаш како је могуће да особа 2004-те године верује у то? Па, логичније ми је да верујем у Бога у ког су веровали наши преци, него у неког јеврејског Бога, који им је после силом наметнут.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najrdije bih sve vratio unazad, da Srbi nikad nisu ni trebali prihvatati pravoslavlje i u potpunosti sacuvali svoju samosvojnost u rasnom

i religijskom smislu.

da smo ostali pagani svi hrishcani bi nas smatrali smrtnim neprijateljima i ili nas pobili ili nas pokrstili

 

nemam ja nishta protiv paganizma, ali da nije bilo hrishcanstva i paganizam bi evoulirao institucionalizovao se i menjao sa vremenom....

 

josh je podela hrishcanstva podelila i srbe... pa onda dodje i islam...

 

 

a slava za koju kazete da je potrebno samo zito i sl je hristijanizovni oblik poshtovanja predaka chuvara te porodice... samo je za predaka proglashen svetac

 

slava kao kompromis pokazuje koliko se teshko primilo hrishcanstvo medju nama

 

katolici a narochito protestanti nas pljuju zbog ovih svtari i zovu nas pagano-hrishcanima... nas, ruse i kod koga god da su preziveli paganistichki obredi

 

ali ne bi njih bilo ni kod nas da nas nisu turci konzervirali i vratili u varvarstvo (narichito posle dve velike seobe kada se iselilo i mnogo sveshtenstvo i ukinuta patrijarshija)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Ono o picu i prasetini je sala svako sa makar gramom mozga bi to shvatio..

 

 

Ovaj Poet je tako smesan lik da je to neverovatno ti se nekom smejes pa sta mi trea da radimo kad ti govoris da si satanista hahahaha covek ima preko 20 godina i ponasa se kao neki klinac.Pa jos kad pocne da objasnjava kako je taj satana neki smesni egipatski bog hahahaah gomila sranja na jednom mestu.

Izvini a ko to kaze da se na slavama jede u "cast svetaca"

Ma jok vi satanisti ste civilizovani ajd kad prinosite neku ljudsku zrtvu pozivete nas pravoslavce da naucimo nesto.

 

Znam da svi nasi narodni obicaji vode iz paganizma.

 

Zivotinjiske zrtve nisu bile prinosene jednom godisnje cim bi ljudima zapretila neka opasnost oni su se kleli bogovima da ako ih izvuku iz sranja prinece im nesto na zrtvu a to su i radili.Smesno je pricati da su Sloveni bili bas toliko miroljubljivi.

 

I Isus ne moze iti Jevrej posto je Isus sin boziji.

 

Mozda moji postovi zvuce onako bas vernicki ali ja bas i nisam toliko naklonjen hriscanstvu.Kao sto rekoh u prvom postu voleo bih kad bi moglo da se odvoji od njega.

Jednostavno pravoslavljem smo uspeli da sacuvamo sve nase obicaje sto mnogima nije poslo za rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je nepojmljivo da Srbin bude neka muslimancina ili neki budista.

Pravoslavlje je sve ono sto Srbi jesu za pravoslavlje su vezani svi nasi narodni obicaji.

Kako moze da bude neko Srbin ko ne pija i ne jede prasetinu icon_smile.gificon_smile.gif

Zbog takvih misljenja smo izgubili srpsku Dalmaciju, Krajinu i Dubrovnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Jel ti meni stvarno pokusavas da kazes da Musliman moze biti Srbin.Da neko kome je duznost da se odazove na "sveti rat" moze biti Srbin.On ce onda morati da ratuje i protiv svog naroda kako takav covek moze biti Srbin.(i ne samo Srbin mozda Francuz.Nemac nije bitno)

Ajde budista pa jos i da razumem ali je to deo japanske kulture koja nema veze s nama.

Za budizam ti je isto ko kod Jevreja prihvatis Judeizam odma postajes Jevrej.

 

 

Dalmaciju,Krajinu i Dubrovnik smo izgubili zbog lose politike ne zbog vere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Poet je tako smesan lik da je to neverovatno ti se nekom smejes pa sta mi trea da radimo kad ti govoris da si satanista hahahaha covek ima preko 20 godina i ponasa se kao neki klinac.Pa jos kad pocne da objasnjava kako je taj satana neki smesni egipatski bog hahahaah gomila sranja na jednom mestu.

Jel ovo josh jedan bljutavi pseudo-hrishcjanin?

 

Josh ni jednom na ovom forumu nisam naishao na nekog ko je toliko degute i ispranog mozga kao ti.

 

Nemash nikakve argumente i pizdish zbog toga.

I opet, dokazalo se, hrishcjani propovedaju neku 'ljubav', ali u praksi imamo shta:

 

- inkvicizicju

- krstashke ratove

- religijske ratove

- pedofiliju

- korupciju

 

sorry list goes on.

 

Ti bi dechko, trebalo da uzmesh malo da se informishesh i ako ti tvoj mozak dozvoljava neshto shto se zove "logika", onda ti savetujem da to i koristish, jer si toliko kontradiktoran sam sebi i svojim ubedjenjima da je to naprosto tragi-komichno. Mene nikako ne mozhesh uvrediti. Ja sam ti rekao shta ti (i ostali xcjani) predstavljate za mene! Dovoljno je chitati ovakve idiotluke i obrazovati se o istoriji hrishcjanstva (i hrishcjana) da bi vas se chovek gadio.

 

Zivotinjiske zrtve nisu bile prinosene jednom godisnje cim bi ljudima zapretila neka opasnost oni su se kleli bogovima da ako ih izvuku iz sranja prinece im nesto na zrtvu a to su i radili.Smesno je pricati da su Sloveni bili bas toliko miroljubljivi.

 

Da. Ali zato nikome nije smetalo to shto su '90ih godina xcjanski popovi i svecjenici blagosiljali tenkove, jel tako? To je ok. Ubiti neistomishljenika. Ako vecj nekoga ne mozhemo da preobratimo, mozhemo da ga zakoljemo jer je "turchin, ustasha, chetnik"?

 

I Isus ne moze iti Jevrej posto je Isus sin boziji.

 

Chitaj malo tu tvoju knjigu i kao shto sam rekao, ukoliko si sposoban, dodji do logichkih zakljuchaka. Svakako su ga obrezali zato shto nije bio jevrej?

 

Mozda moji postovi zvuce onako bas vernicki ali ja bas i nisam toliko naklonjen hriscanstvu.Kao sto rekoh u prvom postu voleo bih kad bi moglo da se odvoji od njega.

 

Tvoji postovi zvuche, "onako bash" vernichki, tj, "onako bash" ispranog mozga. Nisi toliko naklonjen hrishcjanstvu - onda si nishta do obichan licemer i demagog! Gori ste od sajentologa!

 

Ma jok vi satanisti ste civilizovani ajd kad prinosite neku ljudsku zrtvu pozivete nas pravoslavce da naucimo nesto.

 

Koje to ljudske zhrtve? Judeo/hrishcjansko/muslimanski bog je PRVI zahtevao ljudske zhrtve. To shto neki jadnici prinose ljudske zhrtve to je samo produkt hrishcjanstva, jer su hrishcjani uzimali za shodno da definishu sve sisteme koji nisu pod njihovom senkom. Dakle, ti kreteni u zabludi bi ozbiljno trebalo da se zapitaju, da li oni zaista zhele da praktikuju te hrishcjanske prakse ili shta.

 

Za razliku od hrishcjana, svaki normalan Satanista ili paganin (ne mislim na "dragstor" pagane), cje uvek zheleti da napravi neshto od svog zhivota i nikako necje pristati na to da bude nechiji rob i necje se miriti sa sudbinom, vecj cje uvek trazhiti bolje i icji ka boljem. Pogledaj recimo edukacioni profil Michael Aquino-a.

Edited by Vampyr Poet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да смо били пагани били би пагани и даље, то јест били би као неко афричко племе.

Православље није "изашло" ни из чега, католици су изашли и одбацили изворно учење. Ислам је сасвим друга прича.

A ovako smo jevrejsko pleme... icon_rolleyes.gif

Pravoslavlje u nashoj interpretaciji je "izashlo" iz hrishcjanstva samim primanjem nashih svetaca u hrishcjanstvo i stvaranjem svetosavlja...

Zapravo islam je trecja pricha... Hrishcjanstvo druga... Judaizam prva... Barem u odnosu na judaizam... A tu se prvi put spominje vash bog onakvim kavog ga znamo...

Edited by Ol' Scratch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ja za sebe kazem da sam ateista ali hocu da kazem da nista kod hriscanstva nema lose da nista sto je Isus pricao nije lose.

Ljudi shvatite da je vreme lovljenja divljih svinja lukom i strelom po brdima i proplancima proslo i da je ovo 21. vek da ljudi danas ne veruju da kad grmi Perun vozi kocija po oblacima i da ne duva Stribog nego vetar.

Naravno da je proshlo vreme vreme lovljenja divljih svinja lukom i strelom po brdima i proplancima...

Takodje je proshlo i vreme lajavih jevrejskih stolara koji zagovaraju poniznost i ljubav sa izvesnim gay tonom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovako smo jevrejsko pleme...  icon_rolleyes.gif

Pravoslavlje u nashoj interpretaciji je "izashlo" iz hrishcjanstva samim primanjem nashih svetaca u hrishcjanstvo i stvaranjem svetosavlja...

Zapravo islam je trecja pricha... Hrishcjanstvo druga... Judaizam prva... Barem u odnosu na judaizam... A tu se prvi put spominje vash bog onakvim kavog ga znamo...

Самим тим што сам Србин православне вере, то значи да нисам Јеврејин.

То што причаш за свеце је глупост. Та прича за светосавље је католички аргумент, а ко ће њима веровати.

Ти још ниси "упознао" Бога, па немој ни причати о њему.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
Jel ovo josh jedan bljutavi pseudo-hrishcjanin?

 

Josh ni jednom na ovom forumu nisam naishao na nekog ko je toliko degute i ispranog mozga kao ti.

 

Nemash nikakve argumente i pizdish zbog toga.

I opet, dokazalo se, hrishcjani propovedaju neku 'ljubav', ali u praksi imamo shta:

 

- inkvicizicju

- krstashke ratove

- religijske ratove

- pedofiliju

- korupciju

 

sorry list goes on.

 

Ti bi dechko, trebalo da uzmesh malo da se informishesh i ako ti tvoj mozak dozvoljava neshto shto se zove "logika", onda ti savetujem da to i koristish, jer si toliko kontradiktoran sam sebi i svojim ubedjenjima da je to naprosto tragi-komichno. Mene nikako ne mozhesh uvrediti. Ja sam ti rekao shta ti (i ostali xcjani) predstavljate za mene! Dovoljno je chitati ovakve idiotluke i obrazovati se o istoriji hrishcjanstva (i hrishcjana) da bi vas se chovek gadio.

 

 

 

Da. Ali zato nikome nije smetalo to shto su '90ih godina xcjanski popovi i svecjenici blagosiljali tenkove, jel tako? To je ok. Ubiti neistomishljenika. Ako vecj nekoga ne mozhemo da preobratimo, mozhemo da ga zakoljemo jer je "turchin, ustasha, chetnik"?

 

 

 

Chitaj malo tu tvoju knjigu i kao shto sam rekao, ukoliko si sposoban, dodji do logichkih zakljuchaka. Svakako su ga obrezali zato shto nije bio jevrej?

 

 

 

Tvoji postovi zvuche, "onako bash" vernichki, tj, "onako bash" ispranog mozga. Nisi toliko naklonjen hrishcjanstvu - onda si nishta do obichan licemer i demagog! Gori ste od sajentologa!

 

 

 

Koje to ljudske zhrtve? Judeo/hrishcjansko/muslimanski bog je PRVI zahtevao ljudske zhrtve. To shto neki jadnici prinose ljudske zhrtve to je samo produkt hrishcjanstva, jer su hrishcjani uzimali za shodno da definishu sve sisteme koji nisu pod njihovom senkom. Dakle, ti kreteni u zabludi bi ozbiljno trebalo da se zapitaju, da li oni zaista zhele da praktikuju te hrishcjanske prakse ili shta.

 

Za razliku od hrishcjana, svaki normalan Satanista ili paganin (ne mislim na "dragstor" pagane), cje uvek zheleti da napravi neshto od svog zhivota i nikako necje pristati na to da bude nechiji rob i necje se miriti sa sudbinom, vecj cje uvek trazhiti bolje i icji ka boljem. Pogledaj recimo edukacioni profil Michael Aquino-a.

icon_smile.gif

 

Ikvizicija,Krstaski Ratovi icon_smile.gif Kakve blage veze ima nasa crkva sa time icon_smile.gif

E al si me nasmejo svaka ti cast.

 

A ciji sam to ja rob izvini molim te icon_smile.gif Crkve,Boga icon_smile.gif

Kako lupas svaka ti cast vidim ja kako vi stanisti pravite svasta od svog zivota obicno tako sto zavrsite u Lazi na lecenju.

I jos nesto "normalan" i "satanitsa" ne moze jedno sa drugim.

Ajde bog te blagoslovio vidimo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Knjiga rodjenja Isusa Hrista,sina Davidova sina Avramova.

Avram rodi ISaka,Isak Rodi Jakova,Jakov rodi Judu I bracu njegovu,Juda rodi Faresa I Zaru s Tamarom,Fares rodi Esroma,Esrom rodi Arama,Aram rodi Aminadava,Aminadav rodi Nasona,Nason rodi Salmona,Salmon rodi Voza s Ravom,Voz rodi Ovida s Rutom,Ovid Rodi Jeseja,Jesej rodi Davida kralja.

Kralj David Rodi Solomona sa bivsom zenom Urijinom,Solomon rodi Rovoama,Rovoam rodi Aviju,Avija rodi Asu,Asa rodi Josafata,Josafat rodi Jorama,Jorim rodi Oziju,Ozija rodi Joatama,Joatam rodi Ahaza,Ahaz rodi Jezekiju,Jezekija rodi Manasiju,Manasija rodi Amona,Amon rodi Josiju,Josia rodi Jehoniju I bracu njegovu pred ropstvo Vavilonsko.

Posle preseljenja u Vavilon,Jehonija rodi Salatila,Salatilo rodi Zorovavela,Zorovavelj rodi Avijuda,Avijud rodi Eliakima,Eliakim rodi Azora,Azor rodi Sadoka,Sadok rodi Axima,Ahima,Ahim rodi Eliuda,Eliud rodi Eleazara,Eleazar rodi Matana,Matan rodi jakova,Jakov rodi Josifa MUZA MARIJE OD KOJE SE RODI ISUS ZVANI HRISTOS

 

 

 

1010011010 gde ti ovde vidis da se kaze da je Josif otac Isusa Hrista.(prepostavljam da sai to teo da kazes onom recenicom)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem koliku sam koncentraciju gluposti procitao na ovoj temi bacanjem samo letimicnog pogleda! Nije ni cudo, jer je vecina clanova foruma sve sto zna o hriscanstvu pokupila proucavanjem tekstova i intervjua black metal bendova. Prijateljski savet: batalite ovu raspravu. Niste ni svesni kakve budale ispadate.

Mogao bih da vam pobijam ove smesne argumente i prazne floskule na intelektualnom nivou nizih razreda osnovne skole do sutra (klinci sa veronauke bi vas zakopali u eventualnoj raspravi), ali za to nemam ni zivaca, ni vremena, ni internet sati. Predlazem da stvar sagledate malo i iz drugog ugla, a Boga mi, i iz treceg i cetvrtog. Tako pravi intelektualci formiraju stav. A neki clanovi binarnog udruzenja bi mogli prvo malo da porade na licnom dopismenjavanju, pa da se tek onda ubacuju u dublje filozofske rasprave.

Svako dobro.

Edited by Kolosus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Самим тим што сам Србин православне вере, то значи да нисам Јеврејин.

То што причаш за свеце је глупост. Та прича за светосавље је католички аргумент, а ко ће њима веровати.

Ти још ниси "упознао" Бога, па немој ни причати о њему.

Al' zato primash jevrejsku kulturu i imena u nash narodni krpus... icon_rolleyes.gif

A mozhda oni koriste taj argument zato shto je podpuno tachan...

A ti si upoznao boga? I otkud znash da ja nisam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' zato primash jevrejsku kulturu i imena u nash narodni krpus...  icon_rolleyes.gif

A mozhda oni koriste taj argument zato shto je podpuno tachan...

A ti si upoznao boga? I otkud znash da ja nisam?

1. Схвати већ једном да Син Божији нема националност. Јеврејску културу?!? Шта ја, бре, имам са Јеврејима?

2. Није то аргумент, то је оно за шта су нас оптуживали. Иначе, Свети Сава је веома поштован и међу другим православним народима, а то је оно што ми је битно. Боли мене за мишљење католика.

3. Није ли одговор очигледан!!! icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Схвати већ једном да Син Божији нема националност. Јеврејску културу?!? Шта ја, бре, имам са Јеврејима?

2. Није то аргумент, то је оно за шта су нас оптуживали. Иначе, Свети Сава је веома поштован и међу другим православним народима, а то је оно што ми је битно. Боли мене за мишљење католика.

3. Није ли одговор очигледан!!! icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

1) Naravno da ima... Bio je obrezan... Shta li mu ime znachi u prevodu? mhihi.gif Tol'ko...

Elem, primili smo njihova (jevrejska) imena, obichaje, mitologiu...

2) A optuzhba je totalno neosnovana shto se tiche argumenata sve me stra'...

3) Ne nije... Kao shto ni pomenutu koga kao trebam da upoznam nije ochigledan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nacionalnost, a ima jevrejsko ime, ishao je po sinagogama, obrezan je, itd. Lol, no comment icon_smile.gif

Ajd Leone, razumem ove 14ogodisnjake da lupetaju jer im je zanimljivo da budu protiv glavnih tokova. Ti si malo vise knjiga procitao. Daklem, Bog nije Jevrejin ... jevreji su ga smislili i dali mu ime, ali cak ni oni nisu rekli da je Bog Jevrejin. Muslimani su istom tom bogu dali ime Alah, misleci na istog lika sa istim mocima i istom funkcijom, znaci Bog je univerzalna kategorija... ili verujes da postoji ili ne verujes, kako ces mu ime dati manje je bitno. Sin Boziji je rodjen od majke Jevrejke .... otac je da kazemo , sam Bog .. znaci slucajno ga je rodila jevrejka a on je samo imao zadatak da po zemlji siri rec Boziju a ne da velica Jevreje. Isto tako je i Muhamed bio Sirijac il sta li vec a Islam su primile i chamuge i belci i Arapi ... nikog i ne zanima sta je po nacionalnosti bio Muhamed ... bio je Musliman ... Ako ja kao pravoslavac verujem u Boga to naravno ne znaci da sam Jevrejin ili da verujem u Boga jevrejina ... cak je logicno da Hriscani ne podnose jevreje jer su oni izdali Hrista.

 

Rasprave o religiji u smislu da li je potrebna ili ne jos nekako i razumem, ali rasprave o satanizmu ili nekoj od religija, ma koja to bila ovde nemaju smisla, jer su to kategorije koje se granice sa filosofijom, a vecina ljudi ovde funkcionise na nivou Beavise i Buttheada i nisu kvalifikovani da pricaju o tome. NArocito kad vidis komentare tipa: "Treba srusiti jebene crkve" jasno ti je koji je to nivo funkcionisanja mozga.

Edited by solicitor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...