Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Da ne skrećemo sa teme, ali zar nije u srži čovjeka volja za moć? Ti to nikada nisi sporio, pa zašto bi sada.

 

Što se tiče slobodne volje, tu se neću složitisa tobom, jer smatram da je u hrišćanstvu nema. Smatram da u startu nije moguće. Bog je stvorio čovjeka i njegov um i njegovu dušu (tako kaže biblija), a samim tim i sve njegove postupke.

Prvo, znas da sam uvek govorio da je staranje pocetak tj. misao

Hriscanstvo je religija ljubavi.

Trece govorio sam svi ljudi ka bogu, a ne jedan diktator.

 

Ljudski zakoni tebi uskracuju slobodnu volju a ne Boziji.

 

Bog je dao covku vlast nad svim i svacim, sem nad drugim covekom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo, znas da sam uvek govorio da je staranje pocetak tj. misao

Ali ja ne govorim ono što ti govoriš, već ono što kaže jevrejska (hrišćanska) mitologija.

 

Hriscanstvo je religija ljubavi.

Pa i nije baš, ali kakve to veze ima?

 

Trece govorio sam svi ljudi ka bogu, a ne jedan diktator.

Ne razumijem kako to ima veze sa tvojom pričom oko moći, koju si dosta dugo potencirao.

 

Ljudski zakoni tebi uskracuju slobodnu volju a ne Boziji.

Nije riječ o zakonima, već o tome da je (po predanju) Bog stvorio čovjeka i sve što čovjeka sačinjava. Ukoliko je stvorio i čovjekov um i dušu, onda mu nije dao slobodnu volju, posebno ako se uzme u obzir da ga je kaznio za stvar koju mu je i sam odredio da učini (eva, adam, jabuka...).

Bog je dao covku vlast nad svim i svacim, sem nad drugim covekom.

Otkud to mi možemo znati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ja ne govorim ono što ti govoriš, već ono što kaže jevrejska (hrišćanska) mitologija.

 

 

Pa i nije baš, ali kakve to veze ima?

 

 

Ne razumijem kako to ima veze sa tvojom pričom oko moći, koju si dosta dugo potencirao.

 

 

Nije riječ o zakonima, već o tome da je (po predanju) Bog stvorio čovjeka i sve što čovjeka sačinjava. Ukoliko je stvorio i čovjekov um i dušu, onda mu nije dao slobodnu volju, posebno ako se uzme u obzir da ga je kaznio za stvar koju mu je i sam odredio da učini (eva, adam, jabuka...).

 

Otkud to mi možemo znati?

Prvo nadcovek da, ali koji i sa kojim ciljem, mozda da bi se uspostavilo opste dobro

potrebno je preci preko leseva " Nisam doneo mir nego mac "

 

kakve ja imam veze sa tim sto odbijas Hriscanstvo icon_confused.gif

 

Moc, Pa Isus i dan danas ima najvecu moc icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif i sam je rekao da njegovo carstvo ce uvek postojati dok ce zemaljska propadati, izgleda da je imao pravo.

 

Pre bih rekao da je covek nametnuo sebi zakone.

 

Nisam bas stekao utisak da ne bog kinji, vec moje sopstvene greske i druga ljudska bica.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nadcovek da, ali koji i sa kojim ciljem, mozda da bi se uspostavilo opste dobro

potrebno je preci preko leseva " Nisam doneo mir nego mac "

 

Možda...

 

kakve ja imam veze sa tim sto odbijas Hriscanstvo

A kakve ovo veze ima sa onim što sam te ja pitao?

 

Moc, Pa Isus i dan danas ima najvecu moc i sam je rekao da njegovo carstvo ce uvek postojati dok ce zemaljska propadati, izgleda da je imao pravo.

Istina, samo što ja nisam mislio na to, i ovo opet nema veze sa onim o čemu smo govorili. Ranije si pričao o Vilimosu, današ govoriš o Isusu. Nema problema, ali sam htio da to razjasnimo.

 

Pre bih rekao da je covek nametnuo sebi zakone.

Ovo opet nema nikakve veze sa onim o čemu smo pričali.

 

Nisam bas stekao utisak da ne bog kinji, vec moje sopstvene greske i druga ljudska bica.

A ni ovo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bar ne lupam gluposti. Priznajem da sam Hriscanin, idem u crkvu i slavim Svetog Arhangela. Sta je tu lose

Nista lose!

 

Recimo da i ja slavim slavu.Slavili su je i moji dedovi.Slavicu je i ja da bi to odrzao.necu da pljujem na sve sto su nekada moji radili.U crkvu ne idem.Mislim da to nije obaveza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista lose!

 

Recimo da i ja slavim slavu.Slavili su je i moji dedovi.Slavicu je i ja da bi to odrzao.necu da pljujem na sve sto su nekada moji radili.U crkvu ne idem.Mislim da to nije obaveza.

danas svi slave slavu.

 

to nije dokaz pravoslavlja.Koliko ljudi se razume u bibliju,i posti duze od 15 tak dana godisnje,e to je nesto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nema hriscanstva, ti bi isao pravo u pakao!!! NEvernice!!! laugh.gif [sala]

Ja verujem u Boga, jednog i jedinog i te fore, i ne shvatam ljude koji su ateisti... Oni su verovatno razocarani u svet, ili psihicki pukli... Ne mogu poverovati da je sve slucajno, covek, svemir, SVE!!! Logicnije je da verujem, nego da mislim da je sve ovo puka slucajnost i da cu kada umrem - umreti, da ce se moje postojanje prekinuti i da cu istruliti u zemlji... MISLIM MOLIM VAS!!!

Nikad nisam shvatao kako neko moze da veruje u bogove. Pojam

boga je nastao u vreme kad je covek jos bio nalik zivotinjama i kad

nije znao da objasni prirodne pojave poput kise, snega, vetra, groma itd.

Prvobitni bogovi (pa i slovenski) su bili na tu foru.

Kako se covek razvijao, razvijao se i bog. Eto, pametni Jevreji stvorise

dobru religiju al' to je bilo pre dve hiljade godina. Nauka i covek

su se od tad podosta razvili, vise se ne veruje u bajke kao sto je

ova o Adamu i Evi. Eto, cak su i Jevreji to uvideli, pa pokusase da

komunizmom zamene hriscanstvo, ali im to nije uspelo.

 

Ispricao bih ti moju teoriju o nastanku coveka, al znam da

ce ti biti smesna posto verujes u boga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shto ne pokushash da je ispricash?

Dobro, sami ste trazili.

Prvo da iznesem svoje shvatanje bezgranicnosti vasione i vremena.

Uzmite, na primer, telo koje treba vecno da se krece po jednoj liniji.

Ako je ta linija prava, njenu duzinu nikako ne mozemo shvatiti. Vodila

bi u beskraj. Ali ako se to telo krece po zatvorenoj kruznoj liniji,

onda bi vecnost lakse mogli shvatiti. Telo bi se jednostavno bez prestanka vrtelo u krug i to je kraj filozofije. Ono sto ljudi ne mogu da shvate je

kruzno kretanje vasione i vremena, a ne nihova bezgranicnost.

A sad o nastanku coveka koji je u skladu sa ovom teorijom...

Neka bica sa druge planete su stvorila one jednocelijske organizme

(od kojih je nastao covek) i pustila ih da se razmnozavaju i razvijaju.

Tu onda nastupa Darvinova teorija evolucije, gde podvlacim da se covek

jos nije dovoljno razvio. Na primer, kromanjonci i neandertalci su imali

malo celo, male sake, zdepasto telo. Danasnji covek bele rase ima

visoko celo, dugacke prste, zilavo telo (pricam o 100% beloj rasi),

dok crna rasa i fizicki i psihicki zaostaje u toj trci evolucije.

Recimo da se covek nalazi na putu izmedju pracoveka i natcoveka.

I kad covek dostigne nivo natcoveka, stvorice novu rasu koju ce

poslati najverovatnije na Mars, gde ce se ta nova rasa, samostalno

razvijati, da bi na kraju i sama stvorila novu vrstu... A onda sve iz pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije on nista lose radio ljudi koji pricaju suprotno uglavnom sernjaju jer su satro satanisti i ateisti a uglavnom takvi ni ne znaju sto im je takvo ubedjenje ..

Ali se trenutno medju svetskim istoricarima dovodi u pitanje isusovo bozanstvo ..

Tj da li je isus zaista bio boziji sin i li jednostavno velicanstveni vodja i veliki dobrocinitelj ... Skoro sam citao Da Vincijev kod i cinjenice iz te knjige su me bas zapanjile , mada ne treba svemu olako verovati ...

Hmmmmm ..,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokazi?!

Uzmi ono sto 'riscani zovu Biblija i procitaj bilo koji deo onoga sto zovu "Novi Zavet"-al' citaj ga sa zdravim razumom ne sa lobotomizovanim delom istog koji hriscani zovu "vera" i tu su svi moguci dokazi za ono sto govorim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokazi?!

Uzmi ono sto 'riscani zovu Biblija i procitaj bilo koji deo onoga sto zovu "Novi Zavet"-al' citaj ga sa  zdravim razumom ne sa lobotomizovanim delom istog koji hriscani zovu "vera" i tu su svi moguci dokazi za ono sto govorim.

Dobro, i gde je tu definisan raj?

Edited by black_totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam govorio o raju ali "Boziji sin" to imas bas svuda i nemoj mi reci da toga nema (osim ako nisi citao najsvetiju knjigu).

Dobro posto sam ja ovde glup, raj = carstvo bozije

 

Sta kaze on za carstvo Bozije?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on nista lose radio ljudi koji pricaju suprotno uglavnom sernjaju jer su satro satanisti i ateisti a uglavnom takvi ni ne znaju sto im je takvo ubedjenje ..

Ali se trenutno medju svetskim istoricarima dovodi u pitanje isusovo bozanstvo ..

Tj da li je isus zaista bio boziji sin i li jednostavno velicanstveni vodja i veliki dobrocinitelj ... Skoro sam citao Da Vincijev kod i cinjenice iz te knjige su me bas zapanjile , mada ne treba svemu olako verovati ...

Hmmmmm ..,.

Da Vincijev kod je smece nevidjeno, i to ne samo zato sto je to stav Vatikana nego je stvarno nonsense.

 

Inace, ne znam da je Isus ista lose pricao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...