Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Guest Bata Životinja
Znaci svi ljudi na svetu su u nekom srodstvu. icon_smile.gif Ako neko sastavlja porodicno stablo neka pocne od Adama zemljanka icon_smile.gif .

Ako je evolucija tacna,rodjacka jebacina bi bila jos veca,veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne kapiram ljude koji u hristovim recima vide nesto lose. mislim da su to najnaprednije misli ikad izgovorene. ne mozemo suditi hristu zato sto ga je neko pogresno shvatio i onda pravio svakakva sranja. a sa ljudima koji bibliju shvataju doslovno nema svrhe razgovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ozbiljno, ljudi, odakle vam ideja da je Isus ucinio ista lose?

 

ako hoce neko to da pokaze, nek prvo dokaze da je uopste postojao

 

ili bar nek uputi na neki relevantni spis, a ne propagandni materijal pisan u najboljim slucajevima po nekoliko stotina godina kasnije od njegovog navodnog zivota

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Онај који представља исконску љубав и доброту не може да прича или чини лоше. Крај приче.

Цитираћу драгог ми пријатеља - "Ко мисли да Христ није оно што ми знамо да јесте, нека оде до Острога, уђе у келију Светог Василија Острошког и ту, над моштима, гласно каже да Бог не постоји". Свакако, биће избачен из манастира, али му нико неће наудити (тући га и слично).

Поздрав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Онај који представља исконску љубав и доброту не може да прича или чини лоше. Крај приче.

Цитираћу драгог ми пријатеља - "Ко мисли да Христ није оно што ми знамо да јесте, нека оде до Острога, уђе у келију Светог Василија Острошког и ту, над моштима, гласно каже да Бог не постоји". Свакако, биће избачен из манастира, али му нико неће наудити (тући га и слично).

Поздрав.

Tamo na Ostrogu, pre dva leta stiza lik, Black Totem icon_wink.gif

Upoznam neku Hriscanku bla..................................................

Moje ponasenje tamo je bilo bezobrazno, vise saljivo................................

E onda sam doziveo UPOZORENJE ( cudo ) stvar koju sad da pricam malo ko bi verovao, na svu moju srecu imao sam i neku blagonaklonost ( razlozi nepoznati )

Axeanosilas nece na Ostrogu nista lose da ti se desi ali ako preteras kao i ja, pokazace ti se gde si dosao.

 

ph34r.gifph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokazace ti se gde si dosao.

Управо то сам ја хтео да кажем. Ја сам спреман отићи у било који сатанистички "храм" и бесконачно урлати "Сатана је сероња и може да ми попуши курац". Наравно да ми се ништа неће десити. Али да видим шмекера који ће урадити оно што сам у малопређашњем посту рекао.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо то сам ја хтео да кажем. Ја сам спреман отићи у било који сатанистички "храм" и бесконачно урлати "Сатана је сероња и може да ми попуши курац". Наравно да ми се ништа неће десити. Али да видим шмекера који ће урадити оно што сам у малопређашњем посту рекао.

Ma, daj druze..to je vec pravljenje budale od sebe.Mislim da je to najlakse uraditi.Ljudi su spremni na mnogo gore stvari.Ovim hocu da ti kazem da su pokvareni do maximuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isus Hrist je bio covek ko i svaki drugi, ali je bio vrlo uticajan i imao prilicno dobre i plemenite ideje, te ga je crkva uzela pod svoje i tako je nastalo hriscanstvo. Nije tu bilo nikakvog bezgresnog zaceca i slicnih gluposti i nema tu niceg bozanskog....Pre se moze reci da je covek stvorio boga, a ne bog coveka, a i biblija je ljudska tvorevina. Meni je samo krivo sto se prava poruka hriscanstva jednostavno vremenom sve vise gubila...........I tako su nastali svi oni krstaski ratovi, sva ona paljenja ljudi na lomacama itd. Jako je malo pravih hriscana koji se zaista drze osnovne ideje hriscanstva i osnovne poruke novog zaveta > ko tebe kamenom ti njega hlebom. Umesto njih sada je tu gomila kvazi vernika koji imaju slave, idu u crkvu i sl., a to cine samo zbog toga sto sad vise nije aktuelan komunizam , pa je biti vernik u trendu...Muka mi je takvih ljudi (ne mislim da je to slucaj sa ljudima koji su postovali pre mene).

Iako ja Isusa Hrista dozivljavam vise kao istorijsku licnost, a ne kao sina bozijeg, mislim da je zaista bio covek ispred svog vremena i imao uzvisene i plemenite namere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isus Hrist je bio covek ko i svaki drugi, ali je bio vrlo uticajan i imao prilicno dobre i plemenite ideje, te ga je crkva uzela pod svoje i tako je nastalo hriscanstvo. Nije tu bilo nikakvog bezgresnog zaceca i slicnih gluposti i nema tu niceg bozanskog....Pre se moze reci da je covek stvorio boga, a ne bog coveka, a i biblija je ljudska tvorevina. Meni je samo krivo sto se prava poruka hriscanstva jednostavno vremenom sve vise gubila...........I tako su nastali svi oni krstaski ratovi, sva ona paljenja ljudi na lomacama itd. Jako je malo pravih hriscana koji se zaista drze osnovne ideje hriscanstva i osnovne poruke novog zaveta > ko tebe kamenom ti njega hlebom. Umesto njih sada je tu gomila kvazi vernika koji imaju slave, idu u crkvu i sl., a to cine samo zbog toga sto sad vise nije aktuelan komunizam , pa je biti vernik u trendu...Muka mi je takvih ljudi (ne mislim da je to slucaj sa ljudima koji su postovali pre mene).

Iako ja Isusa Hrista dozivljavam vise kao istorijsku licnost, a ne kao sina bozijeg, mislim da je zaista bio covek ispred svog vremena i imao uzvisene i plemenite namere.

Да не цитирам појединачно, овако ми је лакше...

 

Није Исуса Црква узела под своје, Христ је створио Цркву.

Немој глупостима називати ствари за које не можеш доказати да су глупости. Верујеш ли, рецимо, да непокретна особа може да прохода или глувонема да проговори?

Свето Писмо је људска творевина, не мислиш можда је Бог требао да пише оно што је говорио и радио, па да то да људима?

Порука и смисао се нису изгубили, и даље постоје у Православљу. Веома бих волео кад би се приче о Хришћанству дискутовале са овдашњег аспекта, маните се католика-јеретика.

Цитати из Светог Писма углавном имају дубље, пренесено значење. Конкретно за то што наводиш, Његова Светост Птријарх Павле је рекао - "Није то кад неко крене на вас ножеш, а ви раширите руке у загрљај и кажете - дођи, брате". Скоро сваки ударац се може ескивирати, ако баш не може, онда се може узвратити онолико колико је довољно да напад престане. (ако неко покуша да те убоде ножеш, ти се измакнеш, набодеш га, он падне, ти му узмеш нож и одеш). Треба знати где се заустављаш кад се браниш, безвезе је некога откидати од батина кад си га већ оборио на земљу). А оно "ти њега хлебом" је више у молитвеном смислу, молити се за оне који нас нападају не би ли они престали да буду такви.

Што се нових верника тиче, не можеш ти да знаш из којих побуда је неко пошео ићи у цркву. Можда је то одувек желео, а није смео од комуниста, можда је то неки комуниста који је схватио која је стока био...

Поздрав

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Не могу да поверујем да се на метал форуму (метал = имати везе са мозгом) налази толико људи који величају секташтво, тј. хришћанство.

 

Морам да напоменем да овај пост не пишем нити да бих некога убеђивао, нити да би неког вређао, нити да би водио расправу. То је само одраз моје огорчености када видим идиотизме типа „Исус је велики“ и сл.

 

Морам признати да нисам читао све што овде пише, па ако нешто превидим, опростиће ми се.

 

Приметио сам да је аргумет углавном: „Ко тебе каменом...“ ето то је основа хришћанства, па то је ок, тлалала...

 

То што то неко види као ок је само по себи одраз глупости. Ја те распалим а ти окрени други образ. То је један тотално противживотни нагон, када би неко тако радио пребрзо би најебао. На напад се мора одговорити нападом, у супротном гинеш или цео живот биваш искоришћаван. Овај став проповедају они којима то одговара, а будале га прихватају.

 

Такође, тај став проповедају озлојађени. Дође феудалац па те ишиба, а ти кажеш, нека, ево још ме шибај, ја ти нећу вратити. А да ли можеш да вратиш? Не!!

Да можеш ти би му вратио. Овако кажеш, ах ја патим, а мене ће бог наградити, а ти си зао и ти ћеш патити у паклу. То је прави пример!!! А бог му неће вратити, јер си ти измислио бога да би ти било лакше, тај феудалац не верује у бога, јер му не треба.

Бог је сам по себи идеја која подразумева да постоји нешто што је апсолутно добро, и апсолутно зло, а ако размислите видећете да тако нешто не постоји. То се разликује од народа до народа од вере до вере, па чак и од човека до човека.

 

А што се тиче тога да је хришћанство јеврејска творевина, свакако да јесте, је су они били ти које су шибали (у египту) па су измислили јахвеа, а исус је само био залуђен како је он тај спаситељ најављен у старом завету, па је говорио како ће спасити не само јевреје, већ све људе. Од чега?

 

Мене не мора да спасава.

 

И да одговорим на основно питање шта је учинио лоше, па овако:

 

1. Ширио је лаж.

2. Створио је средњи век, јер нико није смео да обара ЊЕГОВЕ догме, и тиме уништавао сваки покушај неког напретка.

3. Допринео је па једно 1 000 000 000 мртвих у верским ратовима, не црква већ Исус, тј. став да ко није хришћанин није добар, а тај став следи из хришћанског учења.

4. Индиректно одговоран за стварање ислама, нећу да коментаришем колико је то добро.

5. На бази хришћанства су створена нека још идиотскија учења, нпр нацизам, значи још једно 50 000 000 мртвих.

6. И тако даље, мрзи ме да пишем.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara

Svaka cast na postu bices nagradjen od bogova icon_smile.gif e da cisto sumnjam da momci iz The Stone/May Result dolaze ovde icon_smile.gif

 

 

 

Kakvu je laz siro Isus?Zar je ljubav laz?

Vau kakav argument Isus je lagao pretpostavljam da ti nikad nisi slagao jel tako?

 

Da Isus Hrist je stvorio srednji vek on je zamahnuo svojim stapicem i iz harmonije Starog Veka gomila varvara je krenula da jase ka nepoznatim zemljama i da se za te iste zemlje bori.

 

 

Prvo kazes da je on doprineo stvaranju krstisakih ratova a onda da je kriv i za stvaranje Islama icon_smile.gif koliko ja znam u krstaskim ratovima se borilo protiv Islama a Islam je stovrio jedan cika zvani Muhamed.

Otkud ti znas da neko za 250 godina nece iz ovog tvog posta stvoriti neko ucenje koje ce odneti gomilu zivota sirom zemlje.

 

Kakve blage veze imaju nacizam i hriscanstvo.

 

 

A sta si ti neki paganin jel znas ti onda koliko je ljudi bilo zrtovano nekim tamo "bogovima" to jest gromu,kisi,toploti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо то сам ја хтео да кажем. Ја сам спреман отићи у било који сатанистички "храм" и бесконачно урлати "Сатана је сероња и може да ми попуши курац". Наравно да ми се ништа неће десити. Али да видим шмекера који ће урадити оно што сам у малопређашњем посту рекао.

 

Hm.Opet psujes.A vreme posta je.Pa ovo vise nije slucajno.

 

@Urfaust : O kakvom sektastvu pricas ? Hriscanstvo ima ogroman broj vrsta,tj pravaca i podpravaca.

Nesto su i sekte.

Ali sve zajedno ne moze biti sekta.

 

Pa onda bi i islam bio sekta,kao i budizam.A sekta je otpadnistvo od neke(osnovne) religije.

Mislim da gadno,gadno gresis.

 

Isus Hrist je stvorio srednji vek ? Da li si svestan sta si napisao ?

odgovoran za stvaranje islama ?

 

PA NADAM SE DA MOZES DA NAPISES NESTO STO TI PODRZAVAS JER JE OVAJ FORUM PUN PLJUVACA HRISCANSTVA KOJI SE POJAVE I NESTANU.DAKLE U STA TI VERUJES ?

 

najlakse je pljuvati po necemu.Koliko ti uopste poznajes Bibliju ?

Edited by diamond73

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kakvu je laz siro Isus?Zar je ljubav laz?

Vau kakav argument Isus je lagao pretpostavljam da ti nikad nisi slagao jel tako?

 

Ma pusti decka,verovatno ne zna da navede 3 lazi Isusa.

 

da cujemo ako ih je vec rekao. Koje su to lazi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта је то хришћанство но отпадник од јудаизма? Изворно учење је у јудаизму. Како се то онда тумачи? Па секта. Можда си некада слушао православне свештенике који на питање за шта сматрају протестантизам одговарају са секта, и додају да није битно колико вјерника имају. У исти кош аутоматски иде и хришћанство, без обзира да ли имају милион или милијарду сљедбеника.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А шта је то хришћанство но отпадник од јудаизма? Изворно учење је у јудаизму. Како се то онда тумачи? Па секта. Можда си некада слушао православне свештенике који на питање за шта сматрају протестантизам одговарају са секта, и додају да није битно колико вјерника имају. У исти кош аутоматски иде и хришћанство, без обзира да ли имају милион или милијарду сљедбеника.

Budi malo ozbiljan, prvo da je sekta bila bi proglasena sektom no.gifno.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да будем озбиљан? А шта је то у мом посту неозбиљно? Па и било је проглашено за секту, од стране "матичне" религије, као и од стране Римљана. Шта очекујеш, да ће данас Папа или Патријарх изаћи на бину и рећи: "Знате људи, ми смо вам заправо једна велика секта".

 

Уосталом какве везе има да ли се зове секта или религија... То је што је.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Hriscanstvo jeste sekta, u smislu da prati ucenje koje je, po legendi, napravio jedan covek, ili po heiscansko-judejskoj legendi, sin boga Oca.Dakle, ono jeste sekta.Druga stvar je to sto se kod nas pojam skete koristi iskljucivo u pejorativnom smislu.To i nije do neke zle namere, vise do konfuzije koja vlada i u crkvenim krugovima, jer sam na jednom okruglom stolu na RTS-u, nedavno, cuo visokog funkcionera SPC kako tvrdi da je pravoslavlje zasebna religija.Treba prvo razgraniciti pojmove.

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да будем озбиљан? А шта је то у мом посту неозбиљно? Па и било је проглашено за секту, од стране "матичне" религије, као и од стране Римљана. Шта очекујеш, да ће данас Папа или Патријарх изаћи на бину и рећи: "Знате људи, ми смо вам заправо једна велика секта".

 

Уосталом какве везе има да ли се зове секта или религија... То је што је.

Kalisifikujes hriscane kao da su ti gadljivi, mozda su ti i prijatelji hriscani gadljivi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kalisifikujes hriscane kao da su ti gadljivi, mozda su ti i prijatelji hriscani gadljivi?

А мени се чини да ти читаш онио што једноставно ту не пише. Нити су ми гадљиви пријатељи хришћани, нити су ми гадљиви пријатељи који нису хришћани, а јесу или нису нешто друго.

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

Ni meni hriscani nisu gadljivi;imam nogo prijatelja hriscana i nemamo nikakvih nesuglasica licne prirode iako se cesto raspravljamo oko pitanja religiozne prirode.Jednostavno imamo drugacije stavove i ja tu ne vidim nista lose.

 

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Р.Ѕ. Слажем се са n.o.x-ом, секта не мора да значи ништа лоше.

Aha, pa to je ko kad su meni jebali sve po spisku pripadnici theleme sto sam rekao satanizam.

Tako da sam i ja veoma osecajan na to ako me neko zove sektasom, zbog moje hriscanske vere.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa to je ko kad su meni jebali sve po spisku pripadnici theleme sto sam rekao satanizam.

 

 

Mene je iznerviralo to sto niko nece recimo da procita neku telemitsku knjigu i da mi navede argumente po redu vaznosti zasto tvrdi da je thelema satanizam, ali to nije bitno.Sekta jednostavno nije nista lose.Zasto sad diskutujemo oko terminologije?

 

 

Inace mi je veoma drago sto sam opet na okupu sa vama. pivopije.gif

 

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...