Jump to content

Robert Džordan - Točak vremena


Recommended Posts

Pa to je sve ok, ali sta onda hoces na ovoj temi? Tako se ja javim na Star Trek forumu i kazem, eeeej, gledala sam dve epizode Enterprise-a, dobar taj Star Trek, 'ajde da pricamo o tome? Haha.

 

Izvini :) .

 

A shta ti hoces na ovoj temi?Da pokazes kako baratas pojmovima iz knjige,kako baratas starim jezikom i kako skupljas glinene figurice glavnih junaka,znas im citavu lozu ukljucujuci cukundede,kurcube,kurlebala i sve dalje predake,a pritom frpujes...?Ne razumem takve ljude,to shto je neko za sada procitao prve tri knjige ne znaci da ne moze da pise na ovoj temi,a kao prvo sam serijal jos nije zavrsen koliko znam,a dobro znam,tako da nije uredu nekome priseravati zbog ovakvih gluposti...Sama tema je verovatno otvorena zbog svih ljudi koji citaju,koji su citali i koji bi da citaju Tocak vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije cura procitala prve tri knjige, sto bi bilo sasvim legitimno, da jeste, ja se ovde ne bih ni javila, svoj Tocak vremena sam zavrsila pre 5 godina (uz kratki izlet u naknadno objavljenu 11. knjigu), kao i pricu o istom. Devojka je procitala samo trecu knjigu, i hoce o necemu da prica?? Ne mogu da kazem da me to ljuti ili nervira, jer me ne zanima, jel, ali toliko je besmisleno i meni bezveze da sam odlucila da je malo zajebavam :). Osim toga, u pitanju je nepostovanje serijala, i meni potpuno stran koncept pocinjanja necega iz sredine. To me je nateralo na reakciju, a usput mi je sve ovo prilicno smesno.

 

Inace, nisam ja nikakav die-hard-fan Wheel of Time-a. Cak mi nije ni omiljena epska fantastika. Ali, ako nesto vec radite, radite to kako treba :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije cura procitala prve tri knjige, sto bi bilo sasvim legitimno, da jeste, ja se ovde ne bih ni javila, svoj Tocak vremena sam zavrsila pre 5 godina (uz kratki izlet u naknadno objavljenu 11. knjigu), kao i pricu o istom. Devojka je procitala samo trecu knjigu, i hoce o necemu da prica?? Ne mogu da kazem da me to ljuti ili nervira, jer me ne zanima, jel, ali toliko je besmisleno i meni bezveze da sam odlucila da je malo zajebavam :) . Osim toga, u pitanju je nepostovanje serijala, i meni potpuno stran koncept pocinjanja necega iz sredine. To me je nateralo na reakciju, a usput mi je sve ovo prilicno smesno.

 

Inace, nisam ja nikakav die-hard-fan Wheel of Time-a. Cak mi nije ni omiljena epska fantastika. Ali, ako nesto vec radite, radite to kako treba :) .

 

Moja greska je shto nisam pogledao proshle postove pre nego shto sam bilo shta rekao...poshto naknadno jesam shvatam poentu ovoga...:) Tako da se izvinjavam :D...a ako neshto vec radimo ,onda cemo raditi kako treba,bar s moje strane ce biti tako...;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, mislim da sam vec rekla- u knjizi koju sam ja chitala postoji rechnik i tamo je objashnjeno apsolutno sve shto u knizi nije objashnjeno, tako da su mi stvari uglavnom postale jasne. Ne znam shta toliko ne moze da mi bude jasno, kada Dzordan toliko frapantno podseca na Tolkiena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoces reci da mi ne radimo kako treba???

 

 

Ne ne...hocu reci da ti ne radis kako treba...slaba vajda od zrakomlata kazem ja...

 

01.jpg

 

Probaj ovo...prilicno jednostavno za upotrebu,a i nema dana kada unutra nije zanimljivo...xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako je neko blizak mom vidjenju Randa (od prvog puta kad sam mu opis procitala), to bi bio Eric Stoltz. Mladji nego na ovoj slici, i bez brade, no sa ovom duzinom kose.

 

eric.jpg

 

A ako budem gledala Capricu ikada, sada znate razlog :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je neko blizak mom vidjenju Randa (od prvog puta kad sam mu opis procitala), to bi bio Eric Stoltz. Mladji nego na ovoj slici, i bez brade, no sa ovom duzinom kose.

 

eric.jpg

 

A ako budem gledala Capricu ikada, sada znate razlog :) .

 

apsolutni pogodak bi bio,samo da je dosta mladji...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E ja krenuo da citam ovaj serijal, stigao do Ponovorodjenog Zmaja. Zenica sveta mi je bolja od velikog lova, koji je na pocetku manje vise smor, ali poslednjih 150 strana je predobro. U svakom slucaju odlican serijal, za sad. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da eto, na pocetku velikog lova sam vec krenuo da primecujem tu razvucenost, ali se posle popravilo. Videcemo kakve ce biti sl. knjige.

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest HEFEST
Meni su prve 4 najbolje, posle pocinje da polako smara.

 

nego, PUTANJA BODEŽA - deo prvi

 

Stvarno su bezobrazni ovi lagune. Knjigu od 600 strana dele u 2 dela. Govna.

 

 

Opet dva dela? Uhhh. Nadam se da cu do penzije procitati svih hiljadu delova!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ja poceo 5. da citam. Dolazak senke je odlicna knjiga. :da: Mada 2., 3. i 4. knjiga u serijalu idu po istom principu, u pocetku smaranje da bi kraj bio bomba.

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobra ova recenica: "Smorices se, ima vremena" :)

Serijal je sjajan, ali zaista je razvucen. Ja sam na sedmom dijelu, bas ne mogu da se nakanim da procitam. Izgubio sam niti, nemam vise pojma sta se desava...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HEFEST
I na sta lici osmi deo? Citao neko?

 

Ja sam na pola sedmog, sacekacu da laguna objavi jos par knjiga, pa cu da nastavim...

 

 

Evo ja sam sada na prvoj trecini i za sad je ok. Nema previse davljenja mada opet moglo je i biti malo krace napisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je osmi dio za sada odlican. Buduci da sam sesti procitao na jedvite jade, a sedmi me bukvalno odusevio, prvih 150 stranica osmog dijela mi je ekstremno zanimljiv. Sada sam presao na Perinova poglavlja, cini mi se da su i ona zanimljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Osmi deo zavrsen. Skroz je ok i daje najavu nekih zajebancija u devetom. Ovako cemo izvestavati do 2012. god do kada ce verovatno svi delovi izaci.

 

 

 

Imam i na engleskom sve, ali ko da cita.

 

 

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Huh ja bio prekinuo 5. da citam, od sutra cu krenuti ponovo. A 6. cu na engleskom da citam, zanimljivije mi je nego na srpskom.

 

 

Ja zavrsavam osmu na engleskom i prikupljam para da kupim devetu i desetu...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...