Jump to content

Robert Džordan - Točak vremena


Recommended Posts

Definitivno prochitaj i ostale, ne treba ih pocenjivati uopshte! icon_da.gif

Videcesh u svakoj knjizi postaje sve bolje icon_da.gif

Izvini, ali dokle si ti to citala kad ne znas ko je Aviendha icon_smile.gif ? Ona ti postaje jedan od najbitnijih likova od 5. knjige nadalje.

 

Bese tema na Fantaziji, vidim da ste je sad nasli na djubristu, tako da mogu i da se ponavljam.

Do pomenute 5. knjige Tocak vremena je jako zanimljivo stivo, a nakon toga krece sa "sto vise stranica i sto duzi serijal bez preke potrebe". Uz casni izuzetak 9. knjige, jedne od najboljih u serijalu. Zato vam svima zelim srecu sa poslednjom zavrsenom, 10. knjigom, jednom od najdosadnijih knjiga koju sam imala (ne)srecu da procitam.

 

@Shunka

Prva knjiga je copycat Tolkiena, tako da nije najbolja. Najbolje su 4. i 9.

 

Inace, 11. knjiga bi, po rasporedu, trebalo da izadje sledeceg meseca, ali pitanje je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, kao sto CrniBombarder kaze s pravom, ako nemate sta da citate, a odlucujete se izmedju Tocka vremena i Pesma leda i vatre, izaberite Pesmu leda i vatre. Deset puta bolji serijal.

Pod uslovom da ste vec procitali Zemljomorje, Amber, Letopise itd.. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shunko, to za Tomasa je so true. Ipak su Letopisi postavili neki standard. Ali se primećuje težnja Jordana da od Randa napravi sličnog "junaka".

 

Inače Marija, nemoj da kupuješ knjige. Daj ja ću ti dati u pdf formatu sve do sada što je izdato od WOT-a (Točka vremena).

Na engleskom je, ako ti ne smeta.

I love you, I love you, I love you!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prve tri knjige Letopisa su mi skroz gotivne. Naredne tri sam jedva procitao... Previse mucno i nejasno. Naravno ima OK momenata, ali i Tomas i Linden su tu previse grozni (narocito Linden)...

 

Ja šestu nisam ni pročitala kako treba.

Mada trenutak kada Tomas u vatri prima divove i vrši kamoru. Jedna od jačih scena ever.

 

I love you, I love you, I love you!

I ja sebe volim. hehehe

Pa tako kjut mar_i_jaaa-i se teško šta obija.

Dala sam te knjižice Čedi, on će tebi da ih prosledi. (osim WOT-a ima još 5 ili 6 fiction serijala)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini, ali dokle si ti to citala kad ne znas ko je Aviendha icon_smile.gif ? Ona ti postaje jedan od najbitnijih likova od 5. knjige nadalje.

 

Izvini devojko da si ti malo pazljivije chitala postove znala bi da sam ja prochitala samo ono shto je prevedeno, tako da ne bih znala da li Avijanda postaje glavni lik ili ne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini devojko da si ti malo pazljivije chitala postove znala bi da sam ja prochitala samo ono shto je prevedeno, tako da ne bih znala da li Avijanda postaje glavni lik ili ne!

Narode ako ikako mozete chitajte knjige na engleskom. Cak i ako se dobro prevedu , gube na znacenju. A sto se tice nasih prevodilaca, to se vrlo retko desava, sto moze da posvedoci svako ko je imao (ne)srecu da cita letopise Tomasa Kovenanta u prevodu Zvezdane Selimic npr.

 

Sto se tice WOT, jedan od boljih(duzih) serijala, ali svakako ne moze da se poredi sa gore pomenutim ili sa Song Of Ice And Fire. Ja imam neku pdf varijantu od 3500 strana, u kojoj je prvih 9 knjiga, to moze da se skine sa bilo kog P2P programa, a mogu i ja da distribuiram zainteresovanima, nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pročitala sam danas Prvorođenog Zmaja i uzela Dolazak Senke.

Nemam više očiju i vremena da čitam ovu četvrtu. A UMIIIIREM od želje da ih sve pročitam.

Zarazih se ovom knjigom.

I u ovoj knjizi Rand, zanimljivo, nema neku "ulogu", "sporedni" likovi su imali mesta da se razmašu.

Aijeli su mi tako gotivni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitala sam danas Prvorođenog Zmaja i uzela Dolazak Senke.

Nemam više očiju i vremena da čitam ovu četvrtu. A UMIIIIREM od želje da ih sve pročitam.

Zarazih se ovom knjigom.

I u ovoj knjizi Rand, zanimljivo, nema neku "ulogu", "sporedni" likovi su imali mesta da se razmašu.

Aijeli su mi tako gotivni....

Da... znam kako ti je... i ja imam zelju samo da chitam WOT al nema se vremena! Sad sam kupila 5. deo na engleskom i uskoro cu i 6. tako da sam obezbedjena za neko vreme... samo da se zavrshi fuckin' school!!! wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest oksiopija

Knjige su ql. Procitala sam 5 delova. Ali ocigledno je da li, pokusava da zaradi sto vise. Izdao je i knjigu o dogadjajima koji su se desili pre nego sto je Moiraina pronasla Randa u dve reke. Kako je upoznala Lana itd.

 

Sto se tice omiljenih likova to su LAN, Ninaeva, i Rand (kada se suprotsavlja Moiraini - bich). Mada me Ninaeva iznervirala u tel`aran`riodu sa Egvenom!

 

Nadam se da ostali delovi nisu smorni kao sto kazete jer mi se knjiga zaista svidja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

kako gutam knjige, zivim u dva sveta....

 

zavrshavam shestu sada... ma ninaeva smara ko dva zmaja. i rand isto.

 

meni nisu neshto gore ove knjige kako se udaljava od keca, samo je razvucheno... dodushe, meni josh nije puko film, josh mi se chitaju tako da ne zalim se.

 

jedino shto mi se ne svidja je shto nije prava bajka. suvishe je ushao u politiku, izgubio je svet naivnost koju bi trebalo da ima.

 

ali whatever, dok je meni perina sve je ok :)

(smorila me je peta knjiga, bre ni jedno poglavlje o njemu.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam prochitao prvu knjigu tog serijala... Ok je samo, ne smatram da je neshto posebno originalna... Ne mogu bash najobjektivnije da sudim dok ne ischitam i ostale knjige, ali, zasad, lichi mi na kombinaciju Elrika i Vukodava...

Ili, josh slichnije: J.V. Jones - A Cavern of Black Ice (Sword of Shadows book I) - sem shto je po mom mishljenju "Pecina Crnog Leda" mnogo bolja :)

 

Perin i Lan su mi zanimljivi, nadam se da ce im se vishe posvetiti kasnije :)

 

Nego, ono shto mi je zasmetalo tokom chitanja je:

1) na par mesta, u samom razgovoru pogreshno je oslovljen jedan lik... Tachnije, u razgovoru neku devojku u jednom momentu oslolovljava sa Egvena, a da se se devojka tako ni ne zove :D

Dal je greshka do pisca ili prevodioca, ne znam, ali mislim da je bilo mozda 2-3 puta takvih meshanja imena zenskih likova :D

2) jedna ista scena je ponovljena 2 puta!

kada Rand naleti na farmera koji im pokloni shalove...

dva puta dobijaju shalove uz istu prichu koji im farmer pricha...

Senilnost ili shta? :D

Edited by Silent/Strategy

Share this post


Link to post
Share on other sites

silent, mene je prva knjiga najvishe smorila, dok nije krenulo da se deshava neshto...

 

a te greshke koje pominjesh, to je do prevoda sto posto jer (za imena bash ne znam, mozda mi je i promaklo) sigurno nema te duple scene u ovoj mojoj knjizi. chitala sam tri puta te prve tri, toga bih se setila :)

 

inache, perina u 5tom delu nema ALI UOPSHTE a u shestom se pojavi tek na kraju :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja sam pocheo da citam odavno, jos u originalnoj verziji na engleskom, medjutim stao sam kod desete knjige i nikako da nadjem vremena da nastavim. Ne znam kako su nasi preveli, ali knjige bi preporucio svakome, za mene licno je Dzordan nadmasio Tolkina.

 

Najomiljeniji lik, koji je zastrasujuce slican meni - Mat Cauthon :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...