Jump to content

Helloween


  

74 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Smuci mi se kad cujem Halforda i njegovu vrisku...

 

Ne verujem da bi Nightwish skupio vise od Helloweena, koliko god da su vise komercijalniji (mada komercijala ne nedostaje ni Helloweenu) i koliko god se vise vrteli na MTV-u... Jeste da su poznatiji medju ukupnom populacijom, ali na koncert bi dosli samo metalci, a cini mi se da je Helloween znatno uticajniji u metal muzici od Nightwisha (po meni nekih 100 puta bolji, ali objektivno gledano samo dvaput) icon_wink.gif

Ma Nightwish bi sigurno imali kod nas minimalno 10000 ljudi, ali to je sto posto sigurno, ako ne bi imali i 15000.

 

A kako se zove taj album uzivo?

 

 

P.S. Zamisli tripa, poslije koncerta u Zadru ja, Apeiron i josh jedan prijatelj odlazimo do autobuske stanice gdje radi jedini nocni gril u gradu (a ostavljamo Invictusa i josh jednog prijatelja da se u 3 noci suncaju na plazi... icon_smile.gif ), kad tamo na stanici u grilu sjedi cijela postava Helloweena (osim Andia koji je u hotelu kresao zenu - pretpostavljam), a mi ni foto aparata ni nicega, ma poludili smo.... icon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, Vladane, zašto ne zatraži autogram? icon_sad.gif

Pa kako cu zatraziti, kad ni olovke ni papira, a ninjihovog CD-a, na papir je glupo da mi se potpise jer bi ga zguzvao....., ma nema veze, vidjecu ja njih opet....nego Andi je super spiker, zajebavao je raju na fazone .... Do you know which is my favourite side.....the right side.....(i ono svi misle kao pozitivna strana), kad on "jer drzim kurac okrenut na desno... icon_smile.gif "

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa verovatno ni sam Weikath nije siguran da je pesma o njemu. Takođe mislim da je 'Forever & One' o onom bubnjaru što se ubio, ali da se Weiki i on nisu slagali, pa Deris nije hteo da on zna za to.

"Step Out Of Hell" znam da je o Ingu, a za Forever&1 ne znam...Ne znam zashto bi Deris pisao pesmu o Ingu kada ga nije poznavao.

 

Ja se jedino plashim da Weikath ne istera i Andija iz benda, onda ode sve u m...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahhaa... ma daj ne lupaj...

Postoje 2, 3, MOZDA 4 metal benda koja kod nas mogu da skupe preko 5 000 ljudi..

1. Maiden

2. Metallica

3. Slayer MOZDA !

4. Nightwish JOS VECE MOZDA, mada ja sumnjam da bi probili tih 5000 ....

 

P.S. Halforda niko ne spominje u naj vokale jer ne peva nego vristi ko da mu je neko prikljestio jaja....

Ti bas i nisi slusao sve njegove pesme, zar ne???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ste toliko protiv Weikatha. Ipak je on sa Hansenom, a kasnije sa Derisom najvise uticao na Helloween. Takodje napisao neke najpoznatije pesme Helloweena, kao sto su Guardians, Dr Stein, Tale that wasn't right, Eagle fly free, Keeper of the 7 keys, Power, Midnight Sun...

 

Ne moze se reci da je on izbacio Kaija vec je ovaj sam otisao. A Kiskea je oterao da bi doveo Derisa sto se pokazalo kao izvanredan potez. Za Rolanda je objasnio da nije vise posvecivao dovoljno paznje Helloweenu vec se usresredio na neke solo projekte, pa tako posmatrano zaista je i imao pravo sto ga je zamenio.

I ipak Weiki JESTE jedan od osnivaca Helloweena, i to drugi po znacaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ste toliko protiv Weikatha. Ipak je on sa Hansenom, a kasnije sa Derisom najvise uticao na Helloween. Takodje napisao neke najpoznatije pesme Helloweena, kao sto su Guardians, Dr Stein, Tale that wasn't right, Eagle fly free, Keeper of the 7 keys, Power, Midnight Sun...

 

Ne moze se reci da je on izbacio Kaija vec je ovaj sam otisao. A Kiskea je oterao da bi doveo Derisa sto se pokazalo kao izvanredan potez. Za Rolanda je objasnio da nije vise posvecivao dovoljno paznje Helloweenu vec se usresredio na neke solo projekte, pa tako posmatrano zaista je i imao pravo sto ga je zamenio.

I ipak Weiki JESTE jedan od osnivaca Helloweena, i to drugi po znacaju.

Greshish, ovaj greshish grdno sinak.

 

1) Dobro Weikath jeste napisao neke mocne pesme, ali ako uporedish sa ostalim chlanovima, on je napisao mnogo manji procenat dobrih pesama i od MArcusa i od Andija, i od Rolanda, Kaija, pa chak i Uli Kuscha!

 

Kao drugo odlazak Kiskea iz benda NIKADA nije bio razjashnjen, tako da o tome ne vredi uopste raspravljati.

 

Kao trece Roland i Uli nisu otishli iz benda zbog solo projekata(odakle ti ta glupost icon_rolleyes.gif ), vec zato shto su "vukli" Helloween "u pogreshnom pravcu". Chinjenica je da su na DArk Ride, najvishe pesama napisali Roland, Uli i naravno Andi. Weikath je dao neki mrshav doprinos sa najgorom pesmicom na albumu "All Over The Nations" i chim se osetio ugrozenim, isterao ljude. Fala Bogu pa su Andi i MArcus uspeli da izvuku Rabbitse..

 

I zadnje. Weikath NIJE osnivach Helloweena. On se ugurao u bend kasnije kada je Pit Sielck izashao. Prvu postavu su chinili: Kai Hansen na gitari i vokalu, Pit Sielck takodje gitara i vokal, Marcus na basu i Ingo na bubnjevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greshish, ovaj greshish grdno sinak.

 

1) Dobro Weikath jeste napisao neke mocne pesme, ali ako uporedish sa ostalim chlanovima, on je napisao mnogo manji procenat dobrih pesama i od MArcusa i od Andija, i od Rolanda, Kaija, pa chak i Uli Kuscha!

 

Kao drugo odlazak Kiskea iz benda NIKADA nije bio razjashnjen, tako da o tome ne vredi uopste raspravljati.

 

Kao trece Roland i Uli nisu otishli iz benda zbog solo projekata(odakle ti ta glupost rolleyes.gif ), vec zato shto su "vukli" Helloween "u pogreshnom pravcu". Chinjenica je da su na DArk Ride, najvishe pesama napisali Roland, Uli i naravno Andi. Weikath je dao neki mrshav doprinos sa najgorom pesmicom na albumu "All Over The Nations" i chim se osetio ugrozenim, isterao ljude. Fala Bogu pa su Andi i MArcus uspeli da izvuku Rabbitse..

 

I zadnje. Weikath NIJE osnivach Helloweena. On se ugurao u bend kasnije kada je Pit Sielck izashao. Prvu postavu su chinili: Kai Hansen na gitari i vokalu, Pit Sielck takodje gitara i vokal, Marcus na basu i Ingo na bubnjevima.

To si dobro rekao, bukvalno se ugurao.

 

Pricao si o nekom projektu izmedju Hansena, kiske-a i rolnda, hoce li biti nesto od toga??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greshish, ovaj greshish grdno sinak.

 

1) Dobro Weikath jeste napisao neke mocne pesme, ali ako uporedish sa ostalim chlanovima, on je napisao mnogo manji procenat dobrih pesama i od MArcusa i od Andija, i od Rolanda, Kaija, pa chak i Uli Kuscha!

 

Kai i Deris su definitivno napisali bolje pesme od Weikatha, ali sto se tice Marcusa i Kuscha oni nisu napisali ukupno pesama koliko Weiki ima klasika. Takodje Roland osim pesme Chance, Dark Ride i Time of the Oath, koju je uradio zajedno sa Andijem, nije imao vecih uticaja na bend. Da ne spominjem sto na albumu Better than raw nije ucestvovao ni u jednoj pesmi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao trece Roland i Uli nisu otishli iz benda zbog solo projekata(odakle ti ta glupost icon_rolleyes.gif ), vec zato shto su "vukli" Helloween "u pogreshnom pravcu". Chinjenica je da su na DArk Ride, najvishe pesama napisali Roland, Uli i naravno Andi. Weikath je dao neki mrshav doprinos sa najgorom pesmicom na albumu "All Over The Nations" i chim se osetio ugrozenim, isterao ljude. Fala Bogu pa su Andi i MArcus uspeli da izvuku Rabbitse..

 

Sto se tice odlaska Rolanda i Ulija evo sta na to kaze Andi:

 

How hard of a decision was it when you guys asked Roland and Uli to leave the band?

 

Andi Deris: Well I am the wrong person to tell you that. I remember sitting at the airport at Mexico City having a coffee waiting for the plane to fly back to Tenerife and that was the time when Weiki told me that he decided together with Markus that they want Uli and Roland to leave the band. For me it was a bit hard, then again after Weiki and Markus later on told me why I understood why it had to happen. It doesn't exactly concern me but if Weiki and Markus say they don't want to work with those guys, whether or not I understand the arguement, I have to eat it. Otherwise there would not be a band anymore because Weiki says either I leave or they leave and Helloween without Michael Weikath would not be Helloween anymore. There would not be enough to go on as that band Helloween. As for Roland it was clear that he had to eventually leave the band because he was not doing anything for the band anymore. It was a bit of a sad story actually, then again don't wash dirty laundry but this would be a decision that I understood. Uli I did not understand at first but nowadays I understand since Uli was totally at Roland's side and they had to leave as simple as it is. It's only a theory, but Roland has written two solo albums and I remember that as a band as Helloween we never got to listen to his ideas that were on his solo albums whereas with my solo stuff I remember that I played it to the band to see if they want it for the Helloween album and if not then I use it for my solo stuff. Which I think is fair, but as far as Roland's side was concerned I felt a bit betrayed because I would have liked to listen to his ideas because as a band of equal pieces to share is only fair, the political background is that as a songwriter you don't make more money than the other guy. You share to equal pieces basically so I think it's only fair to let people listen to your stuff before you make a solo album. It was a bit hard for the last years to find out that Roland is not writing any songs for the band. Yes you could say that the plan for Roland to leave the band was in the making for 5 years I guess, whether he would leave on his own or if we were to ask him to leave.

 

Crvenom bojom sam obelezio najznacajnije stvari iz ovog intervjua

Edited by IronMaiden

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...