Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

  • 1 month later...

Pirati nece raditi za sacicu ljudi u ovoj "Drzavi", koji slusaju metal!!!

Tu kinte nema, to sto ce izaci nekoliko stotina piratskih izdanja gitarske muzike, je nista spram broja teheran piratskih izdanja!!! no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pirate koristim samo za strano, jer em su skupi, em ne može da se nađe ništa što te zanima...

Pa nisu nesto drasticnije skuplji od domacih izdanja (mozda eventualno 2 do maximalno 3 puta)...

A to da ne mozes da nadjes od stranih ono sto te zanima - ne znam bas,jedino ako trazis nesto extra retko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveci problem je u SOKOJ-u jer ne isplacuje tantijeme i slicno..

 

da je Gile dobio kintu svaki put kada je na nekom javnom skupu pustena Igra Rn'R Cela Jugoslavija, on bi sada vec bio milioner icon_smile.gif

 

bilo bi dobro da se to za pocetak sredi..

 

kada bi se npr. u klubovima uvele nekakve fiskalne kase (ili nesto slicno) koje su povezane sa plejlistom koja se pusta te veceri, izvodjac cija se pesma javno pusta bi dobio neki prihod od toga.. sto mislim da je jako realno.. ali, to su i dalje puste zelje.. icon_smile.gif

 

kada se tantijemi srede, onda bi i bendovi imali neku korist od pustanja pesama na radio stanicama.

 

realno je (i u svetu) da jako mizeran procenat svakog prodatog diska iz prodavnice dodje diskografskoj kuci (pa tek onda bendu).. zato je u svetu najisplativije ici na turneju, jer - tu zaradis na svirci, i na merchandise-u

 

a to sto u Srbiji moze da se svira samo u 3-4 grada, opet je drugi problem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada bi se npr. u klubovima uvele nekakve fiskalne kase (ili nesto slicno) koje su povezane sa plejlistom koja se pusta te veceri, izvodjac cija se pesma javno pusta bi dobio neki prihod od toga...kada se tantijemi srede, onda bi i bendovi imali neku korist od pustanja pesama na radio stanicama.

Vidis...nikad nisam razmisljao o tome laugh.gificon_da.gif

A ne znam i ko jeste (?) ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A najvishe me nervira kada mi neko dodje i kaze:''Pa znash,ovo ovde je josh i besplatno kakva je cena tog i tog diska u Francuskoj!'' Pa pobogu ljudi,kakva Francuska,kakva sranja...

Bio kod mene covek iz francuske i izjavio kako kod nas kao da pokusavaju da zabrane kulturu. Tamo je navodno prosecna cena diska ispod pet evra sto bi po nasem standardu doslo kao kutija cigareta (al su im sms poruke jako skupe icon_mrgreen.gif ) Inace lik donosio dzabe diskove od nekoliko bendova njegovih i dozvolio im da kopiraju, ali je to izgleda istog momenta zavrsilo u nekoj privatnoj kolekciji) Izmedju ostalog coveka placaju bendovi da bi svirao sa njima, pa vi vidite kakvo je njihovo trziste i koliko bendovi zaradjuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
a shto se tiche shity records-a, kao shto neko reche, ni njima nije bash sjajna situacija, ali gledaj na to da te "zvezde" uglavnom zaradjuju pare na gastabajterima. i to grdne pare, tako da se njima pokriju gubici na pirateriji. josh ako urachunamo razne njihove nastupe po srbiji gde se nakote i po nekoliko desetina hiljada njihovih zombija... isplati im se i to veoma brzo...

dok mi (metalci, rockeri i ostali), suvishe kritikujemo bendove, i prichamo kako ne valja ovo ili ono, "oni" cvetaju.... razmishljajte o tome!

Sami pevaci i pevaljke ne zaradjuju nista od prodaje diskova.

 

Glavnina njihovih prihoda dolazi sa tezgi. Sta mislite, zasto Seka Aleksic nastupa na splavovima, a Ceca ne. Zato sto Seka nema Arkanove pare da zivi od njih i glumi uzvisenu zvezdu.

 

Sav kes koji oni zaradjuju se deli na citavu ekipu koja ih podrzava. Oko svake od tih pevaljki i ,,pevaca" se nalazi tona ljudi, od tekstopisaca, pisaca muzike, sminkera, do organizatora, menadzera itd. To je kao firma, sam izvodjac je samo ,,frontmen" celog, organizovanog tima. Uspeh prosecnog narodnjaka najvise zavisi od toga koliko je novca ulozeno.

 

Drugim recima: njih piraterija uopste ne jebe posto sve pare od diskova i ovako idu izdavackim kucama, dok je na samim ,,umetnicima" da zarade za hleb tako sto se konstantno guze da ostanu na top listama, sto im dalje obezbedjuje stalne tezge (i kod nas i u dijaspori) koje su njihov glavni izvor prihoda.

 

Koliko je meni poznato, 99% novca koji strani metal/rock bendovi dobijaju, takodje dolazi sa svirki, turneja i festivala. Dosta kesa od prodaje diskova primaju samo veoma-komercijalni i legendarni bendovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zapad se susreo sa posebnom vrstom piraterije o kojoj ne sme ni da pise/prica. U proizvodnju , distribuciju i prodaju diskova je upletena mafija. Naime jedna fabrika nastanca 5000 diskova za koje izdavac zna i moze da kontrolise. ista ta fabrika nastanca krisom jos 1000 komada i distribuira ilegalno. Normalno kupac dobije original ali izdavac ne uzme nikakvu kintu od tog diska. Najbitnije je da nas zapad pritiska sa nasom piraterijom a o njihovoj cute i smrde.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapad se susreo sa posebnom vrstom piraterije o kojoj ne sme ni da pise/prica. U proizvodnju , distribuciju i prodaju diskova je upletena mafija. Naime jedna fabrika nastanca 5000 diskova za koje izdavac zna i moze da kontrolise. ista ta fabrika nastanca krisom jos 1000 komada i distribuira ilegalno. Normalno kupac dobije original ali izdavac ne uzme nikakvu kintu od tog diska. Najbitnije je da nas zapad pritiska sa nasom piraterijom a o njihovoj cute i smrde.

To je sve ok. Samo odakle tebi ta informacija(ako ne smeju da prichaju niti pishu...)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam navikao na FT i Guardian, al` to sad na stranu. Kad bih verovao svakom za sve shto kazhe zdravo za gotovo znash gde bi mi bio kraj? Pre 10ak godina najverovatnije...

Brate otkida me kichma...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...