Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

izricito sam protiv piratiziranja domacih bendova

 

domaci bendovi su (uglavnom) glupi sto se toga tice.

ne shvataju da je u njihovom najvecem interesu da okace kompletne mp3 albume na svoje sajtove. ovako su im tirazi po 500 primeraka maksimum (ovi vidjeniji, a ovi osrednji jedva prodaju i 100 komada), plus im niko ne dolazi na koncerte jer ih ljudi nisu culi... i onako niko u srbiji nece zaraditi od prodaje albuma. stavise, i poznate zvezde u svetu uglavnom zaradjuju od koncerata.

 

ali ne vredi pricati, to su sve vanvremenska umetnicka dela (albumi domacih bendova) koja treba da cuje samo elita. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

domaci bendovi su (uglavnom) glupi sto se toga tice.

ne shvataju da je u njihovom najvecem interesu da okace kompletne mp3 albume na svoje sajtove. ovako su im tirazi po 500 primeraka maksimum (ovi vidjeniji, a ovi osrednji jedva prodaju i 100 komada), plus im niko ne dolazi na koncerte jer ih ljudi nisu culi... i onako niko u srbiji nece zaraditi od prodaje albuma. stavise, i poznate zvezde u svetu uglavnom zaradjuju od koncerata.

 

ali ne vredi pricati, to su sve vanvremenska umetnicka dela (albumi domacih bendova) koja treba da cuje samo elita. ;)

Ma, jasta, tek cu od koncerata u Srbiji da se namlatim para. Ko od toga tek zivi? Vlado Georgiev?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, imamo jedva 20 bendova koji relativno redovno izdaju albume i svi su sranje?

OK.. Koji ce nam kurac "scena" onda? Ajde sve da ode u kurac! Moze tako?

:udri::udri:

 

Znaci, isuvise vas je hejtera na sve strane! Nista vam ne valja.. Samo, ovakva patetika moze i iz nekih kompleksa da proizidje. Bar doktori tako kazu! ;):evotigana: Jadno! :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma djavola...dao bih sve one diskove koje imam za 5 originala...

 

Tako i ja razmisljam,sve piratske audio diskove za kol'ko bilo originala.Jednog dana kad budem bogat imacu sve albume koje obozavam na originalnim formatima,a sve ostalo moze da stoji na mp3.

:bigblue:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, imamo jedva 20 bendova koji relativno redovno izdaju albume i svi su sranje?

OK.. Koji ce nam kurac "scena" onda? Ajde sve da ode u kurac! Moze tako?

:udri::udri:

 

Znaci, isuvise vas je hejtera na sve strane! Nista vam ne valja.. Samo, ovakva patetika moze i iz nekih kompleksa da proizidje. Bar doktori tako kazu! ;):evotigana: Jadno! :evil:

 

ono sto nikako ne mogu ljudi da ukapiraju: nismo mi hejteri. mi smo samo realni kritichki nastrojeni ljubitelji muzike. ne bavimo se lokalpatriotizmom. ako za 1000 dinara mozes da kupis, recimo, disk Katatonia-e, MDB-a, Sonate Arctice, whatever, a za 600 dinara moz' da kupis low-fi disk nekog copycat benda iz Trstenice ili Sapca ili Beograda koji super sviraju za uzivo nastup u nekom kaficu petkom uvece, ali nisu originalni, nisu uvezbani, nisu producirani na tom nivou i sigurno se nece naci u tvom plejeru vise no max 2 puta godisnje, sta mislis da je bolji deal? Zar zaista mislis da me boli kurac sto je neki bend lokalni i treba da ga podrzim ako mu je muzika takva da na trzistu postoji 50000+ bendova koji liche na njega? nemam love za bacanje. cisto da se zna, ne uzimam ni mp3 domacih bendova, potpuno me ne interesuju.

 

Na domacoj sceni, nazalost, retko kad ima nesto vredno slusanja: svetli primeri su Consecration i jedan od starijih demoa Oksanata.

 

Sinoc, na koncertu Katatonie, predgrupa Follower. korektno odsvirano, korektno otpevano... Zasto ih nije odmah angazovao Katatonijin menager? Zato sto u bukvalno svakom mestu kroz koje prodje na turneji moze da nadje po petnaest takvih bendova koje ne bi mogao da razlikuje i koji ni po cemu ne odskacu od gomile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ali ovde su super bend i ovde takvih bendova nemas 15 miliona, vec sacicu. A vecina njih su stvarno dobri.

Sto se podrske domacim bendovima tice, mogu da razumem taj stav. Ne treba svim bendovima davati podrsku, ako ne mislis da je isti i zasluzuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...