Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

Oni ce prvi da izdele svoje albume devojkama koje im se svidjaju da bi ih impresionirali, a to posle ima svoj lanac.

Је л' ти дркаш на девојке или на паре?

 

Ma ja mislim da je moj plan najbolji... mada si i ti u pravu u vezi par stvari. Ali, covek je u pravu. Brate, nas mentalitet je da uzmemo ( ili ukrademo ako je moguce ) sve sto neko ne cuva, nenapljacuje i sl. Razumem skidanje kao neku vrstu chekiranja pre kupovine, ali skidanje bez ikakve zelje da kupis nesto sto vredi / novo je / ima potencijala mi je bez veze!

Још један кретен... Торенти, RS, Bunalti, Megaupload, Mediaportal и да не набрајам даље - све су то страни сајтови, а ви кењате као да само Срби скидају музику са Интернета.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не капира човек да је то добра промоција. И у 80-им су се издавачке куће бориле против снимања албума на касете, а људи су то ипак радили. И можда продаја није била превише сјајна, али много више људи би се скупило на свиркама. Металика је тако стекла своју популарност, подстичући људе да умножавају и деле њихове демо снимке.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам да је истина, не бих ни написао да није, али то сада звучи смешно. Сећам се како сам ја био параноичан кад сам првих неколико пута преснимавао касете. Увек бих касетофон завукао негде где нема било каквог тона, пошто сам се бојао да и звуци са стране могу да се сниме преко онога што преснимавам на празну касету. :) :)

После, када сам добио микро линију, био сам много опуштенији и искуснији. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Licno mislim da kasetofoni (naslednici magnetofona) nisu ugrozili muzicku industriju. Kaseta je dovela do pojave da mozes da slusas omiljenu muziku u pokretu, sto je dovelo do revolucije (sony-jev vokmen) sony je to uradio isto kada je lansirao minidisc. Sony ima svoju JAKU izdavacku kucu, a lansira nesto pomocu cega mogu da se snimaju koncerti i presnimava sa CD-a. Znaci Sony je lud. Mislim da nije. Verovatno malo ko od vas zna da su se pravile piratske ploce u eri ploca. Razlika je sto je to morala da napravi fabrika a nije mogao pojedinac. Stim sto je pojedinac morao da napravi perfektnu kopiju, jer je jedino tako mogao da proda. Elem, sto se tice sadasnje situacije, stvari stoje ovako.

Mislim da danasnjoj srpskoj (metal ili bilo kojoj sceni) ide u prilog piraterija. Naravno ne ide nekom lenjivcu koji misli da od tantijema zivi, vec nekom ko pocinje, poput vas. Sto te vise ljudi u zemlji cuje, veca sansa da dodje na koncert. Sto te vise ljudi u svetu cuje, veca je sansa da nekad nesto prodas u zemlji gde je prodaja moguca.

Mozete da se vredjate kolko god hocete ali 98 % danasnjih srpskih izdanja ne zasluzuje da bude konzumirano u vidu kupovine originalnih izdanja. Zasto?

Danas imate mogucnost da na jedan plastican medijum spakujete koncert od 4h + muziku (album), konkretno mislim na hibridni disk,sa jedne strane double sided DVD a sa druge muzika, ili neka druga kombinacija. To kosta mozda oko 50% skuplje nego obican CD (mislim na sam disk a ne na snimanje i obradu video materijala). To napravis u papirnatom omotu,recimo 400x300 mm (skoro kao povrsina na ploci), tako da mozes da izrazis kreativnost u papirnoj formi. Kada stavis to u radnju, ne vidim zasto bi neko skidao sa neta i rezao 3 diska, bez lepog omota. Samo diskovi ce da ga kostaju oko 50 din. Naravno mislio sam da cena bude kao na kiosku. Na DVD moze da se stave snimci promo spotova, koncerata, dokumetarac o bendu...ama bilo sta sto ce konzument imati a da nije samo muzika na CD, koji je vec prevazidjen kao medijum. Pogledajte omote nekih bluzera sa misispija, koji rade u tirazu od 500 primeraka, kao i ovde...tamo se svira bluz, na svakoj raskrsnici, ali ne odustaju, trude se...zarazliku od ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, увек се нађе неки ретард да кења по "српском менталитету". Идите гласајте за ЛДП, а оставите Србију и Србе на на миру. Он зна какав је наш менталитет...

 

Mi, Srbi, i imamo vrlo loš mentalitet (totalno nevezano za download albuma), no, nisam došao to da kažem već da opet povezuješ svaki tvoj post sa politikom, ugasi malo kompjuter i odmori, i razmisli da si malo opterećen politikom i nekim činjenicama.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нервира ме кад људи пљују по свом народу, а пошто смо усред ове узбуне око избора, углавном о политици размишљам. Најлакше је рећи да имамо лош менталитет и да се треба манути политике...

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas imate mogucnost da na jedan plastican medijum spakujete koncert od 4h + muziku (album), konkretno mislim na hibridni disk,sa jedne strane double sided DVD a sa druge muzika, ili neka druga kombinacija. To kosta mozda oko 50% skuplje nego obican CD (mislim na sam disk a ne na snimanje i obradu video materijala). To napravis u papirnatom omotu,recimo 400x300 mm (skoro kao povrsina na ploci), tako da mozes da izrazis kreativnost u papirnoj formi. Kada stavis to u radnju, ne vidim zasto bi neko skidao sa neta i rezao 3 diska, bez lepog omota. Samo diskovi ce da ga kostaju oko 50 din. Naravno mislio sam da cena bude kao na kiosku. Na DVD moze da se stave snimci promo spotova, koncerata, dokumetarac o bendu...ama bilo sta sto ce konzument imati a da nije samo muzika na CD, koji je vec prevazidjen kao medijum. Pogledajte omote nekih bluzera sa misispija, koji rade u tirazu od 500 primeraka, kao i ovde...tamo se svira bluz, na svakoj raskrsnici, ali ne odustaju, trude se...zarazliku od ...

То је све лепо, али докле год ти за баш квалитетан снимак треба пуно уложених пара што за опрему за снимање, што за студио, овај твој предлог горе је апсурдан, јер би људи ишли у директан трошак (као што углавном и иду) да би се музички изразили. Данас су издавачке куће сведене на њихову примарну сврху - имају гомилу контаката и дистрибуцију којом то могу донети до потенцијалног слушаоца. Ништа друго није улога издавача, осим наравно да тај свој производ и изрекалмира ако мисли нешто да заради.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То је све лепо, али докле год ти за баш квалитетан снимак треба пуно уложених пара што за опрему за снимање, што за студио, овај твој предлог горе је апсурдан, јер би људи ишли у директан трошак (као што углавном и иду) да би се музички изразили. Данас су издавачке куће сведене на њихову примарну сврху - имају гомилу контаката и дистрибуцију којом то могу донети до потенцијалног слушаоца. Ништа друго није улога издавача, осим наравно да тај свој производ и изрекалмира ако мисли нешто да заради.

Ne slazem se sa tobom. Pod pretpostavkom da svaki clan benda ima svoj instrument, za snimanje treba 10x manje novca nego pre 10 god. Glupo je da pominjem da koncert mozes da snimis sa dve kamere od 1300 eura, mixetom + PC i da to izgleda OK. Ali stvarno ti ne trebaju televizijske kamere da bi nesto ispalo dobro.

Po meni je apsurdno izdavati album na CD-u, jer je unapred predodredjen na propast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da samo kod nas u drzavi bend sam sebi placa snimanje albuma, a izdavacke kuce ga izdaju bez ikakve nadoknade bendu, pri tome se ponasajuci kao da su im ucinili uslugu. Izdavacka kuca je ta koja zaradi najvise para od prodaje muzickog medijuma, bend dobija tricavih 10-15%. Piraterija nije problem bendova. Cak je i pozeljna, jer se time stice popularnost.

 

Zato je Derek Roddy car. Okupio je ekipu, koja ima svoje poslove, dakle, ne zive od sviranja svoje muzike. Snimice album koji nece biti izdat, bice besplatan za sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se sa tobom. Pod pretpostavkom da svaki clan benda ima svoj instrument, za snimanje treba 10x manje novca nego pre 10 god. Glupo je da pominjem da koncert mozes da snimis sa dve kamere od 1300 eura, mixetom + PC i da to izgleda OK. Ali stvarno ti ne trebaju televizijske kamere da bi nesto ispalo dobro.

Po meni je apsurdno izdavati album na CD-u, jer je unapred predodredjen na propast.

Важи, дај ми 1300 евра, па ћу да урадим како кажеш. А и нису инструменти све што ти треба. Камо појачала, квалитетан сет бубњева? Не можеш да снимиш албум да добро звучи са било чиме.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako razmišljaš od danas do sutra,i imaš attention span prosečne south park epizode,naravno da ti je to mnogo.

Iza muzike treba da stoji čvrsta volja,ljubav,i zadnje ali ne najmanje važno kapacitet. Uostalom,ne mora svako da snima album.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Важи, дај ми 1300 евра, па ћу да урадим како кажеш. А и нису инструменти све што ти треба. Камо појачала, квалитетан сет бубњева? Не можеш да снимиш албум да добро звучи са било чиме.

OK, vidim da shvatas bavljenjem muzikom kao hobi, time se zavrsava cela prica bas ovde. stop.

P.S mislio sam da jedna kamera kosta 1300 e, ali mogu da se iznajme za po 50. Eh otkud mi 100 eura...ako nastavim dalje bicu uvredljiv sto ne bih zeleo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...