Jump to content

Piraterija


Epitaph

Recommended Posts

doslo moderno vreme.lars je u some kind of... izjavio kako i nije toliki problem "pokloniti" muziku,ali samo ako je to po njihovim uslovima.neki rad je u to ulozen,naravno da treba to naplatiti.ali,tesko da je napster nasao nacin da muziku (ili pesme,svejedno) ubaci u komp,a onda plasira preko neta.dakle,neka napadne onog ko je kriv za to.rezac kosta 25e,adsl za mesec dana jos manje,znaci borba je unapred osudjena na propast.posrednik je preskocen,izdavaci vise nisu potrebni kao nekad...parcence plastike koje je nekad islo po jeftinijoj ceni od vinila i kasete danas gubi bitku od modernijeg medija.vinil ce preziveti,zao mi je kaseta...uprkos svim nedostacima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rock expres,One records i slicna izdanja pojeftine posle godinu , dve od izlaska albuma,pa neke bendove koje gotivim,a nisu mi prioritet pazarim tada...

 

Где имају та снижена издања да се узму?

 

Решење је смањити цену, повећати тираж, и не штампати на фалш дисковима илити цд-р, или направити распродају издања после годину дана, а после тога тешко да је продаја нешто већа, ко је до тада узео, узео је...

 

Сетите се двд филмова кад су се појавили, нико (условно речено) није куповао, цена је била 1500, тадашњих 50 марака, а сада их имаш за 100кинти на киоску, повећан тираж, повећана тражња, смањена цена. А сад иде прича ''хоћу буклет''... Па добро не мора диск да буде 100 динара, још неких 50 - 100 динара више и може да буде супер одрађено издање. Сви добијају, цене ниже, а издавач покрива трошкове и зарађује...

 

А не ја зовем One records и питам за нека старија издања типа Dr steel, Рок машина итд, каже може али 400 кинти, много бре!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono sto im ostane od odredjenih diskova posle godinu ili dve od izlaska izdanja,same radnje snize.

Ja sam u Mamutu par puta uzeo diskove na snizenju,onako usput,ne planski. Pogledas povremeno sta ima i vidis da nesto sto ne bi bilo lose imati na originalu vise nije 550din nego 250-300 ili cak 150 din za odredjena izdanja.

Ja sam dao za na primer novi SMF 550 din,ali iskreno, draze bi mi bilo da sam ga pazario za 300 posle godinu dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

за Срету...

 

Гледам ја то али слабо има, има осми путник и антипоп, а то сам узео одавно, мада пре пар недеља сам нашао борка митића за 200кинти тамо...

 

Иначе смф ти је на новогодишњем вашару био 227 дин чини ми се... Тешко да ће мамут спустити цену смф или било ког пгп издања

Share this post


Link to post
Share on other sites

У 18. веку музика није била свима доступна, тако да твоја "теорија" у старту пада у воду.

 

u 18 veku je se slusala muzika mnogo bolja nego sada,po prelima i poselima

 

Samo da ti postavim jedno pitanje.

Da li ce taj narod onda platiti sve troskove bendu da bi on kupio instrumente i opremu na kojoj ce svirati?Da li ce taj narod platiti snimanje albuma bendu?Jer ako muzika koju bend smisli pripada narodu,onda taj isti narod ima i neku obavezu prema bendu.

I ja zaista ne znam na sta se ti zalis...muzika se i onako vise ne prodaje,sve sto hoces skidas za dzabe.A ako hoces cuti uzivo,to i platis.Svakako je onako kako ti mislis da treba da bude.

 

A sto se tice ovih baljezgarija oko sistema,kapitalizma,bla,bla,bla...mani se tih utopistickih gluposti,i sam znas da je to sto pricas neprimenjivo na danasnje drustvo i cisto baljezganje.I jos uz to zvucis ko neka komunjara.

 

bend neka finansira svoje instrumente i studio od lepo izradjenih orginal diskova i nastupa uzivo.ono postoji piratska verzija muzike i postoji orginal oba dva su uredu,pa ko voli neka izvoli.ali zamerati ljudima zato sto skidaju piratski muziku nije uredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da piraterija nije nikakav problem domaće scene, pošto im je publika brojno zanemarljiva i tako i tako, tj. svejedno ne bi mogli da prodaju više od par stotina diskova. Piraterija je problem velikim stranim bendovima, koji prodaju stotine hiljada i milione nosača zvuka.

prvi put se slazem sa tobom. :D

 

a sto to nije mi jasno??

zar muzika nije nesto sto treba da bude slobodno i da pripada svima?mislim kako mozes da naplatis zvuk?

hleb mora da se placa a oni muzicari koji zele novac od sviranja nisu muzicari vec biznismeni a to ne valja.zar postoji osoba koja moze da mi naplati tugu koju osecam dok slusam halida muslimovica??jel su ljudske emocija sada na prodaju do te mere da i muzika mora da se placa??

to je sve jedna kapitalisticka prevara u koju ja ne verujem i zato slusam piratska izdanja svega

Jebote Teso ali ti umes da se proseres ponekad. :D

Pa i taj Halid ti naplacvuje diskove. :P

 

Lepo ti je RNA rekao.

Ja sam bacio oko 1300EUR na gitaru pojacalo, pedale.. mada ovde ima ljudi koji su samo GTR platili toliko.

A da ne pominjem probe 4-6 puta mesecno, zice na svaka 2 meseca, pa kurac palac..

 

E sad pitanje:

 

O KAKVOJ POBOGU PIRATERIJI MI PRICAMO???

OK u stranim zemljama veci bendovi pucaju pare zbog toga, ali sta kod nas??

 

Neka mi neko da torent ili rapidshare za album Alogije, Rain Delay, Space itera, Drakonica...

Mislim 99% bendova SAMA baca svoje EP, Demo snimke, pa ponekad i citave albume na net da bi ljudi skinuli i preslusali..

Ova tema to dokazuje FREE download

 

Ovo govorim za METAL bendove. Manite me Corbe i raznih punk komercijalaca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i taj Halid ti naplacvuje diskove. :P

 

halid poklanja scoje cdeove policiji kada ga startuje po bosni.a ko zeli halida orginal u lepom pakovanju neka ga kupi a ko zeli da slusa halida a ne zeli da ili nema da ga plati takodje moze da ga slusa u mp3 formatu.yo je sve sto sam ja pricao nisam rekao da ne treba stampati orginale

Share this post


Link to post
Share on other sites

bend neka finansira svoje instrumente i studio od lepo izradjenih orginal diskova i nastupa uzivo.ono postoji piratska verzija muzike i postoji orginal oba dva su uredu,pa ko voli neka izvoli.ali zamerati ljudima zato sto skidaju piratski muziku nije uredu

 

Pa ja to nisam ni rekao.Ja nemam nista protiv da neko skine album mog benda.Cak naprotiv,to smatram korisnim.

Ja sam reagovao na tvoju glupost da muzika pripada narodu.Muzika koju ja napisem pripada meni,i moja je stvar da li cu ja to hteti podeliti sa narodom.Ti je mozes kupiti,ili skinuti sa neta.Ali nije tvoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja to nisam ni rekao.Ja nemam nista protiv da neko skine album mog benda.Cak naprotiv,to smatram korisnim.

Ja sam reagovao na tvoju glupost da muzika pripada narodu.Muzika koju ja napisem pripada meni,i moja je stvar da li cu ja to hteti podeliti sa narodom.Ti je mozes kupiti,ili skinuti sa neta.Ali nije tvoja.

 

uredu pogresno sam se izrazio muzika stvarno pripada onome ko je napravio

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ljudi, meni nešto nije jasno. XD

 

Da li se to meni čini, ili pričate kako je vinil kvalitetniji od CD-a ? Zašto ? : )

 

ti stvarno se ne razumes u nista,kvalitetan vinil je mnogo bolji od cd,i vinil za razliku od cd-ea na neki nacin ima dushu.to ne moras da budes kolekcionar vinila da bi to znao,ja i nemam gramofon ali cinjenica je cinjenica.a i plus vinil ima dosta stila,ono dodje neka dobra kulturna picka liku a ono kuca sredjena,on u lepom odelu,romanticna atmosfera on pusti na gramofonu nesto romanticno tipa dragana stojnica,vivaldija ili ravela i onda moze kao gospodin covek da jebe kulturnu ribu

 

ono u fazonu stihova birtije

 

"Pusticu ti cholu,

da ti vidim guzu golu"

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti stvarno se ne razumes u nista,kvalitetan vinil je mnogo bolji od cd,i vinil za razliku od cd-ea na neki nacin ima dushu.to ne moras da budes kolekcionar vinila da bi to znao,ja i nemam gramofon ali cinjenica je cinjenica.a i plus vinil ima dosta stila,ono dodje neka dobra kulturna picka liku a ono kuca sredjena,on u lepom odelu,romanticna atmosfera on pusti na gramofonu nesto romanticno tipa dragana stojnica,vivaldija ili ravela i onda moze kao gospodin covek da jebe kulturnu ribu

 

ono u fazonu stihova birtije

 

"Pusticu ti cholu,

da ti vidim guzu golu"

 

Samo što mi nisi rekao "sedi 1" :lol:

 

Dobro, nisam znao, šta sad... Ali zar nije kvalitet zvuka bolji na nekom drugom uređaju ? :/ Na gramofonu je nekako... starinski. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zato sto ti znas samo za one stare zastarele gramofone

 

 

Da znaš, odavno nisam video da neko ima gramofon, nisam upućen. :lol: I nemoj da si tako hladan, unesi malo emocija u te postove... Šalim se.

 

Ali sam viđao da se prodaju neki novi albumi na pločama, pa mi bilo čudno... Pa sam zato i pitao ono. :Р

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi iz nekog razloga vole ploče. Možda zbog velikog omota. Ja ih pamtim iz detinjstva po pucketanju i preskakanju, tj. ponavljanju čim se malo izgrebu, a grebu se vrlo lako, sama gramofonska igla ih grebe. Sad su doduše valjda smislili neke gramofone koji ne oštećuju ploče.

 

Ipak, kao što pitah negde ranije na temi o vinyl kultu: šta je to - crno, ima rupu u sredini, a kada se nabije, razonoda se dobije? Prvo slovo P, poslednje A, a ima i Č?

Edited by Prince of Darkness
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ал' сте се расписали...

 

Музика је сада као спорт, од народне забаве је претворена у професију. Као што ће се спорт вратити народу кад пукну SKY и Setanta, тако ће и музика опет постати бесплатна кад пропадну највеће издавачке куће, тј. никад. Не може се очекивати од некога ко је посветио читав живот бенду и ко нема друго занимање осим тог да даје музику бесплатно. Има оних који понуде први албум за бесплатно скидање, али то је нормално јер бесплатна промоција је битна у времену Интернета. Исто тако, многи дају своје најновије албуме за џабе, али они су већ згрнули милионе. Металика може до краја да поклања дискове на улици, неће ни осетити у новчанику, али њима се може, они су своје одрадили кад је било потребно и постали највећи метал бенд икада. Иста прича са Мејденима (осим овог дела да су највећи :evotigana:), Стонсима итд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak, kao što pitah negde ranije na temi o vinyl kultu: šta je to - crno, ima rupu u sredini, a kada se nabije, razonoda se dobije? Prvo slovo P, poslednje A, a ima i Č?

 

To je stvar koju ces ti,dokle god po forumima budes kacio svoje slike bez majce,gledati samo u svedskim akcijama.Maksimum na nudistickoj plazi.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

piraterija je zakon,jer preko nje mogu dobiti za dzabe dobre albume narodne muzike,i posle kada odem u kafanu gde nastupa taj pevac znam sve pesme napamet,srecan pevac srecan i ja,srecan i gazda kafane,svi srecni,ne vidim sto ljudi prave problem od piraterije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...