Jump to content

Obaveštenja, primedbe i predlozi


Recommended Posts

Уколико имате икакве притужбе на рад или нерад модератора, напишите то на овој теми. Трудићемо се да одговоримо на сва питања.

 

Трудите се да се не жалите на сваку ситницу, јер ће то загушити тему и отежати рад.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хваала колега...

Ова тема није обавезна. Овдје је због наше добре воље. Уколико ћете се спрдати, затворићу је, али тада не желим да видим да се неко жали на нешто на неодговарајућим темама.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja se zalim na to sto ste mnogo toleranti na RM+F ok ne vas dvojica. al evo da se ovde pozalim. i bre gledate teme a ne preduzimate nista. morao sam juce da se zalim za the gathering. vise warnova. prvo ga warnuijes na pp pa ako ti civilizovano odgovori onda nista, al ako te zajebava onda mu drmnes dupli warn.

 

opa bato, evo ga totem se oglasio! nov ustav na RMF icon_mrgreen.gifpivopije.gif

Edited by GothicWraith

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zalbe na moderatore ili probaj na ovoj temi da iznesesh ili u okviru foruma koji taj moderator moderise.

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=19802&st=0

 

I ocekuje se od clanova da prijavljuju spamove, vredjanja, pretnje isl. moderatorima. Zaista nemozete da ocekujete da moderatori svaku temu pregledaju, da vide da li ima spama da li je neko nekome rekao nesto uvredljivo ili da li je stavio neku besmislenu sliku kako bi ispao jako duhovit. Svaku nepravilnost prijavite odgovarajucem moderatoru preko pp, bicemo vam jako zahvalni.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
I ocekuje se od clanova da prijavljuju spamove, vredjanja, pretnje isl. moderatorima. Zaista nemozete da ocekujete da moderatori svaku temu pregledaju, da vide da li ima spama da li je neko nekome rekao nesto uvredljivo ili da li je stavio neku besmislenu sliku kako bi ispao jako duhovit. Svaku nepravilnost prijavite odgovarajucem moderatoru preko pp, bicemo vam jako zahvalni.

 

pivopije.gif

Одлично колега, ни сам не бих ово боље рекао icon_wink.gif.

 

Дакле, молимо вас да се понашате у складу са овим Семјазиним (у народу познатији као Azza) упутсвима icon_wink.gif.

 

И ваљда је ово било довољно што се тиче упутстава. Сада се жалите icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pa imam jednu primedbu, ako je dopushteno...

 

Tema Gothic Fashion 3 .

 

Mislim da je pretnja o zatvaranju teme i nemogucnosti otvaranja nove preterana, neprimerena i kranje drska i autokratistichna.

 

Zashto? - jednostavno zato shto se sav razgovor tamo vrti manje/vishe oko oblachenja i goth/fetish scene i stajlinga. Osim toga zar je mnogo da postoji JEDNA tema na ovom forumu gde korisnici mogu opushteno prichati ?

 

Koja bi tema onda bila primerena da se na njoj moze caskati, a da je gothic u pitanju ?

 

Zar nije forum tu zbog korisnika, a moderator samo neko ko vodi rachuna da se ne predju granice pristojnog ponashanja i da samovolja korisnika ne gushi druge uchesnike u raspravi ?

 

Ako je svim korisnicima lepo, i rasprava je ziva i traje, a moderator zakljucha temu i time ubije taj deo foruma - onda on nije nisghta drugo do samovoljni oligarh na svom virtuelnom posedu, i ne prijatelj foruma nego gospodar igralishta.

 

Veruj mi znam, jer sma aktivan i dugogodishnji uchesnik na mnogim forumima i newsgrupama, a i bio sma i josh uvek sma moderator na par njih.

 

Nemoj ovo primiti previshe k srcu i kao napad na tebe, vec probaj da razumesh shta ti pricham, da bi nam svima ovde bilo lepshe.

 

Poz,

Dejan

 

(i samo mi nemoj reci da mnogo spamujem - pogledaj koliko ukupno poruka imam, za ime sveta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je dozvoljena primjedba. Zato je i otvorena tema.

 

Od ovih 40+ strana koliko ova tema ima, kada bi se ušlo u čišćenje, ostalo bi možda oko 20. Tema je živa? Pa šta ako je živa? Eno, žive su i mnoge teme na Sve i Svašta, pa se ne može reći da su žive na dobar način. Da li je neki problem ako sam rekao da ćetema biti zatvorena ukoliko primjetim i jedan post spama? Pa zašto bi to bilo tako strašno, ako se na toj temi već ne spamuje? Zapitaj se i zašto su zatvorene prethodne dvije teme ovoga tipa? Pa nešto nije bilo u redu, definitivno. Sve što tražim jeste razgovor o modi, ako je to moguće, a ako nije, bože moj...

Smetaju mi poruke ličnog tipa, jer se svaka druga tema koja ima iole slobodniji karakter pretvori u to. To je slučaj i na Utiscima, to je slučaj i sa ovom temom. A to je i razlog zašto se Sve i Svašta forum raspada.

 

Ja mislim da ti malo pretjeruješ sa ovim opaskama kako sam ja drski autokrata...

Mislim da sam krajnje dobronamjeran moderator, koji nikada nije pravio probleme oko bilo kakvih tema. Meni samo nije jasno zašto ljudi svako zatvaranje bilo koje teme na ovom forumu doživljavaju tako lično, i smatraju da je to čin bezobraznog i zlog moderatora koji neće da dozvoljava članovima da se zabavljaju na forumu.

 

U svakom slučaju, ja i dalje ostejm pri tom da svaki sljedeći post spama će biti kažnjen zatvaranjem teme. To se neće desiti sa nekom muzičkom temom, jer mogu podnjeti da se nakon jedne strane razgovora o nekom bendu, ubace jedan-dva posta koji su ličnije prirode. Off-topica je uvijek bilo i to nije ništa strašno. Strašno je kada off-topic postane topic.

 

Sljedeći Gothic Fashion, što se mene tiče možete otvoriti na Sve i Svašta... Taj forum je ionako u propadanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja nishta protiv uklanjanja spama, ali imam protiv zatvaranja teme. Ako je post off-topic i spam, obrishi ga, daj warn, obrishi pola topica ako mislish da je ne primeren, ali topic ostavi otvorenim za one koji ce kasnije zeleti da na njemu neshto napishu.

 

Razlika izmedju tema na sve i svashta i ove ovde je u tome shto tamo zadnjih 15 strana nema veze sa topicom, a ovde se malo/malo neko vrati na njega. U tom smislu sam rekao da je tema ziva.

 

Zakljuchavanje topica je jednostavno po meni mnogo manje primeren korak od brisanja spama. Shvatam ja da tebe mrzi da brishesh tonu toga svakog dana, ali podeli warn-ove i gotovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se trudim da igram na kartu razumijevanja, a ne na "štap i šargarepa" priču. Ako govorim osam puta da se ljudi vrate na temu, a oni to odbijaju da urade, tj. vrate se na temu, da bi već na sljedećoj strani krenulo u starom pravcu, onda ja više nemam energije da se trudim, brišem, editujem poruke i tako dalje, a vjerujem da razumiješ kada kažem da nemam ni toliko vremena u životu. Nije baš da će mi ovo biti životni poziv, niti mi ovo donosi hranu na sto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uvek podrzavao Warn (citaj ban), i dalje ga podrzavam. i mnogo puta sam se zalio azzi (zna i sam) i tebi heimdall i totemu na kranga, idijote na rmf forumu i sve. ali tema vam, sto kaze legenda, nista nije skrivila pa da je ubijete. warnuj me, varnuj druge, ali nemoj da gasis temu. ugasio si gothic fashion 2 pa sam ja hteo nesto da pitam i otvorio 3. morao sam.

u ostalom, sta pa ja pricam..ja samo znam da ja mislim, a za vas ne znam, pa onda ste vi mozda (podvlacim: mozda; ali opet verovatno) samo produkat moje maste. pa posto sam ja svestan toga da sam te heimdalle izmislio ja sada imam moc i da te unistim, jer znam da ne postojis (opet mozda, al neka bude dok se ne dokaze da postojis). znaci ne mozes nam (meni i mojim ostalim produktima maste) nista. icon_razz.gif

zato moram odmah da se setim sargarepice da opet spamuje. 233.gif

 

aj sad... icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

sto li se ugasila tvoja tema... icon_cry.gif ocu jos da diskutujemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali vidite, ja mislim da je ovo stvarno jednostavno...

 

Dakle, ja samo tražim da se ljudi drže teme. Znači samo to i ništa više. Nisam pretio da ću zatvoriti temu zato što me nervira ili zato što mi se ne sviđa, već samo zato što se ljudi ne drže te proklete teme. Zar je problem tražiti da se priča o onome zbog čega je tema otvorena? Neću da dijelim warn-ove, neću da banujem, samo hoću da se priča o modi.

 

I još jednom. Ja sve što tražim jeste da se ljudi drže teme, a to je valjda sasvim legitiman zahtjev i ne vidim zašto bi iko imao zamjerku na to. Dođavola, tjerate me da se osjećam kao da sam vam tražio da dubite na glavi pet sati bez prestanka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

 

Slazem se sa tobom Heimdalle, i razumem te, samo bi ipak vishe voleo da padne jedan opak spanking nego zatvaranje teme... Uostalom, da se vishe warn-ova deli i da neki ljudi nemaju protekciju (ne mislim od strane tebe ili Sinstrela) manje bi ovaj forum bio zatrpan djubretom.

 

Mozda bi bilo ok otvoriti na Gothic-u jednu temu samo za caskanje...

 

I ja se trudim da shto vishe koristim PP... Ne znam zashto je drugima t tako odbojno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa davanjem warn-ova je sljedeći. Ja nekom dam warn i skinem mu već sutra (ko god ima warn od mene, a nije mu/joj uklonjen, nek mi se javi na PP), očekujući da je osoba shvatila poruku. Na žalost osoba uglavnom ne shvati poruku, a ja kasnije zaboravim da skinem warn, a oni se mogu jako brzo naređati do 100% kada ide automatski ban. Ja ne volim da dajem banove i to i ne radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa davanjem warn-ova je sljedeći. Ja nekom dam warn i skinem mu već sutra (ko god ima warn od mene, a nije mu/joj uklonjen, nek mi se javi na PP), očekujući da je osoba shvatila poruku. Na žalost osoba uglavnom ne shvati poruku, a ja kasnije zaboravim da skinem warn, a oni se mogu jako brzo naređati do 100% kada ide automatski ban. Ja ne volim da dajem banove i to i ne radim.

pa ako se ne opameti nemojda mu skines warn.

 

jao aj me postavi 3 dana za moderatora da vidis kako bi bilo mirnije na forumu...

mada sada je manje opasno, nije kao pre. znam za doom i gothic kada je krang jeo g i jos neki tu. poludeo sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

O Gothic filmovima, knjigama i sajtovima moze da se diskutuje na ostalim delovima foruma. Fashion, arhitektura, dekor i sve ostalo sto ima veze sa slikama & umetnoscu je objedinjeno u temu Dark Art.

 

GE&I forum je sredjen i ociscen. Uzivajte :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovako... Očistili smo podforum od raznih glupavih tema, tako da ne bi bilo poželjno da ih ponovo otvarate.

Temu If Goths Ruled The World sa zatvorila i ostavljam je do ponedeljka, pa ću je prebaciti na Đubrište. U toj temi je zanimljiv eventualno prvi post, dok bi se svi ostali nastavili u čisti spam. Budem li videla još neki temu tog tipa otvorenu, tj bilo šta što nema veze sa muzikom ili pak nekim oblikom domaćeg medija koji sam bavi promocijom zvuka, tretiram kao spam temu, zatvaram momentalno bez ikakvog objašnjenja i warnujem sve čije postove vidim na istoj...

Hvala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...