Jump to content

Osmi Putnik


Fallen Angel

Recommended Posts

Ja mislim da je bas bio izasao u pravo vreme za takvu muziku, jer ni pre ni posle nije bilo bolje. Ako ces taj album da gledas kao prelaz ka Djibovoj pop varijanti, OK slazem se. Samo onda ostaje onaj jedan mali medjuperiod kada je pevao u Divljim Jagodama i kad je bio u Nemackoj, u Rage, tako da je ipak pokusao nesto da uradi u metalu, pre nego li se okrenuo popu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzibo je 80% osmog putnika i da nije bilo njega bend se ne bi progurao u to vreme. Eto... to je neko moje misljenje.

Nije mi se svidela izjava u vezi osmog putnika.... ili nece da prica zbog njegove sadasnje karijere.

On po meni nije neki pevac ali je zato odlican kompozitor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Tekstovi sa albuma "Ziv i ponosan" su bolji i ozbiljniji nego sa prva tri albuma.

Da ne bude zabune ja obozavam ta tri albuma, ali ipak stvari tako stoje.

Dean Clea je likicna.

Pored "Osmog putnika" jos peva i bendu "Pandora" imaju brdo demo snimaka i jedan album, a jos ima i zajednicki projekat sa Emirom Hotom.

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bozo ima metalno srce, a Dean ima metalni mozak. Covek zna za 95% stvari vezanih za metal, inace Dean je vatreni fan benda X-japan, ima 17 originalnih DVDa tog bend. Uvek kad dodje u Beograd nareze nesto od muzike vernim fanovima. Sada treba da mi donese "Evil Blood" i "Witchcraft".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan bend, po meni najbolji iz Hrvatske, od onih koje sam čuo. Volim njihove stare hitove, Čopor ide u raj, Glasno glasnije, Jovana, Da mi je biti morski pas, a i album Živ i ponosan (imam original) je sjajan. U fazonu su, doduše, "malo kradem", vidi se i to po više rifova na Živ i ponosan, ali su svejedno dobri za slušanje. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, 'Да ми је бити морски пас' је обрада старије сплитске групе Метак. Мислим да је један од њихових чланова био и продуцент албума Осмог путника у том периоду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, 'Да ми је бити морски пас' је обрада старије сплитске групе Метак. Мислим да је један од њихових чланова био и продуцент албума Осмог путника у том периоду.

jeste ,Mirko Krstičević.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
Kao naprimjer?

'Мјешано месо', 'Драге сестре моје' и сл. Ма, цео тај албум, као и 'Лутко моја, такав сам ти ја'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Мјешано месо', 'Драге сестре моје' и сл. Ма, цео тај албум, као и 'Лутко моја, такав сам ти ја'.

UH

Ja mislio da misliš na njegovu solo karijeru.

:)

Osmi putnik je, hm, stvarno teško kritikovati, kao i bilo šta što je vezano za "EX-YU Heavy Metal" scenu.

Zapravo, kao i bilo što vezano za "Heavy Metal" scenu.

:)

"Oni plaču na Udu."

 

***

Ali dobro, linkovi:

Ulična molitva

 

Glasno, glasnije

 

Drage sestre moje...

 

Živ i ponosan

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gibo je jedan veliki izdajica!

Не, само је једна од оних будала који се сада као стиде онога што су радили у младости.

 

За соло каријеру му свака част, звучи светски. Искрено, овако је боље. Путници сада много боље звуче са Деаном, имају чвршћу музику, доброг певача, боље текстове...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...