Jump to content

Osmi Putnik


Fallen Angel

Recommended Posts

Evo za sve one koji se secaju ovog genijalnog hm banda iz Splita, dobre vesti. Band je ponovo na okupu i ima spreman novi album, a postoje i sluzbene web stranice na adresi http://www.osmiputnik.com na kojima mozete saznati mnogo vise. Bas su me obradovali!:D Evo danas sam izvrtela sva tri albuma. Secate li se hitova poput Ulicne molitve, Glasno, glasnije, Morski pas, Mi smo majstori,Copor ide u raj etc... Jedva cekam da cujem novi album.A nadam se da band planira doci i do Beograda. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 211
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cuo sam i ja da spremaju novi album, i drago mi je zbog toga. Ma likovi su kraljevi...Gledam na omotu cd-a, onaj gitarista Bozo ima neki koznjak i na njemu prisivaci izmedju ostalog i judas p.-a british steel icon_wink.gif Ljudi su imali duha...

Respect!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za sve one koji se secaju ovog genijalnog hm banda iz Splita, dobre vesti. Band je ponovo na okupu i ima spreman novi album, a postoje i sluzbene web stranice na adresi http://www.osmiputnik.com na kojima mozete saznati mnogo vise. Bas su me obradovali!:D Evo danas sam izvrtela sva tri albuma. Secate li se hitova poput Ulicne molitve, Glasno, glasnije, Morski pas, Mi smo majstori,Copor ide u raj etc... Jedva cekam da cujem novi album.A nadam se da band planira doci i do Beograda. icon_rockdevil.gif

1. da li je i originalni pevac, danas poznatiji kao gibonni, u postavi za novi snimak?

2. da li slucajno imas prvi album na CD-u, posto ja imam samo na kaseti.

 

btw, najjaci hitovi su mi copor ide u raj i lutko moja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mmmmm....... odlicna vest

nisam ih slusao bar 2-3 godine ali to cu da ispravim,

sutra ima da kresnem plochofon i da zavrtim sva tri albuma

kao sto reche (otvarach) ove teme, pravi hm 80-tih. musik19.gif

 

Nadam se da ce novi album zvuciti barem kao onaj poslednji

iz `88 ? tj. da me nece razocharati kao npr.Europe....

 

 

...........vec je receno da su iz Splita ( Hrvatska )

 

PS-ako nekom treba prevod textova na srpski slobodno nek se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce novi album zvuciti barem kao onaj poslednji

iz `88 ? tj. da me nece razocharati kao npr.Europe....

 

Pa meni zvuci totalno u starom fazonu, cak i pomalo zesce! A i pevac mi zvuci super! Ima bas ono mocan glas, dosta mocniji od Đibeta! Imas na site-u samplove 4 nove pesme, tj. tri nove i nova verzija Glasno,glasnije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim, to nije Osmi Putnik, ako ćemo realno, budalaština.

 

To je kao kada bi se grupa Riblja Čorba skupila bez Bore sa novim pevačem i kao, mi smo sada Riblja Čorba. Gibonni je bio autor većine materijala, a mislim i da je Alen solo gitarista otišao u Australiju i nije se više vraćao (svirao kasnije u bendu Rose Tatoo, koji je izdao par albuma ako se ne varam)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a mislim, to nije Osmi Putnik, ako ćemo realno, budalaština.

 

Pa koliko sam primetila tu su trojica clanova iz originalne postave a procitala sam i interview u kojem je Đibeta dao zeleno svetlo daljnem radu banda. Meni nove pesme zvuce veci Putnik od Putnika na "Drage sestre moje" albumu. A poslusaj kako je novi pevac otpevo "Glasno,glasnije" pa onda pricaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam mp tri semplove i mogu reci da ne zvuci loshe, svidja

mi se to shto su pesme malo prazne kao pre tj.da nisu prebudzene sa nekim nepotebnim zvukovima koje danas vecina bendova koristi......

......josh samo da nabavim album i uzivanje moze da pocne.

 

poz. za VLAJKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bas sam bila ponovo na stranicama banda i vidim da su postavljeni novi klipovi sa novog albuma! Svaka cast bandu, totalno u starom stilu Putnika! Hteli bi jos!!! Ajde Lestat malko pogledaj ako stignes i vidi da li ima prvi album da se kupi na kompakt disku. To bi zaista vredelo imati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moj Dusane imas mnogo informacija , no nazalost pogresnih! Dzibeta nikad nije imao kafic niti je digao toliku lovu sa Putnikom! A i band je bio pravi band! Meni je osobno uvek najdrazi u Putniku bio basista Dado! Presladak je! A i ostali nisu bili za baciti! Al ja sam veruj mi malko starija od tebe pa znam o cemu pricam. Osmi putnik je bio i bit ce band koji se sastojao od talentovanih individua! A to sta je Džibeta pisao pesme, to stoji i niko to ne porice. Al poslusaj malo ove nove pesme pa ces da vidis da to i dalje zvuci ko Osmi Putnik, bez obzira sta nema Dzibeta. Vidi se da su tu originalni clanovi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm .. mislim da na hubu Srajevska raja moze opusteno da se nadje sve od OP u mp3 formatu ..... Doduse ja sam vise jurio stvari sa drugog albuma, koje sam posle nesrecno izbrisao sa harda ... al ono, vrh su bili tad kad sam ih slusao .... krajem 80ih .... i sad se odusevim kad cujem Krive Staze Sam Gazio, Kriva ili Lutko Moja (Takav Sam Ti Ja) icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dean Clea Brkic! wub.gif Dean Clea Brkic! wub.gif Dean Clea Brkic! wub.gif Dean Clea Brkic! wub.gif Dean Clea Brkic! wub.gif Dean Clea Brkic! wub.gif

 

Koncert:

16.7.2005. godine u Zadru,a uz "Osmi Putnik" nastupaju i renomirana

imena svjetske metal scene poput "Therion"-a, "Lacuna Coil"-a, "Rage"-a, "Lost Horizon"-a te "Amon Amarth"-a!

 

Yeaaaa'taman-koje sam samo srece-ne mogu da vijerujem! icon_rockdevil.gif

Edited by Hellenoranotos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hellenoranotos jel ti to planiras potegnuti do Zadra srecnice? Imam osecaj da ce to biti provod za pamcenje! Putnik, Rage, Lost Horizon, Therion ... icon_rockdevil.gif

 

I kazes Dean Clea Brkic wub.gif !

Lep decko u svakom slucaju, i super pevac koliko sam mogla da cujem. Metalcina od glave do pete! Al ima tu jos lepotana! Putnik je uvek bio lepuskast band. A to je ubitacna kombinacija. Dobra svirka i dobar izgled su prava formula za uspeh. Jel ko od vas preslusavao mozda ove klipove novih stvari? Kakvi su vasi dojmovi? Ja ovo stvarno mnogo gotivim. Najugodnije iznenadjenje mi je definitivno odlican vokal, te nepromenjen stil!

 

"Ako me pogledas vidjet ces da si kao ja

Mi sanjamo isti san

Ustaj iz pepela i neka te nosi osjecaj

Da ovdje si ziv i ponosan !"

 

Osmi Putnik: Ziv i ponosan

 

metalac.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije sam cesto razmisljao o osmom putniku na foru sto se ponovo ne okupe jer one njihove pesme stvarno vrede

 

I ja sam Shix cesto razmisljala bas na tu foru! Jer stvarno imaju toliko dobrih pesama! Meni omiljene pesme su:

 

Ulicna molitva, Otmi me od sna i Labud sa "Ulicne Molitve" albuma,

 

Glasno, glasnije, Kriva, Copor ide u raj, Sta je tebi i Srce od Kamena sa "Glasno , glasnije" albuma

 

i Mi smo majstori, Proci ce sve, Samo za tvoju ljubav i Rijec za kraj sa "Drage sestre moje..." albuma!

 

Al i ostale pesme su mi super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se jos mislim da li da potegnem do Splita ili do Zadra,al Putnik mora da se vidi! Ne mogu da docekam novi album , a jos kad ih vidim uzivo ima skroz da odlepim! Zivim za taj dan! icon_rockdevil.gif A kao sto Lestate kaze bilo bi lepo kad bi objavili ponovo prvi album na kompakt disku! Mogla bih bas da priupitam na njihovom oficijalnom forumu! Vidis toga se nisam pre ni setila! cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidah neke semplove sa sajta.I...Nije to to...Ali ispostovacu.U Zadar idem99%,da ne kazem 100%,za svaki slucaj.I radujem se putniku.Mada Therionu mnogo vise.

 

Daj majstore molim te ako mozes jos koju rec? Bas me zanima sta ti nije gotivno kod novih pesama! Meni se ove nove peseme ono, uzasno svidjaju i volela bih kad bi bili malko duzi klipovi . Pevac me rastura glasom!:wub: I kazes i ti ces da potegnes do Zadra. Jao, sad sam jos u vecoj dubiozi gde da se ide. Ipak u Splitu ce Putnik da svira ceo koncert a u Zadru nekih 45 minuta ako sam dobro videla. Jesi li cuo "Ziv i ponosan", ili mozda "Vatru i led"? Razvaljuju! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj majstore molim te ako mozes jos koju rec? Bas me zanima sta ti nije gotivno kod novih pesama! Meni se ove nove peseme ono, uzasno svidjaju i volela bih kad bi bili malko duzi klipovi . Pevac me rastura glasom!:wub: I kazes i ti ces da potegnes do Zadra. Jao, sad sam jos u vecoj dubiozi gde da se ide. Ipak u Splitu ce Putnik da svira ceo koncert a u Zadru nekih 45 minuta ako sam dobro videla. Jesi li cuo "Ziv i ponosan", ili mozda "Vatru i led"? Razvaljuju! icon_rockdevil.gif

Znas,navika je cudo...Navikao sam se na Dzibonijev glas u putniku,i to ti je.Kad sam cuo ovu novu verziju Glasno glasnije,zvucala mi je ocajno.I to ti je.Nove stvari,o.k.Nije to muzika koju bih sad zelio da slusam po cijeli dan,ali taj koncert NE ZELIM DA propustim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...