Jump to content

Fridrih Niče


Recommended Posts

To sto ti mrzis hriscane bas me briga.

JA ZA TEBE NISAM (TI)

NEMOJ VISE TAKO DA MI SE OBRACAS.

 

HAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHA zanimljivo, kod mene svaki drugi komsija hriscanin.

Pa ako je umro na krstu znaci priznajes ga.

Vecj si probao da mi pojasnish kako ja to mrzim hrishcjane al' ti nije neshto poshlo za rukom...

I ti mi se obracjash sa ti, dakle ne nickom il' vlastitim imenom...

 

To shto ti je svaki drugi komshija hrishcjanin dokazuje samo da ti je svaki drugi komshija hrishcjanin... Nishta manje, nishta vishe...

Zapravo to je bio izvesni citat... Izvinjavam se shto nisam stavio navodnike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mene je bas jako uticao Zaratustra, tako da mogu reci da je skoro sve od reci do reci sve istina sto je pisao doticni. "Antihrist" je takodje jaka knjiga. Samo Volju za moc do sada nisam procitao. Soon,soon...

Sto se tice hriscanstva i Nicea,uh,ovu temu smo vec dvesta puta ponovili, slazem se sa Niceom da je to jedna luzerska religija i religija robova-sto samo pogled na likove koji stoje u redu da vide mrtvog papu (da nece mozda isti da vaskrsne) ilustruje.

Mislim da je niceovo vidjenje stvari neka vrsta savremenog paganizma s kojom bi se slozio.

U istoriji je bilo mnogo nadljudi,ali svaki put je hriscanstvo ili demokratija nastojalo da od njih napravi domace zivotinje,da ih pripitomi kao zena muskarca-ratnika. Sve u svemu-hriscanstvo je zenska religija,a Niche je o tome implicitno govorio.

Ne bih rekao da je Makijaveli pisao o nadcoveku i da je nicheov rad kopija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecj si probao da mi pojasnish kako ja to mrzim hrishcjane al' ti nije neshto poshlo za rukom...

I ti mi se obracjash sa ti, dakle ne nickom il' vlastitim imenom...

 

To shto ti je svaki drugi komshija hrishcjanin dokazuje samo da ti je svaki drugi komshija hrishcjanin... Nishta manje, nishta vishe...

Zapravo to je bio izvesni citat... Izvinjavam se shto nisam stavio navodnike...

@Ol' Scratch ( da ti se obratim nikom )

Svaki tvoj post vezan za hriscanstvo uz argumente sadrzi i prezir ( cemu to icon_confused.gif )

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

@Ingwar, JR, ja tebi treba da skinem te warnove a ti jos ni pravilnik nisi procitao, pa nemoj covece stavljati samo smajlije.

 

 

@SS Satana, u volji za moc ces naci to gde je jedan iznad svih, apsolutni vladar, kazem o Nicheu smo razglabali 100 puta, ali ok u Volji za moc se nudi diktatura jednog cija je rec iznad zakona iznad ostalih ljudi.

Mislim da bi pored Nichea morao da citas i neke filozofe koji su pisali o slobodi. Ako nice postavlja tezu rusenja svega postojeceg ukljucujuci i moral, da bi na mesto dosao neko ko ce da postavi neku svoju ideologiju iz pocetne tacke 1. vracamo se u tacku 1.

U volji za moc, Niche nije ponudio bolji svet ( ok procitaj )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozha zato shto ih rezirem (?) ...

Ne ozbiljno, moja stvar...

Razglabasmo o tome vecj na zhivo...

Da jesmo ali mislim da sam govorio o tome da onaj ko dobro procita Bibliju, moze videti totalno dve razlicite religije izmedju starog i novog Zaveta.

Niche kritikuje hriscanstvo

1. Zbog moralnih normi koje su postavljene

2. Zbog toga jer za njega Hrist nije nadcovek ( posto ga on nikad i nije smatrao Bogom)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Da se vratim na temu, ako Niche govori o tome da ovo pod cemu sad zivimo, treba rusiti (laicki receno, ali istinito ) postavljam pitanje svima, zasto nam u svojoj knjizi "Volja za moc" nudi jednog coveka koji ce biti iznad svih a uz to i njegova rec zakon.

Malo me to buni jer smo u istoriji i imali te primere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jesmo ali mislim da sam govorio o tome da onaj ko dobro procita Bibliju, moze videti totalno dve razlicite religije izmedju starog i novog Zaveta.

Niche kritikuje hriscanstvo

1. Zbog moralnih normi koje su postavljene

2. Zbog toga jer za njega Hrist nije nadcovek ( posto ga on nikad i nije smatrao Bogom)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Da se vratim na temu, ako Niche govori o tome da ovo pod cemu sad zivimo, treba rusiti (laicki receno, ali istinito ) postavljam pitanje svima, zasto nam u svojoj knjizi "Volja za moc" nudi jednog coveka koji ce biti iznad svih a uz to i njegova rec zakon.

Malo me to buni jer smo u istoriji i imali te primere.

Ne porichem da tu ima razlike... O itekako ima razlike... Meni samo smeta ta razlika... I josh par sitnica...

1) Moral im (vam) je truo i sda tim se nesvesno slazhesh na temi "Koliko su Hrishcjani Pagani"...

2) NE Jeshua nije bio natchovek za Nichea...

Bolje da je chovek iznad ljudi nego neki tamo fiktivni "bog" o koga cje gomila da pere ruke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Moral im (vam) je truo i sda tim se nesvesno slazhesh na temi "Koliko su Hrishcjani Pagani"...

2) NE Jeshua nije bio natchovek za Nichea...

Bolje da je chovek iznad ljudi nego neki tamo fiktivni "bog" o koga cje gomila da pere ruke... [/color]

1) Slazem se i Srbi (nas narod) je to odlicno odradio ( pisacu tekst sad me stvarno mrzi)

2) Covek, "uz mnogo moci dolazi mnogo odgovornosti a malo srece" ( ipak ja bih voleo tu moc) Ali ne bih voleo da to bude neko drugi koga cu da se plasim.

 

Nema problema i Hriscanstvo ima svoj period ( mracno srednje doba) ali to su radili ljudi u ime Boga, nigde nisam video da im je bog to naredio.

 

Ali tamo i gde nije bilo boga ( Komunizam ) opet covek.

Za mene je istina jedino Sloboda, ali Niche mi nije to ponudio.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mene je bas jako uticao Zaratustra, tako da mogu reci da je skoro sve od reci do reci sve istina sto je pisao doticni. "Antihrist" je takodje jaka knjiga. Samo Volju za moc do sada nisam procitao. Soon,soon...

Пробај да нађеш неко старије издање, пошто су у овом новом, Деретином избацили одређене дијелове, јер се не слажу са.... хммм... модерном интелектуалном струјом.

 

Истина има колико има и људи на свијету, и илузорно је говорити о истини као о било чему релевантном. Ја имам своју истину и трудим се да је пренесем и другима. Колико ћу у томе успјети, зависи од тога колика ми је воља за моћ icon_wink.gif.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima neka svoja shvatanja. Ja sam samo rekla da mi nije toliko zanimljivo. Ali ostala dela nisam citala, tako da ne znam. Mozda je samo do tematike. A mozda ce mi se 'Zaratustra' i svideti kad nekad budem ponovo iscitavala...mozda za par godina bolje shvatim... Who knows...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niche i jeste bio budala " Volja za moc " isticanje jednog koji je superiorniji u odnosu na druge.

Debilizam. To je hteo ns sa Hitlerom, Masoni sa njihovim buducim carem no.gif ma idite u istoriju, sve sto je Niche pisao je vec bilo predstavljeno ( Makedonski, Rim, Napoleon, rekao sam Hitler, komunizam )

 

Znaci utopija

uproshcavash

 

zatim nerazumesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi pored Nichea morao da citas i neke filozofe koji su pisali o slobodi. Ako nice postavlja tezu rusenja svega postojeceg ukljucujuci i moral, da bi na mesto dosao neko ko ce da postavi neku svoju ideologiju iz pocetne tacke 1. vracamo se u tacku 1.

U volji za moc, Niche nije ponudio bolji svet ( ok procitaj )

svet je nepromenjiv (izgradili smo termoelektranu... shta smo promenili?)

 

sloboda takodje ne postoji... izbor je uvjetovan

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nichea najbolje opisuje nachin nnjegove smrti

 

genijalni psihopata, nije znao za meru... narochito na kraju kada mu je samo um i ostalo

 

poludeo je dve godine pre smrti pokushavajuci da podigne umiruceg starog ishibanog konja sa plochnika

nije mogao da izdrzi pogled?

 

poraz?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mene je bas jako uticao Zaratustra, tako da mogu reci da je skoro sve od reci do reci sve istina sto je pisao doticni. "Antihrist" je takodje jaka knjiga. Samo Volju za moc do sada nisam procitao. Soon,soon...

Sto se tice hriscanstva i Nicea,uh,ovu temu smo vec dvesta puta ponovili, slazem se sa Niceom da je to jedna luzerska religija i religija robova-sto samo pogled na likove koji stoje u redu da vide mrtvog papu (da nece mozda isti da vaskrsne) ilustruje.

Mislim da je niceovo vidjenje stvari neka vrsta savremenog paganizma s kojom bi se slozio.

U istoriji je bilo mnogo nadljudi,ali svaki put je hriscanstvo ili demokratija nastojalo da od njih napravi domace zivotinje,da ih pripitomi kao zena muskarca-ratnika. Sve u svemu-hriscanstvo je zenska religija,a Niche je o tome implicitno govorio.

Ne bih rekao da je Makijaveli pisao o nadcoveku i da je nicheov rad kopija.

Ovo sto si rekao je sustina. Pratio sam neke tvoje ranije postove

i bas je bilo bezveze kad ti obrisase onu temu o evropsko-demokratsko-hriscanskoj euforiji (ne znam kako se tacno zvala).

Ne bih nazivao Hriscanstvo zenskom religijom, ali religija koja se zalaze za demokratiju ( a feminizam je prirodna posledica demokratije) to svakako jeste. Kao sto vidis, vise ne vazi pravilo da "Muskarac treba da bude odgajan za rat, a zena za odmor ratniku", tako da se moze reci da je "pripitomljavanje"

muskaraca definitivo uspelo. Pisao bih jos o tome, al me mrzi da pisem...

 

 

 

@Black_totem213

Razumeo je Mizantrophil sta sam hteo da kazem icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto si rekao je sustina. Pratio sam neke tvoje ranije postove

i bas je bilo bezveze kad ti obrisase onu temu o evropsko-demokratsko-hriscanskoj euforiji (ne znam kako se tacno zvala).

Ne bih nazivao Hriscanstvo zenskom religijom, ali religija koja se zalaze za demokratiju ( a feminizam je prirodna posledica demokratije) to svakako jeste. Kao sto vidis, vise ne vazi pravilo da "Muskarac treba da bude odgajan za rat, a zena za odmor ratniku", tako da se moze reci da je "pripitomljavanje"

muskaraca definitivo uspelo. Pisao bih jos o tome, al me mrzi da pisem...

 

 

 

@Black_totem213

Razumeo je Mizantrophil sta sam hteo da kazem icon_da.gif

Ovde gresis, ako li je ginuo u krstaskim ratovima?

I hriscani potezu mac, verovatno i najmocniji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

svet je nepromenjiv (izgradili smo termoelektranu... shta smo promenili?)

 

sloboda takodje ne postoji... izbor je uvjetovan

Tesko pitanje, onovno pitanje je zasto sloboda koegzistira sa necim, a cim koegzistiras "sa necim" nema slobode.

Zato i kazem metafizicko pitanje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Slazem se i Srbi (nas narod) je to odlicno odradio ( pisacu tekst sad me stvarno mrzi)

2) Covek, "uz mnogo moci dolazi mnogo odgovornosti a malo srece" ( ipak ja bih voleo tu moc) Ali ne bih voleo da to bude neko drugi koga cu da se plasim.

 

Nema problema i Hriscanstvo ima svoj period ( mracno srednje doba) ali to su radili ljudi u ime Boga, nigde nisam video da im je bog to naredio.

 

Ali tamo i gde nije bilo boga ( Komunizam ) opet covek.

Za mene je istina jedino Sloboda, ali Niche mi nije to ponudio.

1) Ma vrlo odlichno... icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif

2) A odgovornost poriche slobodu...

 

A ja, zamisli, nigde nisam vid'o da je bog bilo ishta naredjiv'o ishta jeshui & apostolima, evangelistima i sl. ...

 

"Superstition is the religion of the feeble mind

Liberty and justice the illusions of mankind"

Edited by Ol' Scratch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde gresis, ako li je ginuo u krstaskim ratovima?

I hriscani potezu mac, verovatno i najmocniji.

Gusarenje na visokoj nozi, nishta drugo...

 

Koji opet nema ama bash nikakve veze sa hrishcjanstvom kao shto si i sam rek'o u predhodnom postu...

 

Tol'ko o tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

1) Ma vrlo odlichno... rolleyes.gifrolleyes.gifrolleyes.gif

2) A odgovornost poriche slobodu...

 

A ja, zamisli, nigde nisam vid'o da je bog bilo ishta naredjiv'o ishta jeshui & apostolima, evangelistima i sl. ...

 

"Superstition is the religion of the feeble mind

Liberty and justice the illusions of mankind"

Sustina ljudske slobode nije da zavisi od, vazduha, vode wc solje itd....

mislim na apsolutnu slobodu.

 

 

Ko zna mozda se senikima ukazao pa rekli ljudi aj da ubijamo sve sto nije Hriscansko. ( znaci psihoze )

 

Isto slucaj i sa novo-pecenim satanistima i tvrdnjama da je bog dobri Sokratov demon ( znas na sta mislim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Mozda bi trebalo da se promeni smer ove rasprave...Ovo me zanima,pa ce valjda i vas.

 

Kao sto znate(ili ne znate),Zaratustra je nedovrseno delo.Treba da sadrzi 5 delova,od kojih je Nice napisao 4,a za zivota objavio 3,tj cetvrti deo je objavljen posle mentalnog kolapsa,sam Nice ga je napisao 1886. ali nije hteo da ga objavi.

 

Peti deo se bavi smrcu Zaratustre.Nice je imao tri plana za zavrsetak.

1.Zaratustru ubija zena probijajuci ga macem.

2.Zaratustra umire od srece jer je uspeo da promeni coveka.

3.Zaratustra umire od sramote jer je shvatio da je sve sto je propovedao bila laz.

 

Naravno,najlogicniji je 2. plan,ali ne bih rekao da je Nice bas obozavao logiku.Sta vi mislite o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
otkud znash za ovo

 

i ne bih rekao da je najlogichniji 2.

 

a razlika izmedju krajeva je tolika da sumnjam u istinitost cele te ideje

 

 

1 je dobar

Petronijevic Branislav-Istorija novije filozofije

 

 

Razlika izmedju krajeva govori da Nice nije bio siguran u sopstveno ucenje.

Ja glasam za kraj #3.Petronijevicu je logicna dvojka,i iznenadjen je trojkom.

 

On u Ecce homo otprilike kaze:Ja,da bih postao nadcovek,morao sam sve to da izbegnem-pri tom misleci na Zaratustru.Na kraju zavrsava u asketizmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...