Jump to content

Fridrih Niče


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

 

(mislim da ljudska (delatna) sloboda zavisi i od wc sholje)

icon_smile.gif Ovo je genijalno,i sam sam razmisljao na tom tragu.

 

Mislim da su svi filozofi zaboravljali da je covek,pored svega ostalog,i bice koje sere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

auh gadno... i meni je najlogichniji 3 kraj, jer je 1 previshe banalan, a drugi previshe pozitivan...'

 

chudi me branislav

 

bash... i niche je mogao ponekad da se priseti svog minulog rada

 

i lesha koji truli...

mozda je zato 3 i najlogichniji icon_surprised.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda je tek pitanje na shta mislish

 

(mislim da ljudska (delatna) sloboda zavisi i od wc sholje)

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Koegzistira sa wc soljom. ( ozbiljan sam )

Nisam o toj slobodi mislio.

Gladan sam -- nisam slobodan

Zedan --- nisam slobodan

Vazduh --- nisam slobodan

sve neophodne potrebe ne cine slobodu.

 

Smrt nije sloboda ( oduvek je sloboda bila metafizicko pitanje )

 

Hegel gresi ( Spoznaja sebe je sloboda ), Sheling ga zeza govoreci da (ako je to sloboda neka prestane da jede)

 

Religije ne nude slobodu, nego duhovno prosvetljenje kroz veru u neko vece bice (bog) -- Opet koegzistencija. (nije sloboda)

 

Sta je sloboda?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, u svoj ovoj kritici Nicea,cesto iz vizije drugih filozofa nazirem neku skrivenu hriscansku moralnost, a taj napad na istu mi najvise odgovara kod Nicea. Uostalom, svi filozofi do Nicea su bili zarobljeni hriscanskim vaspitanjem,on je prvi koji je odbacio. Makijaveli mi nimalo ne odgovara-podseca me na premijera,ha,ha,ha.

Steta sto je Nice zavrsio tamo gde je zavrsio jer svet nije bio spreman za njegovu filozofiju. Jos je hriscanstvo i njegovi derivati (demokratija i tralala) bilo jako.

Hriscani koji su uzdizali mac su u 100% primera unutar sebe prestajali da budu isto-primer Templara.

 

@Inwar,JR Hvala na podrsci,pretpostavljao sam da ce obrisati tu temu zbog "politicke korektnosti" i tih sranja. Ipak, to je bila najiskrenija tema koju sam postavio. I to je demokratija,je l' da?

 

PS: Sad ce Black da uzvrati,he,he.

Edited by SS Satana

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Inwar,JR Hvala na podrsci,pretpostavljao sam da ce obrisati tu temu zbog "politicke korektnosti" i tih sranja. Ipak, to je bila najiskrenija tema koju sam postavio. I to je demokratija,je l' da?

Koja tema je obrisana?

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o Srbiji,hriscanstvu i NS-u.

Govorio sam o viziji buducnosti kad se zavrsi sa idiotskim dogmama kao sto su demokratija,Evropa,hriscanstvo. Da cemo tad imati nasu NS neopagansku antihriscansku Srbiju, slobodnu od razno-raznih likova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o Srbiji,hriscanstvu i NS-u.

Govorio sam o viziji buducnosti kad se zavrsi sa idiotskim dogmama kao sto su demokratija,Evropa,hriscanstvo. Da cemo tad imati nasu NS neopagansku antihriscansku Srbiju, slobodnu od razno-raznih likova.

Da li je to ona tema koju sam obrisao (nisao odobrio ) gde se kaze da su navodno ns-ovci bili satanisti ili luciferovi sta vec?

 

Pa da bar ima trunke istine u tome, pa da odobrim.

 

Ako hoces da pises o tome o nekoj takvoj ideologiji (politickoj) eno ti tema na politici Nacional Socijalizam, onda tema Ns i satanizam.

 

Nemoj mi reci da nam treba tema i Ns paganizam

 

mozda onda Ns i hriscanstvo

 

Ns vampirizam

 

ns pegaz-izam

 

ns evolucionizam

 

ns i drekavci

 

Alo vec sam imao ovde lika koji je pisao da je ns bio pokret homoseksualaca

wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

 

Ne, necu ti odobriti tu temu, obrati se drugom moderatoru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неће ни други icon_wink.gif. Имамо сасвим довољно тема о НС-у, и на њима се може причати о свему директно или индиректно везаном за ову идеологију.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Неће ни други icon_wink.gif. Имамо сасвим довољно тема о НС-у, и на њима се може причати о свему директно или индиректно везаном за ову идеологију.

hvala kolega icon_da.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Tema o Srbiji,hriscanstvu i NS-u.

Govorio sam o viziji buducnosti kad se zavrsi sa idiotskim dogmama kao sto su demokratija,Evropa,hriscanstvo. Da cemo tad imati nasu NS neopagansku antihriscansku Srbiju, slobodnu od razno-raznih likova.

Samo jos da Nice ima neke veze sa paganizmom...a nema.

 

A demokratija je toliko idiotska dogma da je u sredistu NS ideologije.Shmidt je zove aklamacija.

 

 

I ovo je tema o Niceu,ne o vasem drkanju na Hitlera.

 

-------------------------------------------------------------

 

 

 

Vidi li ko Platonov uticaj kod FN?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислим да ту има јако мало платона, можда једино када говори о великој политици и стварању елите, ту се мало препознаје платонова држава.

Али мислим да Ниче ту упада у неке човекољубиве трипове, што није у његовом стилу.

И мало шта би могао да покупи од човека кога види као свог непријатеља.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,moracu da odgovorim na neke prozivke ovde:

1. Ja nisam ni otvarao temu NS i satanizam to je neki drugi lik pricao o necem sasvim drugom. Moja tema je bila NS,Srbija i hriscanstvo

2. Ja u mojoj temi nisam ni pomenuo satanizam niti Hitlera. Sto se drkanja tice mozes da mi znas vec sta.

3.Ako niceovo povezivanje nadljudi ne podseca na heroje iz drevnih vremena i ponovno stvaranje istih tj. neo-paganizam (rekoh NEO-PAGANIZAM,pravite razliku izmedju neo-paganizma i paganizma) onda ne znam sta je.

4.Hitler se prilicno inspirisao Niceom i drzao je njegovu bistu u svojoj kancelariji,tako da veza,duhovna naravno,postoji

5.Sam Nice se prilicno inspirisao Indijom, Zakonom Manua i kastama,samo sto ih je on primenjivao na slucaj Evrope. To su u stvari ti visi ljudi,ljudi duha i rata, Brahmani ili svestenici,ali ne svestenici kukavnog misosrdja kao u hriscanskom primeru. E sad lepo sve ovo povezite sa Arijevskim osvajanjem Evrope od prethodno naseljenih matrijarhalnih Pelazga i tu je krug zatvoren. I eto istinskog paganizma,zar ne?

Sad ce kao sto pre rekoh da krene salva hriscansko,demokratsko,evropejskog napada. wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif Da,i Nice da je ziv i on bi ih prezirao. icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, мисли се на, код Платона, философе који су владајући слој, тј. управљају за добро свих. Код Ничеа то је елита философа која води стварању надчовека.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest AboveJesus

dobar dan ljudi ... prijatno se iznenadih kad sam naleteo na ovu temu pa rek'o kad sam vec tu reko da se ukljucim.

 

ja licno, kada bih morao da "deklarisem" ovog filozofa, slozio bih se sa *jebem li ga stao mi mozak i ne mogu sad da se setim* izjavom da je Nice najveci elitisticki anarhista. Sto meni zvuci sjajno i u potpunosti ga opisuje. susta kotradiktornost njegove filozofije upucuje na takav sud o njemu, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

88

 

 

Dobar dan.Konradiktoran jeste bio, u dovoljnoj meri da problemi koje je imao sam sa sobom uticu na to da napise zaratustru;mada to delo odudara od ostatka opusa, iako ga sublimise , moglo bi se reci da ja Zaeratustra apoteoza i sustina Niceovog zivotnog dela.

 

 

 

88

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ja ne bih rekao da se elitizam i anarhizam medjusobno iskljucuju.

Anarhija stvara elitu.

Nasa elita je npr nastajala u ratovima i bunama.Karadjordjevici su kraljevska dinastija(plemstvo) jer je Karadjordje,danasnjim recnikom receno,antisistemski revolucionarni opozicionar.

 

Anarhija inace podrazumeva bezvlasce,ali to samo znaci da nema drzave,a ne da drustvo sada vise nije podeljeno na interesne grupe(citaj bande).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...