Jump to content

Recommended Posts

Elem, slusho neko?

za neupucene-imaju 1 album, 'nestvarne stvari', pripadaju nekom novom talasu (osamdesete) i muzika je totalno psihodelicna. Inace, u Luni je svirao i Bale iz pekinske patke icon_mrgreen.gifwub.gif i inace, ja ih obozavam...

 

eto tako....

e, da.... jel ima neko mozda bendove petar & zli vuci, problemi ili/i termiti? hotju to! icon_da.gif

 

i jos nesto-ako neko ima spisak pesama sa nestvarnih stvari neka kopira. jerbo ja mrzim kad slusham neshto i pishe track 01, track 02, etc... icon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da ima tema na gothic/electro/industrial forumu, bila je aktuelna diskusija oko njihovog gostovanja na exitu. imam album "nestvarne stvari" i mogu da kazem da je fenomenalan i daleko ispred svog vremena. dosta su uticali na block out, nas najpsihodelicniji sastav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luna i La strada su odlicni bendovi.

Tishma je faca!

 

Inache, Luna nema samo jedan album. Imaju tu "Nestvarne stvari", pa onda i demo verziju "Nestvarnih stvari", pa "Hokej klub Virginitas" i na kraju "leto bez sifilisa (bootleg)". A tu je i "La strada".

 

Bendovi koji su obelezili celu "novotalasnu" generaciju, cak vise nego EKV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ima li neko ono sto sam trazila? na WANTED spisak dodajem i la stradu i ovo ostalo od lune.... i, sta je egzekli la strada? odnosno, ko je bio u bendu?

Da ti ponovim icon_wink.gif "La strada" je isti bend kao i Luna. Isti ljudi su u pitanju. Ista muzika. Tj, cini mi se da Bale nije bio u La stradi, ali je Tishma definitivno i dalje pisao svoje tekstove i pevao.

Izdali su jedan album.

 

Narezacu ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...gledala je u Ogledalo Lune...

 

PS: Prosledi mi to nekako (EXIT)... ako nije problem...

mislis: ...Luna je ogledalo Lune...

Ovaj, sto se snimka tice javi se na pp ako te zanima. Ti si iz bg-a?

 

btw, Dusane... jesi ti wayfaring stranger? biggrin.gif Sad sam gledala nesto na b92 forumu...

http://www.b92.net/invboard/index.php?showtopic=12992&st=0

ima zanimljivih stvarcica icon_da.gif intervjui, linkovi, pa i sam Bale je postovao... cool.gif

 

i tako...

koja vam je pesma najbolja? Ja najvise volim okean i Amazon...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis: ...Luna je ogledalo Lune...

Ovaj, sto se snimka tice javi se na pp ako te zanima. Ti si iz bg-a?

 

i tako...

koja vam je pesma najbolja? Ja najvise volim okean i Amazon...

izvinjavam vam se... tebi, a, posebno, njima... davno sam slusao... no, mozemo se videti na AkAdemiji, 15.05. ili, pak, na Paradise Lost... kazi sta ces za uzvrat... omiljena mi je vec pomenuta, mada mi ni ove tvoje nisu strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, e, e... Ovo nije ostala ne-metal muzika icon_biggrin.gif. Jel' oni još sviraju aktivno, il' su se bacakali samo za fegzit?

mhm... pa nije ni gothic icon_rolleyes.gif jos manje elctro ili industrial.

ne znam da li jos sviraju... posle onoga na exitu su bile price da ce doci u Bg, ali... koliko je to tacno, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

''Nestvarne stvari'' i ''La Strada'' su dva najbolja albuma koja su ikada ovde snimljena.

 

Oba benda su daleko ispred svih ovdašnjih standarda u ono vreme. Malo, za nijansu, mi je draža La Strada jer ima nekako intimniju atmosferu.

 

Luna jeste dark, La Strada već manje-više, jer je više pop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Luna i La strada su odlicni bendovi.

Tishma je faca!

 

Inache, Luna nema samo jedan album. Imaju tu "Nestvarne stvari", pa onda i demo verziju "Nestvarnih stvari", pa "Hokej klub Virginitas" i na kraju "leto bez sifilisa (bootleg)". A tu je i "La strada".

 

Bendovi koji su obelezili celu "novotalasnu" generaciju, cak vise nego EKV.

To je bilo ono sto se danas naziva gothic. Inace Bale je kasnije snimio jos neke snimkekao Luna, Grof Drakula inspirisano padom Causeskua, i kada mi je to pustao nije mi se dopalo. Sada ne znam kako bi mi se to danas svidelo, mozda cak i bi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

goth= icon_mrtav.gif

 

 

bez goth, I say biggreens.gif

Tishma je covek proizasao iz progresivnog roka i peozije, a Bale iz panka. Luna je bila pod uticajem Siouxsie & The Banshees, Joy Division, Bauhaus ... ono sto je danas gothic, zar ne? Inace, na tvoje pitanje ko je svirao u La Stradi odgovor je Tishma, Daniel Stari, Leki i za bubnjevima je, ali nemoj me drzati za rec, mislio bio Zolt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...