Jump to content

Dredg


KRANG

Recommended Posts

da, da... znam da ovo nije jebeni metal, ali mora da se otvori tema o njima..

 

na drugim forumima bi ova tema brzo bila zatrpana, a na ovom forumu se i onako okupljaju poštovaoci ovog benda, pa mislim da je sve ok.

 

---------------------------------------

 

izašao je novi album:

 

"catch without arms"

 

nije razočarao.

 

btw, i Leitmotif i El Cielo smatram perfektnim albumima......................................................

 

i tako..

 

dredg:

Share this post


Link to post
Share on other sites

konceptualni jeste, naravno.

 

ali ono što je najzanimljivije je tema tj sam koncept..

a to je: bolest poznata kao narkolepsija tj, ne sama bolest, nego jedan od njenih simptoma: "sleep paralysis".. druga 2 simptoma narkolepsije su: katapleksija (gubitak kontrole nad mišićima u budnom stanju) i halucinacije.

 

a sada da pređemo na "sleep paralysis":

 

da bih objasnio šta to znači, poslužiću se "Gale Encyclopedia of Medicine" mhihi.gif

 

dakle:

postoji 4 stadijuma kroz koje se prolazi u toku sna:

(NREM znači: non rapid eye movement.. tj vreme u kome nema sna.. REM je period kada se oči brzo pomeraju.. san)

1. I NREM faza: prva faza polubudnog stanja, na koju odlazi oko 5% vremena spavanja.

2. II faza. ono što se naziva pravim snom. 50% je REM, 50% NREM

3,4, NREM san. najdublji san, bez REM perioda.. obično traje 10-20% vremena spavanja.. ovaj period se naziva i delta sleep, ili period sporih moždanih delta-talasa.

 

e, simptom sleep paralize se javlja pri samom buđenju, gde se osoba budi, ali mozak ostaje u 3,4 fazi sna, sa sporim moždanim talasima, i osoba je prikovana za krevet, ne može da se pomeri i ima auditivne halucinacije.

 

 

a snimiti album o tome je .. hm...

pa, neki to nazivaju pretencioznošću.. sve jedno.

genijalan album.

(btw, zato je slika kreveta na naslovnici mhihi.gif )

 

e, to vam je el cielo ljudi!

mhihi.gif

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

briljantno dr. Krang!

 

nego mi novi album deluje previse mejnstrimovski u pojedinim trenucima... mislim, zebra skin je kao da ju je dzordz majkl pravio... ima dosta cudnih/neocekivanih momenata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

konceptualni jeste, naravno.

 

ali ono što je najzanimljivije je tema tj sam koncept..

a to je: bolest poznata kao narkolepsija tj, ne sama bolest, nego jedan od njenih simptoma: "sleep paralysis".. druga 2 simptoma narkolepsije su: katapleksija (gubitak kontrole nad mišićima u budnom stanju) i halucinacije.

 

a sada da pređemo na "sleep paralysis":

 

da bih objasnio šta to znači, poslužiću se "Gale Encyclopedia of Medicine"  mhihi.gif

 

dakle:

postoji 4 stadijuma kroz koje se prolazi u toku sna:

(NREM znači: non rapid eye movement.. tj vreme u kome nema sna.. REM je period kada se oči brzo pomeraju.. san)

1. I NREM faza: prva faza polubudnog stanja, na koju odlazi oko 5% vremena spavanja.

2. II  faza. ono što se naziva pravim snom. 50% je REM, 50% NREM

3,4, NREM san. najdublji san, bez REM perioda.. obično traje 10-20% vremena spavanja.. ovaj period se naziva i delta sleep, ili period sporih moždanih delta-talasa.

 

e, simptom sleep paralize se javlja pri samom buđenju, gde se osoba budi, ali mozak ostaje u 3,4 fazi sna, sa sporim moždanim talasima, i osoba je prikovana za krevet, ne može da se pomeri i ima auditivne halucinacije.

 

 

a snimiti album o tome je .. hm...

pa, neki to nazivaju pretencioznošću.. sve jedno.

genijalan album.

(btw, zato je slika kreveta na naslovnici mhihi.gif )

 

e, to vam je el cielo ljudi!

mhihi.gif

priznaj, osecao si se lepo kad si zavrsio sa kucanjem i kliknuo Add Reply! icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma osećao sam se kao milion dolara. mhihi.gif

 

--

 

btw, ja još uvek izbegavam da govorim o novom albumu (osim proste konstatacije da "nije razočarao") jer hoću da ga malo više preslušam...

za sada mi je highlight prva pesma... "ode to the sun"

slažem se za neke mainstream momente, možda ih je malo ponela želja da se materijalno obezbede, ali ko zna..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego mi novi album deluje previse mejnstrimovski u pojedinim trenucima... mislim, zebra skin je kao da ju je dzordz majkl pravio...

icon_cry.gif .. joj tachno sam znala... no.gif ... bilo mi je dosta da chujem onu ''bug eyes'' promo stvar... no.gif ... whyyy?

 

... al dobro, tek treba da cujem album icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da... to nikad ne rekoh na ovoj temi.... Leitmotif je jedan od najgenijalnijih albuma svih vremena!!!!.... kakva ideja... kakav lajtmotiv... ma,.. opravdava svaki aspekt jednog odlichnog albuma - ideja, koncept, muzika, emocija...

 

Leitmotif mi je najblaže rečeno bar 10 puta bolji od El Ciela!!!

 

 

A najbolja stvar na El Cielu je Brushstroke- An Elephant in the Delta Waves...!!!.. braćala, ovo je nash etno... !!!... ili bar po uzoru... znam, pevam ga... sve je tu ...tip vokala, melodije... naizmenichne sekunde... chak mi se i chini da je to neki srpski... jel' zna neko neshto precizno o poreklu te pesme na El Cielu?

 

inache,.. odskachu mi Triangle... i It only took a Day

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sto se tice Dredg-a, Krang mi je samo zadnji narezao mad.gifbiggrin.gif

 

Od ranije imam samo 1 pesmu sa El Ciela...

 

I meni je Catch Without Arms odlican! I ti mainstream momenti su mi odlicni! Likovi su takvi smekeri, mislim da, kad bi uzeli N Sync da obradjuju, da bi i to bilo odlicno! A ako su vam stariji albumi remek dela, onda mogu da mislim na sta to lici!

 

 

 

'Ocu! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je Catch Without Arms odlican! I ti mainstream momenti su mi odlicni! Likovi su takvi smekeri, mislim da, kad bi uzeli N Sync da obradjuju, da bi i to bilo odlicno! A ako su vam stariji albumi remek dela, onda mogu da mislim na sta to lici!

 

 

 

'Ocu! biggrin.gif

Pa eto, mogao bi dobiti na sledecem Headbangers-u... ?... orangelistening.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symbol Song je najbolja pesma rocka ever.

 

hold your horses, care...

 

fenomenalna pesma, naravno.

 

i novi album mi nikako ne ide u glavu.. odličan je, ali mi se ne da da ga preslušam kako treba.

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...