Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Novi Maiden je sasvim OK.

Smorili ste vise sa "Seventh Son" pa "Seventh Son"!

Sta kurac - "Seventh Son"?

Primera radi:

Krajem 80-ih, pocetkom 90-ih su ga smatrali za "svetogrdje", za cist TRASH!

On to svakako nije ali dosta vise sa proslim albumima, bre!

Ovo je novi Maiden, dobar Maiden, koji ce nam kurac vise stara muzika, alo?

Koji ce mi kurac novi "Seventh Son"?

Licno - hocu novu, svezu, modernu muziku a novi Maiden to jeste iako ga nisam istrazio onoliko koliko zelim, nemam vremena, jebi ga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocs novu svezu modernu muziku? I nu si nashao u novom Iron Maidne albumu! Kako leba ti suvi? Maiden vec 3 albuma za redom pravi sto duze pesme na sto blizi fazon i to 'grlo' se sve vise i vise suzava.

 

To dal je 7sin ikada smatran za trash ne znam dok ne vidim genuine podatke/chinjenice, u medjuvremenu mogu i ja da pricham kako ljudi u stvair mnogo cene Virtual XI, a u stvari ja sam jedan od retkih koji obozava taj album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je, recimo "Dance of Death" fantastican album!

Rame uz rame sa "Powerslave", "The Number of the Beast" koji su, ne samo klasici vec i izuzetni albumi, muzicki briljantna ostvarenja.

E takav mi je i "Dance of Death" a mozda samo iz patetike ne zelim da sebi (iVama) priznam da mi je to naomiljeniji Maiden album.

Dakle, Maiden su sazreli, bez uvrede ali oni sada prave muziku za moju generaciju i starije, njihovu muziku sada shvatam organski a ne samo kao muziku.

Dacu sansu i novom albumu, odslusao sam ga par puta i nisam zapamtio puno i to mi se dopada, znaci da mu treba vremena, da ga treba slusati a ne samo pustiti ga da se vrti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su misljenja o novom albumu veoma razlicita, sto je pozitivno, ali nikako se ne bih slozio sa konstatacijom da je najgori u karijeri Maidena. Stvar ukusa, ali meni je npr Dance of Death njihov najslabiji album, ali u pravom smislu te reci (energija?). Po meni je novi album najbolji u “novijoj eri” Maidena, usudjujem se cak da kazem da od Seventh Son-a nisu izdali ovako jak materijal. Treba vremena i dosta slusanja da se upoznaju nove pesme, ali nije izgovor da su komplexne (sto je istina) i dugacke, jebiga takve su i na Somewhere-u i Seventh Son-u, pa to danas vec nikom ne smeta. Meni licno se svidja sto su pesme komplexnije (da ne kazem progresivnije icon_mrgreen.gif ) i sto su extra melodicne. Sve u svemu, smatram da je A Matter of Life and Death jako dobar album, ima uticaja iz "svake ere" Maidena, pesme su jake, oseti se izvesna svezina u njima, imaju energiju, produkcija je odlicna, omot je dobar...

 

Ajd’ uzdravlje!

pivopije.gif

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album je po mom misljenju odlican.

Slazem se da se vidi Dickinsonov uticaj, ali i to je ok, jer bile su potrebne promene. Ako izuzmem different world, ove ostale su stvarno extra. Odlicni rifovi (mozda i najbolji do sada), textovi su zreli, mada su malo mracniji nego uobicajeno, muzika i dalje dovoljno melodicna. Maideni i dalje teraju svoj fazon, ali opet album ima neku specificnu atmosferu i treba mu pruziti priliku.

Likovi koji su zalutali u somewhere in time neka tamo i ostanu. Maidene ce (ako dodju ovde) docekati pravi fanovi...

Po mom misljenju (podvlacim prisvojnu zamenicu!) ovo je jedan od najjacih njihovih albuma u svakom pogledu. Stoji rame uz rame sa x-factorom, brave-om i svim ostalim remek-delima iz proslosti.

 

Favoriti (za sada)- Brighter than a 1000 suns, piglrim, lord of light, out of the shadows, Ftg good of gods itd... mada lista se menja iz dana u dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno je, da mi se The X Factor, u vreme kada je izasao uopste nije svideo, cak stavise bilo je totalno razocarenje. Medjutim ,sad ga smatram dobrim albumom, cak mi se svidja i kako je Blaze otpevao. Svakako je slab momenat u karijeri Maidena, ali je dobar materijal medju metal izdanjima u globalu. Bar meni...

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...