Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Ja sam bio za slicnu ideju letos da cimamo organizatore da konacno ozbiljno udju u pregovore i dovedu Maidene. Stvarno ne znam kako je bilo '86. prvi put sam na maidenima bio '95, burazer stariji mi je takodje pricao da je '86. koncert bio odlican a imam i 2 cela audio zapisa sa tog koncerta na kojima se publika cuje odlicno.

Inace ne znam organizatore ovo je bio slucajan susret i kako oni to pricaju i organizuju meni deluju potpuno neozbiljno ko' "grupa gradjana" pa me je prilicno razocarala ideja da su to ljudi koji treba da dovedu Maidena jer kako oni posluju to ce se desiti nikad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti kaktuse 95 na mejdenima si bio sigurno u Budimpešti najverovatnije u Petefi csarnoku gde je bilo 3000 ljudi (jer je to max te sale)

Moby dick je bila predgrupa inače solidan koncert onako malo čudan možda zbog Blazea Ili zbog slabe posete.user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, '95 u Petefi-ju. Meni je ipak najbolji bio iako je pevao Blaze! 11.septembra 1998. kada su ih ispalili i premestili iz Petefija u E-Klub koji prima max-1000 ljudi sto i znaci ono E(ezeret=hiljadu). Secam se da kada smo prisli tom klubu red je bio skoro 1km i Madjari koji cekaju dvoje po dvoje pod konac, naravno svi Srbi nagrnuli iz autobusa pravo na ulaz i sva tri autobusa usla, a Madjari izvisili napolju jer su do tog momenta prodali oko 4000 karata. Tad je posle 'certa zamalo doslo do veoma incidentnih situacija jer su potpuno isfrustrirani Madjari cekali ispred ali srecom sve se zavrsilo na prici. Znam da su Maideni svirali nikad bolje i umesto set-liste od 16 pesama iz inata svirali 20. Inace unutra nije moglo da se dise i bukvalno prvi put sam dotako zemlju na 4-5 stvari i ugazio u jedno 5cm dubine znoja koji je bio na podu, da ne pricam sto sam sa te svirke pokupio Nickov-u palicu i Janick-ovu znojnicu. Ceo koncert smo ih bukvalno drzali na rukama jer nije bilo ograde izmedju bine i publike koju bih uporedio sa onom koja je bila u "Prostoru".

 

Pored 4 koncerta Maidena i 5. koji su otkazali u Sofiji 2000. i svih ostalih stranih band-ova to je najiskrenija i najvatrenija svirka na kojoj sam bio u zivotu, cista energija i klubska svirka bez grama tezgarenja ili odradjivanja. Maideni koji su te godine pali najnize izlaze i jebu kevu icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif , osecaj se ne moze prepricati, svi ostali Maiden koncerti mogu.

 

Meni je to primer koncerata '90-ih kada smo bili zeljni i uskraceni svega i ziveli za tu jednu svirku, mislim da se ta energija vise ne moze ponoviti. Da, ako vas ima koji zelite samo delic atmosfere imam snimak StudiaB (Jadranka Jankovic) Man On The Edge su samo dobili dozvolu da snime sa ovog koncerta, pa mogu da okacim tipa na rapidshare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vilhelmina  Posted on 19. 10. 2006, 23:27

 

Pobogu, covece, pa sta cekas? Kaci!

 

Stize, evo linka na MegaUpload: http://www.megaupload.com/?d=4TZYI0HI

 

File je 75MB nisam ga jace kompresovao da bi kvalitet ostao odlican, e sad kakva je StudioB kamera to je vec drugo. Znaci ko ocekuje Eddie-ja, zamkove, efekte ... toga ovde nema, samo marshall pojacala, fenderi, Maideni i mi biggrin.gif

Edited by KAKTUSCAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovde ni nisam komentarisao novi album... sto ga vise slusam, sve mi manje odgovara. Ne shvatam cemu toliko duge pesme u kojima se nista posebno ni ne desava. Dickinson je samo bleda slika svojih solo radova ovde. Produkcija je jos i najveci plus, iako je bubanj malo preglasan.

 

Ne shvatam euforiju povodom ovog albuma. Kapiram to da su oni danas toliko veliki, pa kao i Metallica sa St.Anger, mogu sve da prodaju, ali na ovom albumu nema PESME (hita, da tako kazem), a kad smo kod dugackih pesama, davno su sve rekli sa 7th Son, Rime of the Ancient Marriner ili Alexander The Great.

 

Bolji mnogo album od prethodnog, ali samo zato sto je taj najgori Maiden album ikad.

 

Slusam Maidene oko 15 godina, i ne bih sad da ulazim u dublju raspravu, tj. da me neko ubedjuje u suprotno, ovo je samo moje misljenje i nepromenjivo je icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se uglavnom sa svime gore navedenim, osim sto ne smatram DoD za najgori album, osim sto ima definitivno najgori album cover. Na tom albumu ima par stvari koje vrede. Na novom albumu ponajvise smeta sto pesme sa odlicnom idejom su zavrsile sa lyrics-ima iz 2-3 razreda osnovne skole i losu stvar koju su preneli sa nekih stvari DoD, beskrajno ponavljanje delova ili samo jednog dela ili stiha u beskonacnost. Inace produkcija jeste sjajna.

 

Da, u zadnjem avgustovskom izdanju nemackog "Blasta" je bio intervju sa Bruce-om i Dave-om u kome Bruce izmedju svega ostalog kaze:

  ...Finally, Bruce also talks a bit about the band's future.

 

"We'll begin rehearsals in September, then the tour begins. At the moment, Japan will be the start, but maybe we'll do a couple of gigs in the USA before that. Europe will follow in November, and nothing will happen in 2007. There is supposed to be a big festival tour in 2008. That could already be our final farewell."

 

This does not come as a complete surprise, Bruce has, after all, talked about the band's end several times. It is, however, a bit shocking that the planning seems to be so exact, and Bruce notices that. "We want to stop as a band that the fans keep in good memory. Apart from that, the members won't just disappear. For my part, I still have a lot of power" (...)

icon_cry.gif

Znao sam da ce im jednom doci kraj ali nadao sam se da cu ih pre toga videti u Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

IRON MAIDEN

A Matter Of Life And Death

EMI 2006

 

Otkad se Brus Dikinson ponovo priključio bendu 2000. godine, ovo je treći Iron Maiden album, a bend prati šemu izdavanja albuma svake 3 godine. Do sada je to savršeno funkcionisalo, pošto je nakon svakog albuma sledila duga rasprodata turneja. Sama muzika bi mogla predstavljati mali problem kada je secirate i analizirate. Stvar koja mi je najviše smetala na prethodnim izdanjima je dužina pesama, koja se očigledno povećava sa svakim narednim albumom, tako da sada imamo samo 3 pesme od ukupno 10 koje su kraće od 6 minuta. Među negativne aspekte, koje mogu navesti nakon samo jednog slušanja, spadaju neadekvatna produkcija, pošto je Dikinsonov vokal strašno suv (voleo bih da ponovo vidim Martina Birča za kormilom, ili čak Roja Z-a), kao i činjenica da skoro svaka pesma, čak i one brže, počinje bas sporom bas deonicom, da bi tek kasnije eksplodirala ili ubrzala. To je bila karakteristika Maiden zvuka iz perioda sa Blejzom, a oni koji su ovom albumu dali visoku ocenu, dok su spuštali “Virtual XI” i posebno “The X Factor”, će delovati nedosledno. Činjenica, koja odvaja sve Maiden albume od “Fear Of The Dark”, je da nema kraćih, direktnih pesama koje razbijaju od početka do kraja, a svi albumi od debija zaključno sa “Seventh Son…” su ih bili prepuni. Zvuk Maidena se očigledno transformisao u kompleksniju, ali ne i atraktivniju niti prihvatljiviju zver. Većina recenzija koje sam pročitao govore da im je ovo najbolji album od ovog ili onog u njihovoj istoriji, ali meni nije bolji čak ni od “Brave New World”, da ne idem dalje od toga. Svaka pesma poseduje dovoljno kvaliteta da se ovaj album ne može nazvati lošim, niti čak prosečnim, ali dati mu ocenu od 9 ili više, kao što su mnogi davali, morao bi da bude blizak remek delima kakva su “Somewhere In Time”, “The Number Of The Beast” ili “Killers”, a nije. 'Different World' je dobra, udarnička pesma, ali ne bolja od sličnih sa prethodnih izdanja, poput 'Rainmaker' ili 'The Wicker Man'. Najveći kvalitet albuma “A Matter Of Life And Death” je što su Iron Maiden konačno prigrlili bogatu zaostavštinu Dikinsonove solo karijere i to se može čuti na mnogim pesmama u obliku njegovog prepoznatljivog pevanja i nekih Adrijanovih gitarskih delova. Najsvetlije tačke albuma bi bile pesme ‘These Colours Don’t Run’, ‘For The Greater Good Of God’, ‘Lord Of Light’ i ‘Different World’. (8)

 

Moja skromna recenzija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je OK.

 

Gde da je bolji od Brave New World, nema sanse... Sa tim albumom su trebali zavrsiti karijeru i ostati u super secanju (da napomenem da mi je Iron Maiden najbolji bend svih vremena, da ne shvati neko pogresno)...

 

Dance of Death jeste najgori Iron Maiden album sa vise tacaka gledista. Prva i osnovna je ta da pesme zvuce kao leftoveri sa drugih albuma. Jedna je rockerska, druga ima tonu klavijautra, treca nema nikako... Nabacano svega pomalo, a na kraju skoro nicega... tek tu i tamo pokoji momenat... Da sad ne trazim po pesmama, ali jedna ima Heaven Can Wait skoro identican momenat... uzasan album, zaista. Uz Virtual XI, dno njihove karijere. Postoje bolje pesme po b stranama singlova od tih albuma...

 

Procitao sam recenzije albuma koje je Branko uradio u svojoj knjizi, i rekao bih da se ni sa jednom jedinom ne slazem. To cu vec detaljnije u recenziji...

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...