Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

Kad pomenu singlove i B strane, evo i recenzije za single "The Reincarnation Of Benjamin Breeg".

 

IRON MAIDEN

The Reincarnation Of Benjamin Breeg 10”

EMI 2006

 

Iron Maiden su dostigli status benda sa takvom vojskom lojalnih, privrženih fanova koji će kupiti sve što bend napravi, ako je iole dobro. Očigledno je da je ovaj singl najobičnija mamipara, stvorena da prebaci teško zarađeni novac fanova u džepove benda. Ali, ako ste imalo nalik meni, prokleti Maiden fanatik, već ste nabavili ovo i to je opravdano ukoliko ste dali normalne pare, kao što sam ja slučajno našao. Najpre, singl sadrži jednu od najboljih pesama sa novog albuma, a tu je i super zanimljiva naslovna strana, rad Melvyna Granta, koji je takođe radio “Death On The Road” omot, a njegovi radovi su ubedljivo najbolji još od vremena Dereka Riggsa. Skroz mi je nejasno zašto je natpis na nadgrobnoj ploči na rumunskom, piše nešto kao “Ovde leži čovek...” (odatle više nisam razumeo, jer ne znam rumunski). Naslovna stvar je odlična, čisto sumnjam da će postati klasik (kao što to sigurno neće biti nijedna od novijih pesama), ali je fina numera da znamo da još uvek ima vatre u njihovim matorim stomacima, a takođe je i jedna od retkih koje potpisuje Dave Murray, doduše zajedno sa Steeve-om Harris-om, ali nema veze. B-strana je deo koji zaslužuje naziv mamipara. Na nalepnici piše da je ovo 'prethodno neobjavljen materijal'... što je istina ako se ima na umu da su ovo neobjavljene žive verzije pesama 'The Trooper' (195. verzija) i 'Run To The Hills' (154. verzija). Hoću reći, u prošlosti su bar na B strane stavljali pesme koje nisu ušle na album ili obrade (npr. 'Total Eclipse'), a sada su prestali da se trude. Sledeća stvar koju ćemo videti je 'The Trooper' house remiks ili 'The Reincarnation...' radio edit i slična sranja. Ako ste stvarno Maiden fanatik i ne možete da živite bez ovog singla, uzmite ga jer je urađen na lepom 10” providnom vinilu i sa nalepnicom sa ukrštenim puškama i takođe ako ga nađete za normalne pare; ako ne, postoji toliko boljih stvari na koje možete potrošiti novac, na primer kupite album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je rekao da im nesto fali? Ja volim "The X Factor", ali je zato "Virtual XI" uazasan, do zla boga dosadan.

icon_da.gif

 

A knjiga, nisam je jos procitao, samo sam procitao recenzije albuma na kraju...

 

@ Macola - Knjiga, biografija Iron Maiden, U Znaku Zveri, by Rock Express/Branko Rogosic. Bice na sajmu knjiga da se kupi u BGu...

 

A zanimljivo da su u najavi jos neke knjige (Nightwish, Metallica (by Samolovac)...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je rekao da im nesto fali? Ja volim "The X Factor", ali je zato "Virtual XI" uazasan, do zla boga dosadan.

Citao recenziju i slazem se sa vecinom stvari...novi album jednostavno nije bolji od Brave new worlda i tacka.Ali Virtual XI po meni i nije toliko los album kakav je mogao da bude, ali generalno piece of crap....jednostavno prezasicenje materijala ili Blaze mozda?? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne fali Blaze-ovim albumima cak sat vise X Factor je sjajan album. Blaze sigurno nije sto i Bruce ali zato je davao sve od sebe. Mislim da je Blaze u to vreme doneo preko potrebnu promenu Maiden-ima, sigurno ne kao Bruce kad je zamenio DiAnno-a ali skretanja pravca je bilo sto je rezultiralo sjajnim albumom.

Generalno, obicno prvi albumi vec velikih bendova posle promene frontmena bivaju sjajni, sta reci za Heaven and Hell od Sabbatha sa Diom, ili Born Again sa Gillanom ili AC/DC Back in Black sa Brian Johnson-om ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista ne fali Blaze-ovim albumima cak sat vise X Factor je sjajan album. Blaze sigurno nije sto i Bruce ali zato je davao sve od sebe. Mislim da je Blaze u to vreme doneo preko potrebnu promenu Maiden-ima, sigurno ne kao Bruce kad je zamenio DiAnno-a ali skretanja pravca je bilo sto je rezultiralo sjajnim albumom.

Generalno, obicno prvi albumi vec velikih bendova posle promene frontmena bivaju sjajni, sta reci za Heaven and Hell od Sabbatha sa Diom, ili Born Again sa Gillanom ili AC/DC Back in Black sa Brian Johnson-om ...

Ma ok je samo sam reko observaciju za Virtual 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Benjamin Breeg je lik koji je rodjen u Londonu 3.Septembra 1939. Odrastao je u domu jer mu je kompletna porodica izgorela u pozaru 1947. za koji neki kazu da je on sam izazvao, jedino je on izasao iz kuce u plamenu potpuno nepovredjen. Posto je bio cudan i autistican stalno je menjao porodice a na kraju je dobio grobarski posao tj. da radi nadgrobne ploce, kad je pocelo njegovo enormno interesovanje za bibliju i "onostrano". Od 1949. tj. svoje 10. godine poceo je da prezivljava svakodnevno neverovatno zive nocne more koje je kasnije preneo na platno. Kazu da je bio freak i slikarski genije, medjutim njegove najbolje slike je video jako mali broj ljudi i da kolekciju koju su videli ne moze se recima opisati "He says he paints what he sees. If this is true, I can only thank God I have no window into his mind."

Sve svoje slike u jednom trenutku je sam unistio (spalio). 1960-1970 covek je stalno putovao i promenio mnogo zemalja od 1966-1969 je ziveo u Rumuniji odakle je pobegao kada je pokrenuta policijska istraga protiv njega. kada se vratio u London zauzeo, ustvari sto ja ovo pisem icon_rolleyes.gif ....

...He returned to England in March 1971. Upon his return, he was offered a position with the International Institute of Paranormal Investigation which he accepted.

 

Breeg wrote four books between 1971 and 1977. None of these, as far as can be ascertained, remain in print. All, however, concern the sights and cultures Breeg experienced while travelling. The emphasis in all four volumes is on the Occult practices of the countries visited.

 

Benjamin Breeg disappeared from his home on June 18th, 1978. All efforts to locate him proved unsuccessful.

 

Imate link na wikipedia-i ka svim clancima o njemu evo oficijalnog: http://www.benjaminbreeg.co.uk/

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje volim Iron Maiden!

Tako je, IRON MAIDEN wub.gif

 

icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

E, novi album im je superrrr, ne znam

zasHto moja dva druga ga ne smatraju toliko dobrim,

kao ''Brave New World'' je mnogo bolji, pa reko mislim se

to je bilo prije, ovo je sada! musik19.gif

Edited by Hellenoranotos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA

Da znas da lici, mora da je Derek Rigs odatle nasao inspiraciju icon_wink.gif

 

Kada vidim ove slike pocinjem jos vise da mrzim Amere koji i posle proslogodisnje epizode u San Bernardinu i generalno svog ponasanja na Maiden koncertima opet imaju prilike da uzivaju. Dok ga je cela istocna i jugoistocna Evropa ispusila mad.gif

 

To samo znaci da ni sami clanovi banda ne odlucuju gde ce svirati, koliko je puta samo Harris rekao da ne voli da svira u USA i kritikovao politiku prodaje karata, gde se desavalo da su u prvim redovima likovi sa pilecim fastfoodom koji su dosli na izlet i puca im za koncert. pukeface.gif

Ali jebi ga ide se tamo gde se mora, pa cak i sad pred kraj karijere kad vise nema sta da se dokazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...