Jump to content

Iron Maiden


Black Knight

Recommended Posts

По стриктној дефиницији, балада је љубавна песма са тужним крајем.

Ako ćemo već da se gađamo definicijama, balada je lirsko-epska pesma koja priča o nekom događaju.

 

A ta tvoja definicija je tačna kao što "Strange World" ima brzi deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo već da se gađamo definicijama, balada je lirsko-epska pesma koja priča o nekom događaju.

...са тужним крајем, пошто су романсе са срећним.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...са тужним крајем, пошто су романсе са срећним.

Opet ne. Ne postoji odrednica kakav kraj mora da ima balada. Romansa je ljubavna pesma bez fabule, tako da nema "kraj" i karakteriše je jedno raspoloženje bilo ono srećno ili tužno.

 

Najbolje bi bilo da sad staneš jer sad već počinješ da lupaš...

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, kao shto je za nas bio Best Of The Beast tako je za njih ova kompilacija.

 

power slave 16 years old Born April-18-1991 -------------------

 

Iron Maiden

 

Best Of The Beast

 

Release Date: 8/30/1996

-------------------

 

Ti bas rano poceo? :blink:

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre, nisam ja to uzeo odma chim je izashlo.... 2002. sam ga nabavio chini mi se....ali kad bi chuo kad sam pocheo da slusham Kiss...tek tad bi se zaprepastio... :da: nego da ne idemo u offtopic.

 

 

EDIT: Nego sad videh BOTB je izashao 96. a ja sam bio ubedjen da je 98. u pitanju.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre, nisam ja to uzeo odma chim je izashlo.... 2002. sam ga nabavio chini mi se....ali kad bi chuo kad sam pocheo da slusham Kiss...tek tad bi se zaprepastio... :da: nego da ne idemo u offtopic.

 

Ma OK posto znam neke klince koji sa 4-5 godina luduju uz mejdene, ha ha (pustaju im roditelji ili braca, sestre itd...) pa reko da nisi i ti poceo tako rano? Al' izgleda da jesi sa Kiss? :pivopije:

 

Edit: Ne, BOTB '96 a pretpostavljam da znas da je Virtual XI '98...

Edited by ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja сам "Best Of The Beast" набавио на касетама када је и изашао, пре свега да имам шта да слушам, ан њему је била и као нова ствар 'Virus', коју су сви тада оцрнили, а била је једна од најбољих са Блејзом.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja сам "Best Of The Beast" набавио на касетама када је и изашао, пре свега да имам шта да слушам, ан њему је била и као нова ствар 'Virus', коју су сви тада оцрнили, а била је једна од најбољих са Блејзом.

 

Isto tako! Svaka cast za Virus! Btw, slika mi se tada TOLIKO svidela da sam odmah narucio BOTB duks! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam ga imao sa 5-godina...............(kad sam i poceo da slusam Iron Maiden)

mislim da ga je cale kupio cim je izasao ne secam se.................ili je malo kasnije...........ali znam da sam ga imao kao klinja................

 

a Virus je jako dobra stvar............... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...